Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzelzceļa muzejā – dzelzceļa tematikai veltītas galda spēles

Skolēnu pavasara brīvdienās Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs savā ekspozīcijā Jelgavā, Stacijas ielā 3, sadarbībā ar «Brain games» un bērnu un jauniešu centru «Junda» piedāvā ikvienam ļauties azartam un sacensību priekam, spēlējot dzelzceļa tematikai veltītas galda spēles un iejūtoties konstruktora ādā.

Radošās nedēļas laikā būs iespēja iepazīties un pārbaudīt savus spēkus vairākās spēlēs, sola muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratore Ilze Freiberga. Spēle «Ticket to ride» ļaus apmeklēt lielākās un skaistākās Eiropas pilsētas pa dzelzceļu. Spēlējot vilcienu spēli, būs jāsaliek vilciena sastāvs. Savukārt spēle «Tokijas vilciens» ļaus spēlētājiem darboties komandās un apsteigt pretiniekus, izcīnot ātrākā titulu. Savukārt spēlē «Ceļojums pa Latviju» muzejs piedāvā savu versiju par šo jau 1935. gadā izveidoto spēli, kas ļaus izzināt Latvijas dzelzceļus, pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas pilsētām un laimīgi atgriezties mājās. Mazākajiem apmeklētājiem tiks piedāvāts uzspēlēt dzelzceļa cirku.

Radošajās nodarbībās būs iespēja izzināt tvaika lokomotīves uzbūvi un darbības principus, izveidot pašam savu šaursliežu lokomotīvi Ml 657 un izkrāsot to. Nodarbības paredzētas grupās līdz desmit personām, vēlama iepriekšēja pieteikšanās.

Nodarbības paredzētas 16. martā pulksten 11 un 14, 17. martā pulksten 12, 18. martā pulksten 11 un 14, 19. martā pulksten 11 un 14. Nodarbības piemērotas bērniem no sešu gadu vecuma. Savukārt 17. martā no pulksten 14 līdz 17 muzejs piedāvās radošo nodarbību «Konstruēšana», kas paplašina zināšanas par dažādām dzīves gudrībām, praktisku lietu veidošanu, iemāca darboties ar rokām, konstruēt un izprast lietu tapšanas gaitu. Programma ievirza un attīsta bērnu un jauniešu radošās spējas, domāšanu un roku veiklību. Nodarbību vadīs Ina Bauermeistere, dalība tajā ir bez maksas.

Ļauties spēles priekam un iepazīties ar ekspozīciju varēs 16., 18. un 19. martā no pulksten 10 līdz 17, 17. martā no pulksten 11 līdz 19.

Informācija par ieejas maksu muzejā un uz nodarbībām rodama muzejā – tā mājas lapā www.railwaymuseum.lvvai pa tālruņiem 67232849, 63096494.


Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas