Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izsludināta papildu uzņemšana “Jauniešu garantijā”

Profesionālās izglītības iestādēs, tostarp Jelgavas Amatu vidusskolā un Jelgavas tehnikumā, līdz 31. augustam izsludināta uzņemšana “Jauniešu garantijas” programmās. Ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba, Jelgavā gada laikā ir iespēja apgūt profesiju. Mācības ir bez maksas, turklāt jaunieši saņem stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, informē pašvaldībā.

Šis ir pēdējais “Jauniešu garantijas” programmas uzsaukums, un nākamajā mācību gadā tiks īstenotas tikai viengadīgās programmas, piedāvājot iegūt kādu no 32 profesijām, kas šobrīd ir pieprasītas darba tirgū.

Jelgavas Amatu vidusskolā “Jauniešu garantijas” programmā var apgūt trīs profesijas – pavāra palīga, konditora palīga un lokmetinātāja metināšanā ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē (MAG).

Savukārt Jelgavas tehnikums piedāvā apgūt autoatslēdznieka un pirmo reizi arī kokapstrādes iekārtu operatora profesiju. Līdz šim programmā apmācīti tikai galdnieki, taču pēc darba devēju pieprasījuma šoreiz gada laikā piedāvājam apgūt kokapstrādes iekārtu operatora profesiju, kas vairāk orientēta uz rūpniecisko ražošanu.

Par iespēju apgūt profesijas “Jauniešu garantijas” programmā Amatu vidusskolā un Jelgavas tehnikumā jaunieši aicināti interesēties skolās. Lai pieteiktos mācībām, vienlaikus var mācīties vakarskolā, iegūt vidējo izglītību tālmācībā vai studēt nepilna laika studiju programmās augstskolā. Potenciālie audzēkņi var būt reģistrējušies arī Nodarbinātības valsts aģentūrā kā darba meklētāji vai bezdarbnieki un vienlaikus saņemt bezdarbnieka pabalstu. Taču jāņem vērā, ka jaunieši nevar atrasties akadēmiskajā vai bērna kopšanas atvaļinājumā, kā arī būt pilna laika studenti. Lai pieteiktos mācībām, nepieciešama vismaz pamatizglītība, bet var mācīties arī jaunieši ar vidējo izglītību vai vidējo profesionālo izglītību, vai augstāko izglītību.

Mācību laikā jaunieši saņem stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, savukārt kvalifikācijas prakses laikā programma apmaksā ceļa izdevumus un naktsmītni, ja tas nepieciešams.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas