Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godina Latvijas Brīvības cīņu dalībnieku pulkvedi Rāru (FOTO)

Pēc ilgiem meklējumiem, piedaloties Latvijas Brīvības cīņu pētniekam Ēvaldam Krieviņam, vēsturniekam Andrim Tomašūnam un Jelgavas Vissvētās Dievmātes aizmigšanas baznīcas mācītājam Feofanam, kā arī Sāremā salas muzeja pētniekiem Igaunijā, ir izdevies noskaidrot pulkveža Vladimira Rāra pēdējo atdusas vietu. 1919. gadā viņš cīnījās Latvijas valdībai lojālā kņaza Anatolija Līvena Liepājas brīvprātīgo strēlnieku vienībā, kas martā atbrīvoja Jelgavu no lieliniekiem. Zināms, ka pēc Jelgavas atbrīvošanas, inspicējot cietumu, V.Rārs inficējās ar tīfu un 16. aprīlī 34 gadu vecumā mira. 

Ē.Krieviņš stāsta, ka pēc A.Līvena adjutanta Brātca norādēm atmiņās šogad martā Jelgavā, Dzirnavu ielā 1, pie Vissvētākās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo baznīcas izdevās atrast ļoti iespējamo V.Rāra apbedījuma vietu. “Savulaik kapsēta bija izpostīta, bet viens orientieris tomēr ir palicis. Ar tēvu Feofanu panācām vienošanās, ka par simbolisko kapavietu tiks pieņemts viens no nezināmajiem kapiem,” paskaidro Ē.Krieviņš. 19. aprīlī ar militāru godu pulkvedis Rārs tika izvadīts no Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles un apbedīts Jelgavas pareizticīgo kapos. 

Visu rakstu varat izlasīt 18. aprīļa “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas