Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvokļu īpašniekus biedē ar citu maksātnespējas pasludināšanu 18

Līdz ar jauno Maksātnespējas likumu, kas pieņemts 2010.gada 1.novembrī, palielinās fizisko personu maksātnespējas pasludināšanas gadījumu skaits. Daudzdzīvokļu māju apsaimniekotāji atzīst, ka likums vērsts pret tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuriem būs jānomaksā maksātnespējīgo parādi.

Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes (NĪP) valdes loceklis Juris Vidžis, piedaloties «Ziņu» diskusijā par apsaimniekošanas jautājumiem, atzinis, ka par arvien lielāku biedu dzīvokļu īpašniekiem kļūst fiziskās personas maksātnespējas pasludināšana. «Nesen bija atnācis maksātnespējas administrators ar priekšlikumu no kāda maksātnespējīgā dzīvokļa īpašnieka parāda katru mēnesi maksāt piecus sešus latus. Viņa parāds mums ir 600 latu, ir parāds arī par siltumu. Ja trīs gadus NĪP saņems tikai piecus latus mēnesi, viegli var saskaitīt, cik liels parāds paliks nenomaksāts. Bet kurš to segs? Pārējie dzīvokļu īpašnieki!» pastāstīja J.Vidžis, piebilstot, ka līdzīgi gadījumi arī Jelgavā vairs nav retums.Arī «Ozolnieku KSDU» valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Prīsis piekrīt, ka likums pret pārējiem nav godīgs: «Televīzijā bija sižets par kādu bijušo deputātu, kur par komunālajiem pakalpojumiem nav maksājis kopš 2008. gada, bet tagad priecājas, ka ir brīvs no bankas un citiem parādiem. Bet kādam par viņa parādiem nāksies maksāt.»Apsaimniekotāji uzskata, ka dzīvokļa īpašnieki vairāk jāizglīto, lai viņi saprastu, ko nozīmē dzīvot daudzdzīvokļu mājā – katra īpašnieka kopīpašumā.Latvijas Kredītņēmēju asociācijas informācija liecina, ka pērnā gada beigās Latvijā bija sākts vismaz tūkstotis fizisko personu maksātnespējas procesu.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

sepo

vai tiešām Latvijā neviens vairs nemāk sakarīgi domāt,bet prot tikai pieņemt kretīniskus lēmumus,laikam jau visiem augstākajos valdības ešelonos smadzenes ir galīgi atrofējušās,ka prot tikai bandītiski domāt un pieņemt bandītiskus lēmumus.

pirms 6 gadiem, 2012.04.06 21:10

Pensionāre

Nekādā ziņā NAV jāmaksā citu parādi.Arī man jāuztur bezdarbnieks-vai kāds prasa kā to spēju...Taču parādu par 2-istabu dzīvokli man nav. Daudzas ģimenes-jaunāka,vidēja vecuma-ir bezatbildīgas un nemaksā,jo citas lietas ir primāras-auto,pirkumi...Atbildība jāuzņemas NIP,jo labi jau sēdēt mīkstos krēslos un ne par ko neatbildēt.(raksta tik papīrus!).Pat uz mājas iedzīvotāju SAPULCI mums,veciem cilvēkiem,jāiet tumšā vakarā kaut kur tālu-pie bij.Ādu fabrikas tas viņu kantoris.Paši vizinās mašīnās-vai tad nevarētu arī uz sapulci atbraukt pie mājas iedzīviotājiem ?
Atskaitē par mājas līdzekļu izlietojumu-nesaprotami !-gandrīz 1000 latu-mājas PĀRVALDĪŠANAI izlietoti līdzekļi!Mājai 28 dzīvokļi !Kāda pārvaldīšana,ja pat sapulču nav...

pirms 6 gadiem, 2012.03.31 09:49

Zars

Vidzi brauc komandējumos un paliec lūdzu vienu reizi tur! citādi smako baigi!

pirms 6 gadiem, 2012.03.30 14:45

ome

Kas pienema tadu likumu-lai ari maksa. No manis, ka godiga maksataja, neviena iestade, t.sk. slavenais NIP, nesanems NEVIENU lieku santimu par kaimuna paradiem. Vel jau ir tiesas, un ne viena vien .Ka rada prakse, tad par saviem VIENREIZEJI PAREIZAJIEM llikumiem, ko pienem musu likumdeveji, mes, nodoklu maksataji, maksajam tiesas vinnejusajiem desmitiem tukstosu latu.

pirms 6 gadiem, 2012.03.30 11:03

Pensionārs

Ja NĪP neko nedara ar nemaksātājiem, tad NĪP par to ir atbildīgs un tādēļ viņu darbiniekiem algas jāsamazina par 50% vismaz, bet valdi ir jāatbrīvo. Kā zināms, ka vislabāk maksā vecie pensionāri ar mazajiem ienākumiem, bet nemaksā dzērāji un tie, kuri paši dzīvo ārzemēs, bet dzīvokļi ir izīrēti citiem.Vai NĪP darbinieki zina kas dzīvo dzīvokļos, jo tur dzīvokļu īpašnieki dažkārt nemaz nedzīvo, bet iznomā citiem.

pirms 6 gadiem, 2012.03.30 10:05

pukins

ES ari par ja valsts pienema tadu likumu tad valst ari apmaksa jo zina tak ko dara . VAI ARI VAR SAPRAST KA PARADS VAIRAK VISPAR NEEKSISTE !

pirms 6 gadiem, 2012.03.30 08:58

Murgs

Kā var tik kretīniski runāt, ka daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem jāsaprot, ko nozīmē dzīvot daudzdzīvokļu mājā! Vai tiešām Jūs to nesaprotat, ka tad parādnieku kļūs arvien vairāk!!! Ja Jūs apsaimniekojat, tad tieciet galā ar tiem parādniekiem!

pirms 6 gadiem, 2012.03.30 08:18

vārds

tam mēslam algu maksā dzīvokļu īpašnieki par to, lai neielaiž tik lielus parādus un strādā!

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 20:15

Lija

Un kad mēs tie pārējie- godīgie visa nomaksātāji, vairs nespēsim maksāt- tad ko? Man liekas, ka pie laika būtu jāmeklē Godmaņa krāsniņas...

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 18:44

jaanus

Problēmas būtību saprotu un ieteiktu papildināt norakstisanu. Proti ja ir bankrots, tad pakalpojuma sniedzejam ir tiesības šo summu norakstīt. Ja sniedzeijs ir tikai starpnieks (NĪP), tad norakstama summa ir jānoraksta arī piemērām siltuma ražotajām. Variants vēl būtu, ka visi noslēdz līgumus ar gala patēretāju, tad NĪP norakstis savu un ražotaij savu

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 18:02

111

Pretigais feist tam dzekam,saveiem tur un palidz,bet nu te pareie maksas,kapec man jamaksa par kada cita nolaidibam.Vidzi-liecies miera.

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 17:41

Stulbums

Protams, taukainas ***$%# domā tikai par savu labumu... ar katru dienu ceļ degvielai cenu, uzceļiet lūdzu līdz tam, lai mēs izzietu ielās. Un ticiet man, netiks vairs maksāts nekas. Tas kādu dienu vienalga strikis plisis, un tad varesiet pazagt vel

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 17:27

Alga uz papīra ir 200, pēc nodokļiem paliek ar diviem bērniem paliek 178Ls. Apkure 140Ls īre 36Ls vēl vajag par elektrību 15 ls kopā rēkinos 191 kur rakt tos 13 , nemaz nerunājot par ēšanu . Kā nebūs paradu ??? Tas ir tāds primitīvais piemērs.

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 16:40

tā būtu jābūt

Ja daudzdzīvokļu mājā kāds dzīvokļa īpašnieks paliek parādā, un šis parāds netiek apmaksāts no šā paša parādnieka, tad šo parādu sedz NĪP no saviem līdzekļiem, t.i. no visas naudas, kas ir viņa kasē un samazina savas algas, jo nav mācējis IZGLĪTOT dzīvokļa īpašniekus.

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 16:25

jaanus

Vai tad parādi pēc maksātnespējas processa beigām vienkarši nenorakstās. Proti parādus vairs nav.

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 15:52

par

Ja valsts pieņēma šādu likumu, tad valstij pašai jāatmaksā šitie parādi.

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 15:42

WWW

Cilvēki maksātu,bet no kā ,lai maksā,ja algas nepietiek nomaksāt šos astronomiskos rēķinus!!!

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 15:22

Vietējās ziņas