Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: «Saskaņa» talko 1905.gada kapos 3

Šodien vairāk nekā 30 politisko partiju apvienības «Saskaņas centrs» sociāldemokrātiskās partijas «Saskaņa» biedru Lielās talkas ietvaros piedalījās 1905.gada kapu sakopšanā, godinot tautas atmodas upuru piemiņu.

«Revolūcijas laikā, ko visā cariskajā impērijā organizēja un vadīja sociāldemokrāti, Jelgavas pilsētā atradās apriņķa cietums. Šeit tika izvietoti arestanti no visas Kurzemes. Sākoties cara patvaldības soda ekspedīcijām pret impērijas tautu pašnoteikšanās vēlmēm, Jelgavas cietumā tika ievietoti un vēlāk ar kara tribunāla lēmumu noslepkavoti daudzi revolūcijas dalībnieki. Tautas patrioti tika apglabāti masu kapā netālu no pilsētas robežas, Zālītes ielā. Pašlaik šajā vietā ir izveidota 1905.gada kritušo kapsēta ar 1955.gadā uzstādīto Ellas Leimanes veidoto pieminekli brīvības cīnītājiem,» vēsturi ieskicē «Saskaņas» Jelgavas nodaļas valdes priekšsēdētājs Ivars Jakovels.«Saskaņas» Jelgavas nodaļa tradicionāli katru gadu rīko sakopšanas talkas 1905.gada kapos.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

kas finansējumu saņem no Krievijas

darbība uzskatāma par draudu valsts nacionālajai drošībai. Viņu vidū ir gan nevalstiskas organizācijas, gan ārvalstu (galvenokārt Krievijas) sponsorētas grupas, gan savdabīgi veidojumi – nevalstiskas organizācijas, kas naudu saņem no tās vai citas valsts iestādes. Norādīts, ka organizācijas, kas finansējumu saņem no Krievijas, galvenokārt darbojas divos virzienos – mēģina stiprināt krievu valodas statusu Igaunijā un slavināt padomju laika vēstures interpretācijas.

Ar Maskavas naudu apgādātie mediji Igauniju ataino kā ienaidnieku, propagandas mašinērija Igauniju apsūdz nacisma atdzimšanā un krievu valodā runājošās sabiedrības daļas diskriminēšanā. "Igaunija tiek attēlota kā neizdevusies vai bezjēdzīga maza valsts," teikts "Kapo" ziņojumā. Piemēram, Kremļa sponsorētā angliski raidošā televīzijas kanāla "Russia Today" korespondents Aleksejs Jaroševskis ar filmēšanas brigādi pērn novembrī uzturējās Igaunijā un apmeklēja virkni valsts iestāžu un valdības aģentūru, lai sagatavotu sižetus par vairākām tēmām. Ziņojumā nosaukti trīs žurnālista sagatavotie materiāli: "Igaunija: nacistu paradīze", "Valodas izmeklēšana: Igaunija kļūst stingra pret krievvalodīgajiem" un "ES nabadzīgākā valsts glābj bagātākās dalībvalstis".

pirms 6 gadiem, 2012.04.22 19:04

Сказал же Яковелс ясно — Латвия будет красной !

pirms 6 gadiem, 2012.04.21 18:50

Vietējās ziņas