Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Modernizē Zemgales apgabaltiesas zāli 5

Iespēja sazināties ar lietas dalībniekiem ārpus tiesas zāles, pat ja viņi atrodas ārzemēs, kas ļautu saprātīgā termiņā izskatīt lietas, uzlabot sabiedrības drošību un ietaupīt, piemēram, tik bieži nekonvojējot ieslodzītos. Šie tiek minēti kā galvenie ieguvumi Latvijas – Šveices sadarbības programmas projektā, kurā pie modernas video konferences un ierakstu iekārtas tikusi arī Zemgales apgabaltiesa.

«Šis projekts mums paliks ļoti īpašs, jo, sekojot Latvijas piemēram, tam pievienojās arī Lietuva un Igaunija. Tas gan tika ieviests sarežģītā laikā, kad Latvija cīnījās ar finansiālo krīzi, bet projekts – ar Iepirkumu uzraudzības birojā iesniegtajām sūdzībām, kas tā ieviešanu aizkavēja uz gadu,» atzīst Šveices Finanšu instrumenta Latvijai, Igaunijai un Lietuvai biroja vadītāja Olita Bērziņa.Projekts «Tiesu modernizācija Latvijā» sākts 2009. gadā. Patlaban ar videokonferences un skaņas ierakstu iekārtām aprīkotas 290 zāles tiesās un ieslodzījumu vietās. Tiek sagaidīts, ka videokonferences izmantošana ļaus saīsināt laiku, kas veltāms apsūdzēto sagatavošanai tiesas sēdei, kā arī uzlabos tiesu pieejamību, jo nepieciešamības gadījumā lietu varēs izskatīt neklātienē. Tāpat būtiski samazināšoties vajadzība konvojēt apcietināto personu no ieslodzījuma vietas uz tiesu, kas uzlabos sabiedrības drošību. Savukārt tiesas sēžu zāļu aprīkošana ar skaņas ieraksta aparatūru ļaus uzlabot tiesas procesa protokolu kvalitāti, kā arī atvieglot dokumentu sagatavošanu, paredz projekta ieviesēji. Tiesām tāpat būs pieejamas desmit mobilās iekārtas. Tās īpaši noderēs liecinieku aizsardzības programmā, jo ar iekārtas palīdzību varēs pārveidot balsi un attēlu.Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 4,4 miljoni latu, no kuriem 85 procentus līdzfinansē Šveices Konfederācijas padome.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

zocialists Ivars Jakovļevs

Pavļika Morozova glumā mūļa dikti pietrūkst kadrā .......urā, lai slava padomju milicijai un rajona izpildkomitejai ! agrāk cēlām komunismu un dir*sām baznīcu drupās, tagad metam krustus un ceļam saulaino kapitālismu, zogam un taisam rebes!

pirms 6 gadiem, 2012.05.31 17:40

prokurors Svilpītis

pag, pag, kautkas nav kārtībā. kāpēc Rāviņš sēž uz liecinieku sola? tūlīt pārsēdiniet viņu uz apsūdzēto sola!

pirms 6 gadiem, 2012.05.31 16:27

kakla

Rāviņa un Balševica kungi īstajā vietā, žēl ka būs vēl jāgaida lai viņi to izmantotu...

pirms 6 gadiem, 2012.05.31 14:53

Cofe

Lai dzīvo milicis Kokins un kolhozu šefs ar padomju tiesnesi!

pirms 6 gadiem, 2012.05.31 14:51

Vietējās ziņas