Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Forumā pārrunās programmas "Latvijas skolas soma" pirmā gada rezultātus

Ceturtdien, 24.oktobrī, Rīgā notiks programmas "Latvijas skolas soma" ikgadējais forums, kurā, vienkopus pulcējoties tās īstenotājiem, tiks pārrunāti pirmā gada rezultāti, aģentūrai LETA pastāstīja Kultūras ministrijas (KM) Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pastare.

Viņa atgādināja, ka programma "Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades programmas daļa, kas, sākot ar 2018.gada septembri, nodrošina katram skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt ar mācību saturu saistītas kultūras norises, tādējādi piedāvājot iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs.

Forumā programmas īstenotāji dalīsies pieredzē par aktivitāšu izvēli un to sasaisti ar mācību saturu, kā arī iepazīsies ar kultūras piedāvājuma aktualitātēm un pārrunās administrēšanas jautājumus, norādīja Pastare.

Viņa uzsvēra, ka pasākumā būtiska uzmanība tiks veltīta programmas aktualitātēm un satura piedāvājumam. Piemēram, Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle foruma dalībniekiem sniegs ierosmes, kur atrast un kā izvēlēties kultūras notikumus, savukārt Latvijas Kultūras akadēmijas sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Lūse stāstīs par Latvijas kultūras kanonu kā palīgu kultūras norisēs, lai savienotu tagadni ar pagātni un nākotni.

Par skolēnu un mūziķu sastapšanās pieredzi visdažādākajās skolās stāstīs operdziedātāja Evita Pehlaka un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Ventis Zilberts, bet par laikmetīgās mākslas meistarklasēm Latvijas skolās runās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu kuratore Māra Žeikare.

Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola dalīsies ar muzeju pieredzi programmas īstenošanas procesā, savukārt par to, kā programma ietekmējusi Daugavpils teātra darbību un piedāvājumu, stāstīs teātra valdes priekšsēdētāja un palīdze mākslinieciskajos jautājumos Kristīne Veinšteina.

Dalībniekus uzrunās arī kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK), Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks un Pastare.

"Regulāri sazinoties ar programmas koordinatoriem pašvaldībās un skolās, redzam, ka, pateicoties mākslinieciskās izpausmes līdzekļu izmantošanai jauniešiem aktuālu tēmu apguvē, sasaiste starp mācību procesu skolā un kultūras norisēm kļūst aizvien spēcīgāka un jēgpilnāka," uzsvēra programmas vadītāja Aija Tūna.

Forums notiks Latvijas Nacionālajā operā. Tā tiešraidi no pulksten 11 varēs vērot arī interneta vietnē "www.lv100.lv".


Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas