Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izzinās bibliotēkas noslēpumus

Šā gada Latvijas Bibliotēku nedēļas, kas notiks no 22. līdz 28. aprīlim, moto ir “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”. Jelgavā būs iespēja apmeklēt kultūrvēsturisku ekskursiju pa pilsētas bibliotēkas ēku un apkārtni “Sienas, kas runā”, bet bērnu bibliotēka “Zinītis” organizēs Rīta stundas pirmsskolas vecuma bērniem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

24. aprīlī pulksten 10 jau tradicionāli Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pilsētas bibliotēkas Bērnu stūrītī lasīs pasaku bērnudārza audzēkņiem, šoreiz – mazajiem jelgavniekiem no “Ķipariem”.

Ekskursija “Sienas, kas runā” Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks 25. aprīlī pulksten 18 un 28. aprīlī pulksten 11. Aptuveni stundu garajā pastaigā pa bibliotēkas ēku un apkārtni varēs uzzināt, kas namā, kur šobrīd atrodas bibliotēka, dzīvojis pirms grāmatām, ko par ēku stāsta tās arhitektūra, kāda bibliotēkai ir saistība ar Jāņa Joņeva romānu “Jelgava 94” un kaķiem, ar ko nozīmīga un interesanta ir bibliotēkas Krišjāņa Barona zāle, un daudz ko citu. Tā būs iespēja iepazīties ar bibliotēkas ēku kā vietējas nozīmes arhitektūras pieminekli – vienu no retajiem Jelgavas objektiem, kas gandrīz neskarts saglabājies pēc 1944. gada pilsētas dedzināšanas. 

Ekskursija ir iekļauta bibliotēkas ekskursiju, bibliotekāro stundu un mācību piedāvājumā un interesentu grupām ir iespēja to pieteikt arī citā sev ērtā laikā. Optimālais ekskursijas dalībnieku skaits ir 10–15. Pieteikties publiskajai ekskursijai var pa tālruni 26367743 vai e-pastu info@biblioteka.jelgava.lv

Savukārt “Zinītis” pirmsskolas vecuma bērnus aicina uz tematiskajām Rīta stundām. 23. aprīlī bibliotēkā notiks Jūditas Kopenas grāmatas “Grāmata Benijam” lasījums, 24. aprīlī būs iespēja sekot līdzi Roba Skotona grāmatā “Runcis Puncis un bibliotēkā nenodotā grāmata” aplūkotajiem notikumiem, bet 25. aprīlī pirmsskolas vecuma bērni varēs izbaudīt Jujas Vīslanderes grāmatas “Mūmamma un vārna” lasījumu. Katras Rīta stundas noslēgumā būs sarunas par grāmatu un bibliotēkas interesantāko rotaļgrāmatu apskats. Pasākums katru dienu sāksies pulksten 10. Pirmsskolas izglītības iestāžu grupas iepriekš jāpiesaka pa tālruni 63029093.

Foto: Jelgavas pašvaldība

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas