Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Inspekcija: Notikušais bērnu nometnē «Lediņi» ir negadījums 10

Situācija, kad bērnu nometnē «Lediņi» divi bērni guvuši elektrotraumas, ir negadījums un nometnes darbinieki spēruši soļus, lai novērstu draudus bērnu drošībai, pēc pārbaudes nometnē secinājuši Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) speciālisti.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VBTAI Galvenā inspektore Daina Upīte, pārbaudes laikā notika pārrunas ar nometnes vadītāju, medmāsu, saimniecības daļas vadītāju, kā arī bērniem. Tāpat tika pārbaudīti dažādi dokumenti.Veicot pārbaudes, VBTAI speciālisti secinājuši, ka notikušais bija negadījums, turklāt nometnes darbinieki spēruši soļus, lai novērstu draudus bērnu drošībai - pēc negadījuma izsaukuši ātrās palīdzības mediķus, paziņojuši bērnu vecākiem, kā arī atkārtoti tika veikta ārkārtas gadījumu instruktāža. Tāpat uz nometni bija izsaukts elektriķis.Turklāt negadījumā cietušo bērnu traumas nebija smagas, un patlaban viņi jau ir atgriezušies nometnē. Bērnu atsauksmes par nometni arī esot labas, norādīja Upīte.Kā ziņots, 31.jūlijā kāds 1999.gadā dzimis zēns un tajā pašā gadā dzimusi meitene bērnu nometnē «Lediņi» guva elektrotraumu un tika nogādāti Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā. Abi cietušie bērni pēc vienas diennakts novērošanas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā atgriezās mājās.Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza aģentūru LETA informēja, ka «Lediņu» nometne pēc pārbaudes turpina darboties un visi tās iemītnieki - gan bērni, gan personāls - esot drošībā.Viņa skaidroja, ka nometnes ēkai, kur divi bērni guva elektrības lādiņa sitienu, ir atslēgta elektroenerģijas padeve un sertificēti speciālisti apseko ēkas tehnisko stāvokli, lai konstatētu bojājumus vai nepilnības un novērstu tās.Nometnē otrdien atradās 52 bērni, seši pedagogi un medmāsa. «Lediņi» ir reģistrēta kā nometne atbilstoši valstī spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

valery

man tā Lediņu nometne atgādina 80.gados esošās pionieru nometnes...

pirms 6 gadiem, 2012.08.05 10:19

rr

Labāk lai VBTAI paskatās kas notiek Elejas bērnu namā un kārtīgi to pārbauda?

pirms 6 gadiem, 2012.08.04 17:01

mamma

lediņu nometnes ir super! nevaru sagaidīt, kad arī mani bērni būs pietiekoši lieli, lai tās apmeklētu. nekļūdās tas, kurš neko nedara. paldies dievam, viss ir beidzies labi, un šis viss ļembasts nozīmē, ka turpmāk viss būs droši visaugstākajā līmenī.
jūtu līdz iestādes pedagogiem, darbiniekiem, vadītājai, kuriem par šo visu ir jāatbild, un droši vien pēdējās naktis viņi neguļ. turās! un lai izdodas!

pirms 6 gadiem, 2012.08.04 09:51

juris

atradu vēlvienu rakstu par tēmu. "Apsekojot, tika konstatēts, ka ārējo apstākļu dēļ bija bojāts elektriskais vads, kurš paredzēts iluminācijas ieslēgšanai uz ēkas jumta, skaidroja Auza."
Tagad zināšu ka pēc valsts normatīvajiem aktiem, elektrības vads uz jumtu ir jāvelk vai nu piestiprināts pie metāla trepēm vai tā, ka vējā šupojoties, var pieskārties trepēm

pirms 6 gadiem, 2012.08.04 03:26

juris

es nekad nau Lediņos bijis, neko nezinu. bet, skatoties no malas uzreiz jau 2 pārkāpumi:
1. sīkajiem bija stafete - uzkāp uz jumta pēc bumbas? ļoti šaubos
2. ja trepes bija pārnēsājamās. viņi tās paņēma līdz no mājām? ļoti šaubos
ja trepes ir stacionārās, ar kurām pa mājas sienu uzkāpj uz jumta. pēc drošibas noteikumiem 1. kāpslim ir jābūt augstumā, neatceros cik, bet pieaudzis cilvēks palecoties knapi var aizsniegt

pirms 6 gadiem, 2012.08.04 03:18

juris

Lediņu gadījumā par negadījumu varētu saukt gadījumu, kad viens sīkais iemauc otram sīkajam ar lāpstu un pārsit galvu.
mājas ir mājas, par mājās esošu bērnu atbildu es pats. Iestādē, kur tusē sīkie vaidzētu tā kā būt tādiem drošibas pasākumiem, lai sīkie bez naža vai cirvja, vai šķērēm nevar tikt klāt pie 220v.
un pirmās ziņas citāts neliek ne par ko aizdomāties?
"Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģiona pārstāve Rita Dobriņina zz.lv informē, ka bērni līduši uz jumta pēc bumbas. Pašlaik nav zināms, kāpēc trauma gūta, taču kāpnes, pa kurām viens no pusaudžiem līda, bija metāla. Otrs iesaistītais traumu guva, jo kāpnes pieturēja. "

pirms 6 gadiem, 2012.08.04 03:11

muris

Un mājās bērni izaug bez negadījumiem ?! Nekas jau nenotika, lai te tagad ņemtos ! Jā, nepatīkams gadījums, bet , labi beidzās un punkts!

pirms 6 gadiem, 2012.08.04 00:30

juris

VBTAI iestādi vajag likvidēt. tas nevar būt negadījums, tā ir Lediņu darbinieku nolaidība. Varu derēt, ka, ja Lailas RIEKSTAs - RIEKSTIŅAs bērns būtu starp cietušajiem, Lediņi tiktu nolikvidēti jau nākamajā dienā

pirms 6 gadiem, 2012.08.03 22:08

Vietējās ziņas