Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izveidota jauna investīciju piesaistes platforma padomju laika daudzdzīvokļu ēku renovācijai (FOTO) 3

Latvijā ir ap 38 tūkstošiem daudzdzīvokļu namu, kas celti padomju gados. Līdz šim atjaunoti 650, bet ES fondu līdzekļi, kas bijis galvenais ēku renovēšanas avots, būs pieejami tikai līdz 2020. gadam. Tādēļ izveidota jauna investīciju piesaistes platforma padomju laika ēku renovācijai un speciāls sabiedrisks fonds LABEEF («Latvian Baltic Energy Efficiency Facility»), ar kura palīdzību pirmajos trīs gados paredzēts atjaunot līdz 60 ēkām dažādos Latvijas reģionos. Pašvaldībās ēkas gan siltinātas līdz šim, gan plānots to darīt arī turpmāk.

Jelgavas Būvvaldes Būvinspekcijas vadītāja Natālija Ļubina skaidro, ka pilsētā ir 354 padomju laikā būvētas daudzdzīvokļu mājas. N.Ļubina norāda – renovācija un energoefektivitātes paaugstināšana nepieciešama lielpaneļu dzīvojamām mājam, kur šuvēm starp paneļiem nepieciešams remonts. Visvairāk tādu ēku ir RAF dzīvojamā masīvā (602. sērija), tāpat to vidū ir 467. sērijas deviņstāvu ēkas Lielajā ielā, 104. un 467. sērijas ēkas Ganību un Satiksmes ielas kvartālā. Lielākā daļa no lielpaneļu mājam ir deviņstāvu. Tikai viena deviņstāvu ēka Jelgavā ir nosiltināta – Māras ielā 1. N.Ļubina norāda, ka Jelgavā ir vairākas daudzdzīvokļu ēkas, kurās veikta renovācija: 4. līnijā 15, Kristapa Helmaņa ielā 3, Raiņa ielā 3, 9 un 10, Katoļu ielā 17, Lāčplēša ielā 19a un 33, Kungu ielā 23, Svētes ielā 28, Dobeles ielā 8 un 10, Lielajā ielā 39, Satiksmes ielā 59.

«Jelgavā praktiski viss dzīvojamais fonds būvēts padomju gados. Jebkurai no šīm daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām ir nepieciešami energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi, kas samazina enerģijas patēriņu ne tikai konkrētā ēkā, bet arī kopumā visā pilsētā un globāli valstī un pasaulē,» stāsta SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» tehniskais direktors Oļegs Kukuts.


Visu rakstu lasiet piektdienas, 12. februāra, «Zemgales Ziņās»
Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jelgavnieks

Zemgales prospektā ir tādas mājas, kurām nepieciešama renovācija

pirms 2 gadiem, 2016.02.16 09:00

re

Tiesi manas domas.Ja vecas skaistas majas renovetu,si iela butu Jelgavas lepnums.

pirms 2 gadiem, 2016.02.16 10:52

Resnais

i b.ez vis.ām renov.ācijām iekšā ir 23 grādi un rem.deni radia.tori. Ko te vēl siltin.āt? Siltināš.ana tās ir kred.ītsaistības uz vair.ākiem gad.iem. Ja arī būs m.azāki sil.tuma rē.ķini, gan jau fortu.ms izd.omās vēl pozīc.ijas papil.dus pie jau esoš.ām- siltum.punkta apk.alpošana, rēķi.na sagat.avošana un elektrīab sil.tumpunktā.P.S. saturā ir aizliegtie vārdi

pirms 2 gadiem, 2016.02.16 15:20

Vietējās ziņas