Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gādājot par drošību, pirms Lielās ielas apskates nolasa instrukciju; darba inspekcijai bažas par daudzo būvniecības darbu koordinācijas trūkumu 14

Ja Lielajā ielā laikā, kad to apskata simtiem interesentu, nenotiek rakšanas un citi darbi, Zemgales reģionālajai Valsts darba inspekcijai par ekskursantu rosību būvobjektā nav iebildumu, portālam zz.lv saka inspekcijas vadītājs Valdis Dūms.

Ekskursiju rīkotāja Jelgavas reģionālā Tūrisma centra (JRTC) vadītāja Anda Iljina skaidro, ka pirms katras ielas apskates interesentiem tiek nolasīta drošības instrukcija, turklāt par uzmanīšanos tiek atgādināts arī pastaigas laikā.JRTC informē, ka, ņemot vērā ievērojamo interesi, arheologs Andris Tomašūns šodien pulksten 19.30 nu jau trešo reizi aicina doties unikālā un aizraujošā ekskursijā pa Lielo ielu un uzzināt, kādi noslēpumi daudzus gadus slēpušies un patlaban atklāti zem biezās asfalta kārtas.Divās ekskursijās līdzi A.Tomašūnam devušies jau gandrīz 500 cilvēku, ziņo tūrisma centrs. Pastaiga ilgst divas stundas, kuru laikā ekskursijas maršruts ved gar būvdarbiem Lielajā ielā, tāpēc ekskursijas dalībnieki aicināti izvēlēties apģērbu un apavus, kas piemēroti iešanai pa smiltīm. Ekskursijas sākums – pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, kur arī samaksājama dalības maksa (pieaugušajiem lats, skolēniem 50 santīmu, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas).Zemgales reģionālās Valsts darba inspekcijas vadītājs V.Dūms saka – ja ekskursijas notiek laikā, kad ielā nenorit darbi, un ja interesentiem mutiski tiek pastāstīts, ko drīkst darīt un kas aizliegts, drošības inspektoriem par interesentu rosību būvobjektā lielu bažu nav. «Tomēr īpaši labi jau tas nav,» nosaka V.Dūms.Inspekcijai lielāki iebildumi radušies, jo izrādījies, ka pietrūkst kopējas būvdarbu koordinācijas pilsētā. «Pašlaik «iet» Lielā iela, J.Čakstes bulvāris, ūdenssaimniecības attīstības projekts – tie visi ir lieli projekti, kas «saskaras» vienā objektā pie viesnīcas. Kad jautājam par darbu un drošības koordināciju, uzņēmēji sāk dzenāt cits citu,» saka V.Dūms. Tādēļ inspekcija Jelgavas Domes vadībai adresējusi vēstuli, kurā aicina pašvaldību uzņemties darbu koordinatora lomu, lai tiktu gādāts par objektos strādājošo un citu iedzīvotāju drošību, jo darbi norisinās vietās, kuru tuvumā ir blīva autotransporta un gājēju satiksme.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

micro

Tad jau vēl labāk - es pa to būvlaukumu varu staigāt, kad gribu, ja tai laikā nenotiek būvdarbi! Tā nu gan ir jauna kārtība, feini! Paldies tam, kas atbild par darba drošību objektā! :D

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 13:01

to micro

antiņ, biļeti pērk par informāciju un stāstu, nevis par pastaigu. tavi komentāri jau pierāda, ka, blenzdams uz tām bedrēm, neiebrauc, kāpēc citi tās par maksu skatās. bet vari būt drošs, ka viņi nav muļķīši, jo uzzina kovairāk par to, ko redz... tā ir ar tādiem, kas savu pakaļu pie datora nepaceļ

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 12:05

smiekliņš

to Dārznieks - biļetes visi pērk torņa kasē, tās neizsniedz "šis cilvēks" :DDD

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 12:02

micro

Tad jau līdzvērtīgi varētu veikt ekskursijas pa nepabeigot Gaismas pili Rīgā. Es gan esmu pret jebkādiem tūristiem būvobjektā. Lai arī tu saki, ka to pogu nedrīkst aiztikt vai pie tā cauruma tuvāk par 3 metriem nepienākt, tad gandrīz vienmēr atrodas kāds, kurš zin labāk.

Tā sanāk, ka tagad pietiek nopirkt biļetīti, lai arī kas to pārdotu, un ej pa būvobjektiem kā pa muzejiem! Vai uz Lietuvas šoseju var jau rezervēt???

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 11:48

Dārznieks-smiekliņam

Es nesaku, ka nedod, bet zinot šā cilvēka prāta uzbūvi, pastāv iespēja,
ka viņš var neizsniegt biļeti.
Dārgie ekskursanti, noteikti pieprasiet biļetīti.

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 11:20

smiekliņš

to Dārznieks - dod gan biļeti, un, ja vajag, pat izdrukās čeku ar rekvizītiem - tiešām! :)
to Laimonis Onbergs - runājot par konkrētajām Tomašūna ekskursijām, bez apskaņošanas ierīcēm nav problēmu, jo tam skolmeistaram ir gana skaļa rīkle un saprotama valoda, bet viņa ekskursijas ir pārejošas (īpaši jau šīs - arheoloģiskās), un principā un par nākotni kopumā piekrītu; smīdina vispār tik ārišķīgi nopietna tūrisma bīdīšana pilsētā, kur tik vien ir, kā tornis bez normālas tūrisma infrastruktūras.
to Zanda & co - nojaušu, ka ZZ centieni bija, kā anonīmajā komentārā, varbūt rūpēs par drošību, bet jāpiekrīt, ka šoreiz tas sagājis sviestā un no malas atgādina trulu piekasīšanos, kas jau redzams VDI atbildē, ka viņi tā īsti neatrod, kam piekasīties. :) Tikai formas pēc nodemonstrē modrību, norādot uz sekundārām lietām. Tēma tiešām pēc būtības smieklīga - īpaši tādam, kas izgājis to ekskursiju un redzējis, ka tiek uzmanīts, vai kāds nekāpj, kur nevajag. Bet katram mums savas "vājības"... :)

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 10:50

to Dārznieks

...ja tev tas plēš pakaļu, es tev to latu atmaksāšu...

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 10:28

Laimonis Onbergs

Jautājums pārdomām... ja jau pilsētā darbojas vesels tūrisma centrs, kura pakļautībā ir ne viens vien tūrisma nozeres "profs" un ir pieejams gan domes finansējums, gan ES fondu nauda - tad cik lielu tūristu grupu patreizi var nokomplektēt ar mobīlajām gida apskaņošanas ierīcēm? Minēšu - 0. Tādas ierīces mūsu pilsētai nemaz nav. Un tā nav ekstra - tā ir pavisam pierasta lieta tūrisma nozarē. To lieto gan pasaules muzejos, gan citos mazākos tūrisma objektos (piemēram tepat Rīgā). Domāju ka mūsu pilsētas vēstures zinošie un erudītie gidi ir pelnijuši lielāku atbalstu no JRTC - nevis vienkārša pieminēšana mājas lapā un kkādi mistiski flayeri. Stipri šaubos par to ka brīdī, kad visi celtniecības un remontdarbi būs pabeigti, mūsu varenaijam pilsētas tūrima kantorim būs izstrādāts kāds plāns vai reāli tūrisma produktu, ko piedāvāt pilsētas viesiem...protams ir taču Ledus Svētki utt. Šo plūsmu kā ierasts pierakstīs savā bilancē, izdalīs avīzīti, nodrukās objektu karti un miers, lai gan visu melno darbu patiesībā paveiks ''Kultūra''.

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 10:19

Dārznieks

Ja Tomašūns nedod biļeti par pakalpojumu, noteikti pieprasiet to.

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 10:15

wtf

liekas, ka pēdējā komenta autors vēro maiju kelendāru un gaida pasaules galu. :D vajag padomāt par iebrūkošu rakumu dziļumu un salīdzināt to ar realitāti, bet, kur Tomāts vadā ekskursantus, var iebrukt tikai cigarešu paciņa vai šāda komenta autora kaka, un labi, ka tā iebruks. apraks un nesmirdēs.
bet kupč vispār sagājis sviestā.

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 09:23

Zandai laikam patiktu lasit, ja rakstitu par to,ka ekskursijas laika kadu apraka,ne?

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 09:06

Būvnieciņš

Forši jau ir apskatīties tos rakumus! :) Bet es, kā būvuzraugs pilnīgi nepiekrītu, ka ne būvniekiem būtu jāatrodas būvobjektā! Bez ķiverēm, bez speciālā aprīkojuma t.t.t.

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 08:44

Zanda

Kam vispār ZZ veido savus rakstus? Ja sabiedrībai, tad ar šo piekasīšanos, meklējot kašķi vērtīgās norisēs, jau nostājas pret sabiedrību. Esmu apjukusi, un mani satrauc saprāta veselība šajā redakcijā, bet laikam jāatturas no lasīšanas. Nevēlos būt šāda ārprāta auditorijā.

pirms 6 gadiem, 2012.08.30 08:39

Vietējās ziņas