Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatas bibliotēku katalogos tagad var sameklēt daudz vienkāršāk

Jelgavas bibliotēku elektroniskais kopkatalogs pievienots jaunākajai bibliotēku informācijas sistēmas (BIS) ALISE versijai, kas ir ievērojami ērtāka, ātrāka un pārskatāmāka nekā līdzšinējā.

Sistēma ALISE, kurā Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) strādā kopš 1997.gada, tiek pastāvīgi pilnveidota atbilstoši informācijas tehnoloģiju attīstībai, bibliotēku nozares novitātēm un klientu prasībām, izmantojot jaunus risinājumus un piedāvājot jaunas iespējas, atgādin abibliotēkas pārstāve Ligita Lapiņa.Lietotāji ar šo sistēmu saskaras, galvenokārt izmantojot e-kopkatalogu vai datu bāzi «Jelgavas novadpētniecība» – meklējot interesējošo grāmatu, CD, DVD, rakstus no preses vai grāmatām un noskaidrojot to atrašanās vietas Jelgavas bibliotēkās. «Jaunajā sistēmas versijā ir būtiski uzlabotas tieši meklēšanas iespējas, pielāgojot to «Google paaudzes» paradumiem. Var ierakstīt jebkuru vārdu vai frāzi, var nelietot garumzīmes vai mīkstinājuma zīmes, var rakstīt nepabeigtu vārdu. Precīzāka rezultāta iegūšanai var ierobežot vai paplašināt meklēšanu, izvēlēties meklēt tikai no vienas vai dažu bibliotēku krājumiem,» skaidro JZB Informācijas nodaļas vadītāja Dagnija Avota.Bibliotēku lasītāji, kuri saņēmuši lietotāja vārdu un paroli, var elektroniski rezervēt grāmatas,  iestāties rindā uz populāru grāmatu, sekot nodošanas termiņam, kā arī pagarināt to. Kā kļūt par autorizētu sistēmas lietotāju, var uzzināt JZB mājaslapas www.jzb.lv e-kopkataloga sadaļā  «Mana bibliotēka» vai jautājot bibliotekāram.Jelgavas bibliotēku kopkatalogā aptverti 59 bibliotēku krājumi, datu bāzē «Jelgavas novadpētniecība» - vairāk nekā 70 tūkstoši izrakstu no laikrakstiem, grāmatām, žurnāliem un citiem izdevumiem, arī attēli un rakstu pilnteksti.Piebilstams, ka BIS ALISE ir Latvijā izplatītākais bibliotēku darba procesu automatizācijas risinājums, kuru izmanto ap 800 Latvijas publisko, speciālo, augstskolu, skolu, organizāciju un uzņēmumu bibliotēku. Sistēma ALISE ir radīta Latvijā 1992.gadā, tā ir pirmā profesionālā bibliotēku informācijas sistēma Latvijā un Baltijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas