Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Saeimas deputāti iepazīst kooperatīvu darbu un saimniecības 1

Lai Saeimas deputāti atbalstītu kooperāciju ne tikai darbos, bet arī vārdos, lauksaimnieku organizācijas aicinājušas Saeimas deputātus apmeklēt kooperatīvus, tādējādi parādot kooperatīvu lomu lauksaimniecības un mežsaimniecības attīstības veicināšanā.

Tieši kooperatīvu veiksmīgā attīstība sekmējusi lauksaimniecības produktu eksporta «sprādzienu» – pēdējos gados uzrādot gandrīz 40 procentu pieaugumu gadā un tuvojās apjomam viena miljarda latu vērtībā, norāda biedrība «Zemnieku saeima».Augstāko eksporta apjomu nozare sasniedza 2010.gadā, nozares eksports izvirzījās par otru svarīgāko galvenajās preču grupās, piekāpjoties koksnes un metālizstrādājumu eksportam, stāsta Juris Lazdiņš, «Zemnieku saeimas» priekšsēdētājs. «Šādus eksporta rezultātus krīzes laikā iespējams panākt tikai un vienīgi kooperējoties. Nav saprotams, vai Saeimas deputāti negrib saprast, vai nav spējīgi saprast, ka kooperācijas attīstība nozarēs ne tikai stiprinās pašas nozares konkurētspēju, bet tieši un konkrēti ietekmēs valsts budžetu nodokļu nomaksas veidā,» saka J.Lazdiņš.«Vēlamies, lai deputāti izvērtē sasniegto un saprot, cik daudz vēl darāmā. Viennozīmīgi - lai veiksmīgi uzsākto turpinātu, ir nepieciešams atbalsts valstiskā līmenī. Tas nozīmē, ka nevajadzētu nākotnē likt kooperatīviem tādus šķēršļus, kā tas notika ar grozījumu neapstiprināšanu Kooperatīvo sabiedrību likumā. Vizītes laikā aicinām deputātus ieklausīties, ko zemnieki domā par kooperāciju, jo tas ir kooperatīvu stingrais pamats. Ja gribam saglabāt konkurētspējīgu lauksaimniecību un  nodrošināt attīstību ne tikai dažām, bet daudzām, pie tam ne tik lielām saimniecībām, kooperācija zemnieku starpā visādos veidot ir jāatbalsta,» uzskata Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons.Saeimas deputāti šodien apmeklēja «Latvijas piena» rūpnīcu, kooperatīvu «Latraps» un Zaļenieku pagasta saimniecības «Vilciņi» un «Mežacīruļi».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas