Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ietves kaisa ar vērienu 6

“Ziņu” lasītāji raizējas par pamatīgo sāls kārtu, kas pēdējās dienās parādījusies uz ietvēm Jelgavā, īpaši ņemot vērā, ka vakar laiks kļuva siltāks un sniegs un apledojums īpaši netika novērots.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” speciāliste Kristīne Lazdiņa skaidro, ka “naktī no 4. decembra uz 5. decembri gaisa temperatūra Jelgavā nokritās līdz +1,0 grādam, bet brauktuvju un ietvju segumu virsmas temperatūra – līdz -2,2 grādiem pēc Celsija, kas radīja slidenas brauktuves un ietves. Tika pieņemts lēmums veikt to apstrādi ar sāls maisījumu, lai novērstu bīstamu situāciju veidošanos. Sāls maisījums turpina savu iedarbību arī pašlaik, jo turpmākajās naktīs prognozētas gaisa temperatūras svārstības un nokrišņi, kas atkārtoti varētu radīt brauktuvju un ietvju slīdamību”.

Foto: Agnese Leiburga

Pievieno komentāru

Komentāri 6

...

Šorīt bija ļoti slidens, nevienu kaisītāju gan neredzēju. Centrā vispār interesants bruģis, kas pastiprināti apledojumu veido laikā, kad vecās, asfalta seguma ietves neslīd vispār. Laikam bijis spec.iepirkums tan bruģim.

pirms 9 mēnešiem, 2018.12.05 18:40

Resnais

nav ko brīnīties, kamēr traktors stāv uz ietves un gaida gājēju zaļo, tikmēr jūgvārpsta griežas un kaisa sāli ar trīskāršu stiprības rezervi

pirms 9 mēnešiem, 2018.12.05 22:14

ekonomists

Katru gadu regulāri tas atkārtojās ,par ko telefoniski neskaitāmas reizes katru gadu ziņots pilsētsaimniecības informācijas dienestiem ,vai tiešām pie tik niecīgiem apledojumiem jāgrūž tādi kvantumi sāls ,pietiek ar nelielu daudzumu smilts kaisījumu Apsaimniekotājs KULK to nesaprot ,,kas to iemācīs ? Galvenais ka ir kas maksā

pirms 9 mēnešiem, 2018.12.05 22:18

Tā ir

Jāpiekrīt pirmajam komentāram.Pirmdien uz bruģakmens Hercoga Jēkaba laukumā uz ietvēm bija ļoti slidens,bet uz asfalta bija normāli.Sāls citviet kopumā pilsētā tiek vairāk kaisīts,laikam ir dota pavēle sāli vairāk kaisīt.

pirms 9 mēnešiem, 2018.12.06 08:55

!!!

Pilsētas centrā ir vietas "labi" sasālītas, bet piemēram uz Garozas ielas nevienas kripatiņas!

pirms 9 mēnešiem, 2018.12.06 21:27

Es

Atkal nav kādam labi. Kad slīd...slikti...kad nokaisa...slikti...kas tiem debī#€*$& atkal nav labi? Esmu ievērojis, kad kaisa cilvēki paši nepalaiž garām tos traktoriņus kuri kaisa ietvi un viņi spiesti apstāties kamēr kādai kazai dalec ka jāpalaiž, bet tam jāstāv un uz vietas kaisa. Pašiem gājējiem jābūt pretīmnākošiem,jo to jau dara priekš viņiem.

pirms 9 mēnešiem, 2018.12.07 07:21

Vietējās ziņas