Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Viņķele uzskata, ka pensionāri pēc reformām nav cietuši 9

Šodien labklājības ministre Ilze Viņķele («Vienotība») paaudžu dienas centrā «Sadraudzība» tikās ar Jelgavas pensionāriem, lai apspriestu gaidāmo pensiju reformu – pensionēšanas vecuma paaugstināšanu līdz 65 gadiem. Daudzos jautājumos ministres un sanākušo viedoklis bija krasi atšķirīgs.

Tikšanās sākās ar Jelgavas Pensionāru biedrības vadītājas Marijas Kolnejas un citu interesentu sagatavotu prezentāciju par pensiju budžeta samazināšanu, ieturēto pensiju atmaksāšanu, veiktiem pētījumiem par valsts budžeta izmaiņām un citiem valdības lēmumiem, kas ietekmējuši pensionārus un sociālo budžetu.Ministre atzina, ka 2009.gadā, kad valdība aizņēmās naudu pamatbudžeta glābšanai, «pensionāri izglāba Latviju no krīzes,» taču visa nauda tika atmaksāta, līdz ar to pensionāri kopumā nav cietuši. Pensionāri pauda uzskatu, ka toreiz tika «apcirpti» lielākoties tieši viņu ienākumi, bet ministre to noraidīja, uzverot, ka arī amatpersonu algas tika samazinātas par 50 procentiem, tika atlaisti darbinieki. Ministre norādīja, ka ieņēmumi sociālajā budžetā samazinās, bet personu skaits, kuriem jāizmaksā pabalsti, un pašu pabalstu summa – palielinās, līdz ar to tiek meklēti risinājumi, kas stabilizētu situāciju. «37 procenti iemaksu tiek ņemti no to strādājošo algām, kas mēnesī saņem ne vairāk kā 200 latu,» informēja I.Viņķele, oponējot pensionāru paustajam viedoklim, ka «robus» budžetā valsts aizpilda tikai, samazinot pensijas un palielinot pensionēšanās vecumu. Ministre, komentējot kāda pensionāru jautājumu, kāpēc valsts necīnās ar oligarhiem, kas nemaksā nodokļus, bet citās valstīs viņus notiesā, arestē un piespiež tos nomaksāt, ironizēja, atbildot: «Mēs arī Doma laukumā nevienu neesam pakāruši.»Kopuma pasākuma laikā pensionāri pastāvēja par to, ka nemainīgs pensijas vecums bija viens no pirmsvēlēšanu solījumiem, kas tagad netiek pildīts, uz ko ministre atbildēja, ka «pensionēšanās vecuma paaugstināšana līdz 65 gadiem ir samērīgs lēmums,» piebilstot, ka pašas ministres un viņas pārstāvētās partijas «Vienotība» pirmsvēlēšanu kampaņā tika izvirzītas citas prioritātes, un šādi solījumi netika minēti.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Nost

Nost nevis Viņķeli, bet visu valdību ar Dombrovski priekšgalā.

P S. Nesaprotu pensionāru šodienas žēlabas, tieši pensionāri vēlēšanās balsoja par Vienotību. Tad nu prasiet no saviem deputātiem...

pirms 6 gadiem, 2012.03.31 12:05

Jautājums

Vai nepārstāv partiju VL, par kuru patriotisma vadīti, balsoja lielākā daļa pensionāru.

pirms 6 gadiem, 2012.03.31 09:42

komentētājam es

Komentētājs "es" nezin, bet raksta nepareizi. No 200 latu minimālās algas 11% ir darba ņēmēja sociālais nodoklis, tas ir 22 lati, tad vēl darba devēja samaksātais sociālais nodoklis 24.9% no 200 latiem un tas ir 48 lati. Tātad no katra, kas saņem minimālo algu, sociālais nodoklis sociālajā budžetā ienāk 60 lati, bet ne 10, kā raksta šis komentētājs.

pirms 6 gadiem, 2012.03.31 09:40

Jelgavniece

Šī bagātā kundzīte, tāpat kā viņas pārstāvētā partija, nodarbojas ar demagoģiju. Valsts ekonomika arvien vairāk tiek balstīta vienīgi uz vecu cilvēku dzīves līmeņa pasliktināšanas rēķina. Samaksātie nodokļi tiek izsviesti vējā un izsaimniekoti, tikai deputāti un valsts vadība neaizmirst sev samaksāt lielas algas.
Visu laiku tiek stāstīts, ka nodokļu maksātāju paliek mazāk, bet vienmēr tiek aizmirsts pateikt cik simti tūkstoši ir aizbraukuši strādāt uz ārzemēm, jo Latvijā pilnīgi nekas netiek darīts, lai nodrošinātu darba vietas, attīstītu ražošanu un normālu valsts ekonomiku. Gods kam gods, ka Jelgavas dome pati meklē izeju un sadarbības ceļus ar kaimiņvalstīm, lai celtu jaunus uzņēmumus un kaut cik nodrošinātu iedzīvotājus ar darbu.

pirms 6 gadiem, 2012.03.31 09:33

es

Ja pat 10% no 200 Ls algas aiziet pensiju fondā, tad cik strādājošo bērnu un mazbērnu jābūt diviem pensionāriem lai nodrošinātu 100 Ls pensiju katru mēnesī, pie kam jāstrādā Latvijā vai jāmaksā nodokļi Latvijā? 100*2/20=10. Cik ir tādu pensionāru ģimeņu?

pirms 6 gadiem, 2012.03.30 18:24

PS

ZZS IR VAINIGSPAR GRIB SAMAZINAS VECUMA PENSIJAS. TASIR MULKIS

pirms 6 gadiem, 2012.03.30 15:57

Eglītis

Pensionāri visu laiku ir cietēji. Inflācijas naudu neizmaksā. Vecuma cenza paaugstināšana ir jāpārsūdz Satversmes tiesā jeb jāierosina referendums. Kā var paaugstināt pensijas vecumu, ja vidējais dzīves ilgums 30 % ir zem 65 gadiem, tad kapitāla nauda ir jāatmaksā atpakaļ ? Man liekas, ka Saeimas pārstāvji tiešām nav cietuši no reformām, jo tās viņi rada paši !

pirms 6 gadiem, 2012.03.30 14:46

111

Nost no Vinkeli un Basta,Demisiju vajadzetu pieprasit.

pirms 6 gadiem, 2012.03.30 14:42

Vietējās ziņas