Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekoskolas ar siltiem džemperiem pret klimata pārmaiņām

Šodien, 12. februārī, skolas, uzņēmumi un citas organizācijas ir aicināti sekot Vides izglītības fonda aicinājumam un piedalīties ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena”.

Akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Silto džemperu dienā tradicionāli telpās tiek nedaudz samazināta temperatūra, un visi ir aicināti uzvilkt siltāku džemperi, tādējādi arī simboliskā veidā apliecinot atbalstu iniciatīvai.

Silto džemperu dienas 2005. gadā aizsāka ekoskolas Beļģijā kā atbildi Kioto protokolam, aicinot sabiedrību palīdzēt virzīties uz mērķi samazināt klimata pārmaiņas. Palīdzība var izpausties itin vienkāršās ikdienas darbībās, piemēram, samazinot apkures jaudu un uzvelkot siltāku džemperi, biežāk braucot ar velosipēdu, izslēdzot elektroierīces, kad tās nelietojam, u.c. paradumos.

Kampaņas laikā izdevās ne tikai uzskatāmi samazināt radītos ogļskābās gāzes izmešus, bet arī veicināt skolēnu un plašākas sabiedrības informētību par problēmām, kas saistītas ar klimata pārmaiņām.

Latvijā Silto džemperu diena ekoskolās un citās sadarbības organizācijās notiek trešo gadu. Šobrīd, kad skolēni visā pasaulē ar dažādām akcijām un protestiem mudina varas pārstāvjus izvirzīt klimata jautājumus kā prioritāti, akcija ir īpaši aktuāla. Tā kalpo ne tikai izglītojošiem mērķiem, veicina arī sadarbību starp skolām, organizācijām, uzņēmumiem un pašvaldībām un rosina ikvienu ne tikai gaidīt ilgtspējīgus lēmumus valstiskā līmenī, bet pieņemt praktiskas izmaiņas arī savos ieradumos, informē Vides izglītības fonda pārstāve Ilze Rušmane.

 

Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā šobrīd piedalās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 67 valstīs un tajā iesaistījušās 51 000 skolas.

Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties ekoskolu saimei, veicot videi un ilgtspējīgas principiem atbilstošas rīcības. 


Vairāk informācijas Vides izglītības fonda mājaslapā – www.videsfonds.lv.

http://www.twitter.com/videsfonds
https://www.instagram.com/fee_latvia/

Ekoskolas
http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas
http://www.draugiem.lv/ekoskolas/

Foto: publicitātes


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas