Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elejas muižas parkā atklās skulptūru “Mīlestībai”

Jelgavas novada svētku laikā - 18. maijā pulksten 15.30 Elejas muižas parkā atklās tēlnieka Gļeba Panteļejeva veidoto skulptūru “Mīlestībai”, aicinot parka apmeklētājus ļauties romantiskai noskaņai un emocijām. Jaunā skulptūra tapusi, īstenojot Latvijas-Lietuvas pārrobežas sadarbības programmas projektu “Aizraujošais ceļojums muižu parkos četros gadalaikos” un papildinās parkam piemītošo noslēpumainību, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā. 

Ikvienai vēsturiskai vietai piemīt sava individuālā noskaņa un spēja cilvēkos radīt dažādas sajūtas. Labiekārtotais Elejas muižas parks pavisam nepiespiesti un dabiski ir kļuvis par iecienītu pieturvietu jaunajiem pāriem viņu kāzu dienā. Tā ir vieta, kur doties nesteidzīgā pastaigā, kur tapt iemūžinātiem skaistās fotogrāfijās un piedzīvot īpašus brīžus. Bet, sākot ar 2019. gada vasaru, tā būs arī vieta, kur ļauties saspēlei un pārsteigumiem, apskatot tēlnieka Gļeba Panteļejeva radīto skulptūru “Mīlestībai”.

“Veidojot sievietes tēlu, vēlējos iemūžināt mīlestības tēmu ne tikai tās gaisīgi vieglajā motīvā, bet arī ugunīgas kaisles veidolā, tā atklājot mīlestības krāsu un formu bagātību. Šoreiz apzināti strādāju ar smagnējiem un spēcīgiem materiāliem, ko reti izvēlas, atveidojot emocionālo vieglumu, tomēr tieši čuguna lējuma, tērauda un gaismas apvienojums ir spējis piešķirt skulptūrai kaisles nokrāsu. Viss darbs iemieso mīlestības tēmu - no jutekliskām sievietes līnijām līdz savstarpējai saspēlei ar skatītājiem, piešķirot satikšanās mirklim īpašu noskaņu”, stāsta skulptūras autors Gļebs Panteļejevs.

Skulptūra  turpmāk būs apskatāma jebkurā Elejas muižas parka viesiem piemērotā laikā. Jāpiebilst, ka skulptūras vēstījuma burvība viskrāšņāk atklāsies krēslas stundās, aicinot parka apmeklētājus atgriezties atkal un atkal. 

Elejas muižas parks ir Jelgavas novadam un Zemgales reģionam nozīmīga vēstures mantojuma teritorija. Kopš 2011. gada dažādu projektu ietvaros  šeit veikti gan parka vides atjaunošanas, gan vēstures mantojuma saglabāšanas pasākumi. Startējot Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā, 2018. gada vasarā parkā uzsākti teritorijas labiekārtošanas darbi, atjaunojot vēsturiskās taciņas, uzbūvējot tiltiņu pāri dīķim uz pussalu un izveidojot apmeklētājiem saistošus un interesantus interaktīvos objektus – skulptūru sievietes veidolā, kas simbolizētu mīlestību, un interaktīvo objektu “Saruna”, kas uzstādīta pāri dīķim un ļauj cilvēkiem sarunāties katram no sava ūdenstilpnes krasta, atzīstoties savās domās un sajūtās. 

Projekta ieviešanas laiks: 2018.gada 1.marts līdz 2020. gada 29. februāris. Kopējais finansējums ir 692 346,78 eiro, tostarp ERAF finansējums – 588 409,75 eiro. Jelgavas novada pašvaldības projekta  daļa ir 208 591,32 eiro, no tās programmas finansējums ir 85 procenti - 177 302,62 eiro; Jelgavas novada pašvaldības finansējums 10 procenti - 20 859,13 eiro, valsts līdzfinansējums  pieci procenti - 10 429,57 eiro.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas