Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Bērnudārznieki svin izlaidumus; skolās komplektē pirmsskolas izglītības grupas 1

Pilnā sparā Jelgavā rit pirmsskolas izglītības iestāžu izlaidumi. Savukārt Jelgavas Izglītības pārvalde atgādina, ka visiem 2007.gadā dzimušiem bērniem 1.septembrī ir jāsāk pirmsskolas izglītības programmas apguve.

Pašvaldības bērnudārzos pašlaik rit grupu komplektācija jaunajam 2012./2013.mācību gadam. 15.maijā ir piešķirta 361 vieta pirmsskolas izglītības programmas apguves sākšanai bērniem vecumā no pusotra gada līdz pat obligātās sagatavošanas vecumam.Balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, vēl tiek prognozētas izmaiņas – iespējams, kāda ģimene noraidīs piedāvājumu, iespējams, kādam bērnam, kurš šobrīd apmeklē pašvaldības bērnudārzu, vecāki izvēlēsies skolas sagatavošanas grupu, tādējādi vēl būs brīvas vietas, kas tiks piešķirtas saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem «Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība», skaidro Izglītības pārvalde. Ja bērns ir sasniedzis obligātās sagatavošanas vecumu un vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē nav saņēmis, vecākiem jāizvēlas kāda no skolām, kas piedāvā obligāto sagatavošanu, vai arī privātā pirmsskolas izglītības iestāde. Skolu pirmsskolas izglītības grupas vēl tiek komplektētas, vecākiem jāizvēlas, kurā izglītības iestādē viņu bērns apgūs pirmsskolas izglītības programmu, atceroties, ka skolās ir atšķirīgs pirmsskolas izglītības programmas īstenošanas modelis. «Iespējams, kādam bērnam piemērotāks ir modelis, kad obligātā sagatavošana skolai norit ģimenē – bērnu māca paši vecāki, auklīte vai vecmāmiņa. Tādā gadījumā vecākiem pēc iespējas ātrāk jāvēršas Izglītības pārvaldē, lai vienotos par metodiskā atbalsta un pedagoģisko konsultāciju iespējām, kurās dotu rekomendācijas par to, kas bērnam jāprot, kā ar viņu strādāt, lai viņš tiešām būtu gatavs skolai,» iesaka Izglītības pārvalde.Par to, cik Jelgavas bērni šogad svin bērnudārza izlaidumu, lasiet šodienas laikraksta «Zemgales Ziņas» numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

...

4 pamatskolā jau divus mēnešus atpakaļ ums atbildēja, ka grupa jau nokonplektēta, vairs nepieņemam.

pirms 6 gadiem, 2012.05.31 09:41

Vietējās ziņas