Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gada laikā Jelgavā plāno iemidzināt gandrīz 700 dzīvnieku 33

Izmeklēt gandrīz 1000 pilsētā noķertu klaiņojošo dzīvnieku gada laikā plāno pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība», meklējot uzņēmumu, kas izmitinās, aprūpēs un eitanizēs dzīvniekus.

Iepirkuma dokumenti liecina, ka gada laikā plānots klīniski izmeklēt 350 suņu, 600 kaķu un 35 citus dzīvniekus. Nakšņošanas vieta divas nedēļas būs nepieciešama attiecīgi 200, 300 un 15 iepriekš minētajiem dzīvniekiem. Savukārt eitanizēt un kremēt plānots 200 suņu, 450 kaķu un 25 citus dzīvniekus.Jāpiebilst, ka «Pilsētsaimniecība» izvirzījusi kandidātam savas prasības. Uzņēmumam ne mazāk par trim gadiem jādarbojas dzīvnieku izmitināšanā, uzturēšanā, aprūpē, eitanāzijā un kremācijā. Pieredze tiek prasīta arī no dzīvnieku kopējiem un veterinārārstiem.Jāatgādina, ka pašlaik noķertie dzīvnieki nonāk LLU Veterinārmedicīnas fakultātes Klīniskā institūta mazo dzīvnieku izolatorā. Savukārt dzīvnieku izķeršana uzticēta Bauskas Veterinārajam centram.

Pievieno komentāru

Komentāri 33

maza

Mes pasi cilveki esam vajnigi ka metam ara dzivniekus nevajaga mest ara un nebus nekadu nelajmju. Vini tak grib but mileti un laj rupejas par viniem. nevis sit un izmet uz ielas. Tapec ari viniem nepatik cilveki un vini vinus koz un koz jau tos kas ir slikti cilveki kas dara pari dzivniekiem. Pamejginiet iejusties vinu loma ka d vini ir pamesti novarta kad viniem gribas but miletiem. Dzivniekiem ari ir jutas. A mes tik makam apspriest to laj tik nogalina vinus.

pirms 6 gadiem, 2012.01.25 12:14

MIKUS

to Bocene.Jā ir klainojošie suni uz sniega moča ar slotas kātu par plecu kas iznicina stirnas,šie aizbāž dziedātāj putniem rīkles,lai par šiem nedzied,jā jābūt par šiem suniem kontrolei

pirms 6 gadiem, 2012.01.22 09:56

Bocene

Kas jums teicis ka suņi mežā neizdzīvo?Jūs esat redzējuši klaiņojošo suņu saplosītās stirnas?Es kā mednieks diezgan bieži tādus skatus esmu redzējis,tāpat kā ļoti tālu no mājām klaiņojošus kaķus kuri ļoti veiksmīgi iznīcina dziedātājputnus un viņu mazuļus.Pagājušā ziema bija izteikti slikta stirnām,bet ļoti laba klaiņojošiem suņiem.Tad kurus mēs iznīcināsim un kurus saudzēsim?Es viennozīmīgi esmu par to ka mājdzīvniekam ir jāatrodas mājā.Sen vajadzēja uzlikt pamatīgus nodokļus vismaz suņu īpašniekiem un tiem visiem ir jābūt čipotiem un ir jābūt pamatīgai kontrolei par to lai tiktu veiktas visas nepieciešamās aizsargpotes un attārpošanas.Bet par noteikumu neievārošanu ievērojamus sodus.

pirms 6 gadiem, 2012.01.22 09:43

es

Ute, beidz ēsties, kukaiņi ir pavisam cita dzīvības forma, nevajag salīdzināt. :)). Un ir milzīga atšķirība, kādiem mērķiem dzīvnieks tiek nogalināts - viena lieta ir barības nolūkā, bet pavisam cita lieta ir nogalināt vienkārši tāpat, tā teikt pašu nolaidības pēc. Cilvēks ir atbildīgs par to ko pieradinājis. Var taču tās lietas risināt civilizētāk, nodarot mazāk ciešanu un sāpju mūsu mazākajiem brāļiem. :)) Tie taču ir mūsu mājdzīvnieki, mežā viņi nespēs izdzīvot. Turklāt neaizmirsti, ka mīluļi ir arī mūsu sargi, ne tikai fiziskā formā.

pirms 6 gadiem, 2012.01.21 22:48

Ute

Un mūs arī nedrīkst iznīcināt,mums ir dvēseles un mēs palīdzam stiprināt imūnsistēmu.Arī blusiņas vajadzētu pasaudzēt,viņas taču dievs radījis.Lopkautuves arī vajag iznīcināt jo gaļu dieva dvēseles neēd.

pirms 6 gadiem, 2012.01.21 20:45

kaķis

Kas tur rāviņam par dzīvniekiem,tur miljoni negrozās,nekāda navara

pirms 6 gadiem, 2012.01.21 18:06

Vai tad ravinam naudas nav sterilizacijai,vai vieglak uznemties bendes lomu?

pirms 6 gadiem, 2012.01.21 15:05

ripsis

Vēl nesen pa TV rādīja kādu daudzdzīvokļu māju, kurā žurkas tā savairojušās, ka sagrauž par plastmasas kanalizācijas trubas dzīvokļu iekšienē. Izķeriet kaķus un atverot poda vāku ieraudzīsiet šīs darbības sekas!
Arī mūsu pagalmā ir ražīgs runcis un vairākas kaķenes, sekojoši- mazi kaķēni..... pirms mēneša noķērām runci, par savu naudu izkastrējām un palaidām atpakaļ, lai ķer peles.

pirms 6 gadiem, 2012.01.21 14:25

Inese

Mums mājā (5st. Jelgavas centrā) bija milzīgas problēmas ar pelēm. Dažu mēnešu laikā lamatiņās 5. stāvā noķēru vairāk kā 10 peles. Kopš kaķi tiek pagrabā, vairs šī problēma nav bijusi. Jāatstāj kaķi, jāsterilizē un jāatlaiž, lai viņi palīdz cīnīties ar šo sērgu. Peles arī pārnēsā slimības, un tas ir daudz nemanāmāk un bīstamāk. Ļoti ceru, ka pašvaldībai parādīsies veselais saprāts un viņi ņems vērā iedzīvotāju vēlmes.

pirms 6 gadiem, 2012.01.21 11:17

rokis

Dilāns dzen tiešām murgu ,tevis teiktā arī visus bomžus uz kremotoriju,nau ko vazāties un slimības izplatīt

pirms 6 gadiem, 2012.01.21 10:05

garāmgājējs

to Dilans.Nedzen to savu murgu,nevis iznīcināt ,bet cīnīties lai tie dzīvnieki netiktu izmesti un nenokļūst uz ielas

pirms 6 gadiem, 2012.01.21 09:55

Dilans

Vai tiešām cilvēki ir tik aprobežoti ka nesaprot dzīvnieks ir sterilizēts vai nav viņš ir slimību izplatītājs,kaut vai tā pati trakumērga.Te taču nepalīdzēs nekāda dvēseles attīrīšana-murgs kaut kāds.Mājdzīvniekam ir jāatrodas mājā nevis jāvazājas pa ielām.Nu un kas attiecas uz suņiem,tad vakardienas notikums Rīgā visu izsaka.Visi klaiņojošie dzīvnieki ir jāiznīcina lai tie nesāktu iznīcināt mūs.

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 20:41

murka

Cilvēkiem tā dvēsele palikusi tik raupja kā zirga mīslis,kā ar tādu dvēseli vēl sevi dēvē par zaļo

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 18:46

zaļais nezemnieks

a vispār šie slimie faunofīli, dzīvnieku mīļotāji, zina par slimībām uc draudiem, ko rada klaidonīši un aplipina citus mīluļus? Vai viņi zina, ka mājdzīvnieku (esošu un klaiņojošu) kopums globālajā saslišanā dod vairāk bēdas nekā naftas sadedzināšana?

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 16:28

metafiziķis dolbanijs

Labāk nonāvēt bviņus nekā viņi nonāvēs mūs, citādi beigtos kā Rīgā:

Vakar Rīgā ap plkst.13 suņi saplosījuši kādu 1942.gadā dzimušu sievieti. Kāds iedzīvotājs policijai ziņojis, ka uz ielas pieci suņi grauž sievieti. Kad policija ieradās notikuma vietā, suņi jau bija pametuši savu upuri. Policijas darbinieki pārbaudīja blakus esošās teritorijas, taču tajās esošie suņi nebija iesaistīti traģiskajā notikumā.
Agresīvos dzīvniekus aizdzīt izdevies kādam apsardzes darbiniekam.
Notikuma vietas apskate liecina, ka sieviete bijusi dzīva, kad viņu sākuši plosīt suņi. Policija uzskata, ka sievieti līdz nāvei saplosījuši klaiņojošie suņi. Par notikušo ir informēta Rīgas dome, notiekot arī sadarbība ar suņu ķērājiem.
Iespējams, sieviete strādājusi par sētnieci kādā apsargājamā bijušās rūpnīcas teritorijā.
Kā liecina neoficiāla informācija, sieviete dienas pirmajā pusē devusies uz teritorijas tālāko galu un ilgi nav nākusi atpakaļ, tādēļ uzņēmuma pārstāvji devušies viņu meklēt. Tur viņi pamanījuši četrus, iespējams, klaiņojošus suņus, kas plosījuši sievieti, kurai bija noplēstas drēbes. Sievietei bija nokosta plauksta, sakosta roka un kāja, norauts skalps.

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 16:24

Kaķu Puika

Adresēts: ss 20.01.2012. 13:35:20 un citiem... :) :(
Cienījamie dzīvnieku draugi! Jūs te tagad uzstājaties pret klaiņojošu dzīvnieku ķeršanu... Laikam laižat gar ausīm informāciju, kad vakar Rīgā "draudzīga sunīšu kompānija" vārda tiešā nozīmē līdz nāvei saplosīja, lasi - sagrauza pensijas vecuma sievieti...
Vai mēs dzīvojam 1943.gadā, kad plosījās karš un laukos/pilsētās klīda mežonīgu suņu bari, kuri cīnījās par savu izdzīvošanu, graužot un plēšot visu... ? :(
Cik dzirdēts, arī klaiņojoši kaķi cilvēkus, sevišķi bērnus apdraud ar tādām bīstamām lietām, kā dzīvnieku trakumsērga, sakošana, saskrāpēšana, blusas...
Drīkst un vajag ķert! Noķēri suni/kaķi, sterilizēta vai kastrēja, ielika uz attiecīgajām dienām izolatorā... Ja dzīvnieciņam paveicās un viņam pieteicās jauni vai vecie saimnieki, apsveicami! Ja nē, ļoti žēl, bet dodas uz citiem medību laukiem...
A te vēl Jelgavā un Vecrīgas centrā būvē kaķu mājas, spriež par sterilizētām kaķu kolonijām! Jocīgi tie cilvēki...

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 15:45

ss

Interesanti, vai lētāk nav kaķus steralizēt un atlaist vaļā, nekā ķert un midzināt? Nekā maksāt par žurku indēšanu? Protams, ka lētāk, neko nenopelnīs un ne uz ko neuzvārīsies.
Bet cilvēku stulbumam protams nav robežu.
Man kauns par savu pilsētu un viņas attieksmi pret dzīvniekiem, bet to jau pierādīja Caune ( kāda ironija caune ir dzīvnieks, ko šauj kažoādām) ar šavu šaudīšanos.

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 13:35

divas puses

Jā, mēs esam varenāki, viltīgāki, mums traucē smaka, netīrība un trokšņi.

Bet - pietiek nākt kādam prāvākam vilnim, zemestrīcei, kaut vai slidenam ceļam, un visa pārgudrība, nauda, nepatika pret vājākajiem - kur paliek?

Tā pat nav morāle. Abās pusēs ir dzīves īstenība, un neviena, izrādās, nav forša.

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 13:04

WTF

Sen bija laiks - pietiek viņiem autiņam sētā *** uz riepām un radiātorā. Kur nu vēl smaka pagrabā un *** smilškastē. Nav tie kaķi pamesti - stulbās kaķu vecenes piebaro - ja nebarotu - paši izmirtu, vai arī to būtu tik daudz, ka nebūtu pamanāmi. Uz priekšu kaķu iznīcinātāji!!!!!! Pirms tam - kursi - filmas " Suņa sirds" pamācošais fragments.

pirms 6 gadiem, 2012.01.20 12:09

Vietējās ziņas