Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Garajos kalnos piemin nacistu nogalinātos slimniekus

Pieminot 443 nacisma upurus – Jelgavas psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientus, kas pirms 75 gadiem 1942.gada 8. janvārī tika nogalināti Būriņu meža Garajos kalnos, pie pieminekļiem šajā vietā pulcējās slimnīcas «Ģintermuiža» darbinieki, pacienti, bojāgājušo tuvinieki un citi.

Starp viņiem bija arī Čakstes ģimenes pārstāvis Viesturs Amats, ar kura gādību 2015.gadā pēc ārstes Intas Čakstes novēlējuma tika uzstādītas granīta plāksnes ar 433 nogalināto cilvēku vārdiem (desmit cilvēku vārdi slimnīcai nebija zināmi). Piemiņas brīdi svētīja katoļu priesteris Jurijs Gorbačevskis. Viņš runāja par to, ka pasaulē ir daudz ļaunuma un posta un ka nav pienācīgas cieņas pret cilvēka dzīvību. Taču viņš aicināja neļauties izmisumam, darboties, lai nepieļautu līdzīgas traģēdijas. Savukārt «Gintermuižas» galvenais ārsts Uldis Čāčus pateicās slimnīcas darbiniekiem, kas aktīvi uztur šo piemiņas tradīciju – tā ilgst jau vairāk kā piecdesmit gadu.

Piemiņas brīdī piedalījās arī 1942.gada 8.janvārī nogalinātās Bertas Bikšus mazmeita Antra Skuja, kas bija kopā ar divām meitām un sešiem mazbērniem. Viņas mazmeita Letīcija Zariņa mācās Spīdolas ģimnāzijā un gatavo pētniecisko darbu par savu vecvecvecmāmiņu Bertu Bikšus. Viņa ir bijusi liela rokdarbniece, kas prata skaisti izšūt. Par ko liecina arīAntras Skujas līdzi atnestā ģimenes relikvija – dvielis ar iniciāļiem «BB».


Foto: Maksims Šaldajevs 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas