Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Garozas un Salgales skolās plāno mācīt dzīvīgāk 12

Pēc debatēm un arī vairāku deputātu šaubām Ozolnieku novada domes vairākums ceturtdien atbalstīja novada Izglītības nodaļas vadītājas Ances Jakas prezentēto lēmuma projektu par atbalstu izglītības kvalitātes un vides uzlabošanā Garozas un Salgales pamatskolās.

No prezentācijas izriet, ka, piesaistot pērn novembrī dibinātu konsultāciju firmu SIA “Geniuscom” laika posmā no šī gada aprīļa līdz decembrim veiks Garozas un Salgales pamatskolas pedagogu apmācību, vides pielāgošanu, mācību materiālu iegādi, kas galu galā palielinās minēto skolu izglītības kvalitāti un konkurētspēju. 

Pie projekta mērķiem piezīmētas vēl tādas lietas kā “bērncentrēts mācību process” ar individuālu pieeju, “droša un atbalstoša vide”, kā arī “pašvaldība kā piemērs”. Projekta kopējās izmaksas tiek lēstas uz 21 tūkstoti eiro. No tā visvairāk domāts tērēt pedagogu apmācībai – vairāk nekā desmit tūkstošus eiro. A.Jaka piebilda, ka jautājums par Salgales pamatskolas konkurērtspēju   ir aktuāls tādējādi, ka 27 skolēni, kuru ģimenes ir deklarētas Ozolnieku novadā, brauc mācīties uz netālo Staļģenes vidusskolu, kas atrodas Jelgavas novadā.       

Debatēs deputāts Pēteris Veļeckis atzīmēja, ka Ozolnieku novada pašvaldība un apmācāmie pedagogi šajā situācijā izskatās kā “eksperimentu trusīši”. Proti, SIA “Geniuscom” ir jauns uzņēmums, kuram šis būs pirmais darba līgums. Uz to tika atbildēts, ka firmā iesaistītie speciālisti tomēr ir ar pieredzi un labām zināšanām. Savukārt deputāts Uldis Ainārs jautāja, vai projekta gaitā uzlabosies matemātikas mācīšana? Viņš piebilda, ka savu bērnu ir spiests vest pie privātskolotāja, jo ar matemātikas mācīšanu stundā nepietiek.  

Lēmumprojektu atbalstīja Ozolnieku novada domes deputāte un arī Garozas pamatskolas direktore Dina Štelmahere. Sarunā ar zz.lv viņa pēc domes sēdes teica: “Mēs neviens nezinam, kā dzīve ritēs pēc nākamās reģionālās reformas, bet kamēr mēs esam, mums ir jādomā, kā sevi pilnveidot. Mums jāpiedāvā ne tikai vispārizglītojošā programma, kas ir izstrādāta valsts mērogā, bet arī jāmeklē alternatīvas lietas, ko skolotājs var dot bērniem. 

D.Štelmahere minēja, ka ap Garozas skolu ir ļoti interesanta vide, kuru varētu vairāk izmantot mācību procesā. Viņa piebilda, ka Ozolnieku novadā, tostarp ap Garozu būvējas ienācēji no pilsētas un bērnu skaits tuvākajā apkārtnē pieaug.   

SIA “Geniuscom” pamatkapitāls ir viens eiro. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja ir Kristīne Bulkovska.

Vairāk varēsiet izlasīt 28. marta “Zemgales Ziņās”

Foto: redzet.lv

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Andris

Pilnīgs murgs-ir bezjēdzīgi šajās abās skolās ieguldīt pat vienu eiro.Vienīgi atliek meklēt citu pielietojumu skolu ēkām.

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.23 19:58

Laima

Skola nav vainīga, ja viena deputāta dēliņš ir dunduks, kuram vajag papildus apmācību, lai apgūtu matemātiku.

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.25 07:52

Tantuks

Jā ! Ozolnieku novada izglītības nodaļa atkal izceļas ar "murgainām " idejām . Tam , kas pamazām aiziet, jāļauj to darīt, nevis bezjēdzīgi jāreanimē un jātērē nauda. Beizot attopieties! Jau pa gabalu redzams āzis par dārznieku!

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.23 21:18

jancis

Jāsaglabā esošās skolas ,pilsētās jau redzams ,ka lielais bērnu skaits klasē tikai rada haosu.Sieva teica,ka jaunais mācību saturs vispār skolotājiem atņems laiku ģimenei.Audzināšanas stundā skolotājs vienu bērnu var pamācīt vai parunāt nepilnu minūti.

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.23 21:50

Mantrausis

Dauzd lietu t.s. izglītības reformā atgādina tikai naudas taupīšanu un novadu (reģionu) piespiedu iztukšošanu. Protams, ir ļaudis, kas jebkādas pārmaiņas uztvers negatīvi, jo neko nedarīt šiem ērtāk. Bet Latvijā daudz t.s. pārmaiņu saistītas lielākoties ar naudas virzību noteiktos makos vai krājkasītēs un bezjēgas darbību nosaukšanu par reformām. Jāsāk ar to, kas skolā vēlas strādāt, kāpēc un ko grib tur izdarīt.

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.24 07:46

Garoziņš

Izglītības nodaļas cacas ar izglītības līmeni kārtējo reizi neizceļas.

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.24 12:19

Fuktuk

Ieguvēji no 21 tūkstoša projekta izmaksām būs tie,kuri to izdomāja nevis skolotāji.

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.24 15:04

Xxxx

Gatavie idioti.
Izglītības nodaļa izceļas

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.24 17:51

Anita

Andri,varbūt savai mājai atrodat citu pielietojumu!!!

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.24 18:46

Anitai

Pareizi spriežat.Ir bērni,kuri brauc no Jelgavas uz Svētes un Kalnciema skolām.Ja laukos slēdz skolas,tad arī vecākie ir iemesls pamest dzīves vietu laukos.Tā valsts iznīcina ciemus un ciematus.Neklausīsim Rungaiņa demagoģiju,kurš bija vājš baņķieris,bet tagad māca citus.

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.24 20:41

Skolotaja.

Andrim. Bezjēdzīgāku komentāru vairs neizdomāt. Aprobežotība. Kādu pielietojumu vajag skolas ekām? Lai tur būtu skola - tādu. Tā ir mana dzimtā skola un visu cieņu direktorei Dinai Štelmaherei, kas visus šos gadus atrod iespējas un nepadodas.

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.24 22:40

es

Visu cieņu skolotājām, bet trīs pamatskolas vienā novadā, kur starp skolām 20km nu atvainojiet, bezjēdzīga naudas izmešana

pirms 4 mēnešiem, 2019.03.25 07:58

Vietējās ziņas