Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Āboltiņa ar skolēniem runā par patriotismu un reformām izglītībā

Apmeklējot Kalnciema pagasta vidusskolu, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa («Vienotība») jauniešus aicināja godināt vecākus un vecvecākus, kas cīnījās par Latvijas neatkarību, kā arī izteica viedokli par jauniešiem aktuāliem jautājumiem.

Tikšanās ar vidusskolas klašu skolēniem notika patriotiskā gaisotnē – S.Āboltiņa jauniešiem atgādināja Latvijas vēstures peripetijas un aicināja godāt vecākus un vecvecākus, kas savā laikā palīdzēja valstij kļūt neatkarīgai. «Apkārt notiekošais var patikt, var nepatikt, taču nedrīkst būt vienalga,» uz rīcību, dibinot savus uzņēmumus, aicināja Saeimas spīkere. Viņa arī cer, ka skolēni, kas studijām izvēlēsies kādu citu zemi, atbrauks atpakaļ uz Latviju, jo tā ir vienīgā zeme, kur var runāt latviski.Ar skolēniem S.Āboltiņa pārrunāja arī izglītības jomas jautājumus. Viņa izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim pārmeta «tautas kacināšanu», bieži nākot klajā ar paziņojumiem par reformām, bet tās neīstenojot. «Ir skaidrs, ka reformas ir nepieciešamas. Es ar saviem bērniem esmu tikusi līdz ceturtajai klasei un jau tagad redzu, ka izglītības saturs ir jāmaina – skolēnus neiemāca būt konkurētspējīgiem dzīvē, viņi nezina pamata lietas par savu dzīvi vai veselības stāvokli, nezina ceļu satiksmes noteikumus,» viņa uzskaitīja.S.Āboltiņa skolēniem atzina, ka ir pret sešgadīgo apmācību, savukārt jautājums par mācību gada pagarināšanu ir diskutējams. «Vidusskolas klasēs jaunieši vasaras trīs mēnešus var izmantot darbam, bet sākumskolēniem ir nepieciešama atpūta – par to pārliecināti gan pedagogi, gan ārsti,» argumentus pret vasaras brīvlaika saīsināšanu uzskaitīja Saeimas priekšsēdētāja.Savukārt augstākajai izglītībai, viņasprāt, jābūt bezmaksas, taču jāsamazina augstskolu skaits.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas