Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunie noteikumi zāli ļaus audzēt līdz 20 centimetriem; sodi – piecreiz lielāki 17

Jelgavas Dome maija sēdē nākamnedēļ plāno pieņemt jaunus saistošos noteikumus par pilsētas teritorijas labiekārtošanu un inženierbūvju uzturēšanu. Jaunajā normatīvā noteikts uz pusi mazāk ierobežojumu pilsētniekiem rīkoties ar savu īpašumu, savukārt soda sankcijas par noteikumu pārkāpšanu kļuvušas daudz bargākas – līdz pat 1000 latiem.

Saistošo noteikumu lēmumprojekts paredz, ka fiziskajām personām aizvien jārūpējas par piegulošās teritorijas uzturēšanu vismaz piecu metru platā joslā no sava īpašuma, kopjot arī publiskā lietošanā esošas ietves, grāvjus, caurtekas un zālienus līdz brauktuvju malai. Savukārt pret juridiskajām personām Jelgavas Dome kļūs saudzīgāka, liekot rūpēties tikai par desmit metru piegulošo teritoriju esošo 25 metru vietā.Dome arī turpmāk liks īpašniekam savā un piegulošajā teritorijā pļaut zālienu. Līdzšinējie noteikumi pilsētas centrālajā zonā neļāva audzēt zāli garāku par desmit centimetriem, bet ārpus centra tika pieļauts līdz 15 centimetru augsts zāliens. Turpmāk zāliens drīkstēs būt ne augstāks par 20 centimetriem visā Jelgavā. Jelgavas Dome jaunajos noteikumos paredzējusi, ka ikviens īpašums jāuztur kārtībā – nedrīkst veidot lūžņu, būvgružu un sadzīves atkritumu uzkrājumus, bet automašīnu vraki jātur vietās, kur tos nevar redzēt no ielas. Ikvienam namsaimniekam būs pienākums piegulošajā teritorijā esošās ietves sakopt ik rītu līdz pulksten 7.30, bet daudzstāvu namu piebraucamajiem ceļiem jābūt tīriem līdz pulksten deviņiem rītā. Ja snieg dienas laikā, sniegam jābūt notīrītam līdz pulksten 22 vakarā. Jelgavas Dome arī noteikusi aizliegumu bojāt ietvju segumu, tīrot celiņus. Ja pēc ietvju mehanizētās tīrīšanas sniega sega uz tām palikusi biezāka par 20 centimetriem, to aizvākt pienākums būs nevis mājas saimniekam, bet gan tam, kas paviršo darbu veicis. Būvju īpašniekam noteikts pienākums nodrošināt, lai ēka nekļūtu par vidi degradējošu vai sagruvušu, kā arī tā nedrīkst apdraudēt cilvēku drošību. Publiskajā telpā pašvaldība tāpat kā līdz šim aizliegs braukt un novietot transporta līdzekļus zālienā, kurināt ugunskurus bez aģentūras «Pilsētsaimniecība» atļaujas, ūdenstilpēs mazgāt transportlīdzekļus, veļu vai peldināt mājdzīvniekus. Jaunajos noteikumos redzams, ka Jelgavas Dome nodomājusi atvieglot darbu sev un turpmāk noteikumu ievērošanu likt pārbaudīt tikai Pašvaldības policijai. Līdz šim par saistošo noteikumu pārkāpšanu administratīvā pārkāpuma protokolu tiesīgi sastādīt bija gan pilsētas deputāti, gan izpilddirektors un vietnieki, gan pašvaldības iestāžu un uzņēmumu amatpersonas. Līdz šim pārkāpuma izdarīšanas vietā varēja piemērot līdz desmit latu naudas sodu, bet, ja sastādīja administratīvo protokolu, pārkāpējam draudēja līdz 50 latu sods. Jaunie noteikumi paredz izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu – fiziskajām personām līdz 250 latiem, bet juridiskajām – līdz pat tūkstoš latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

pie 4 pamatskolas

Kanaškas plavām uz RŪPNiecības ielas tāds sods nebūs!!!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2012.05.22 23:17

Sanita

Vai arī rajona pašvaldība netaisās savest kārtībā noteikumus privātīpašumu apsaimniekošanā ? Meliorācijas likums un Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka hidrotehniskās būves pie privātīpašumiem jāuztur kārtībā īpašniekam - jāiztīra grāvji, jāizcērt krūmi. Daudzviet tas netiek darīts.

pirms 6 gadiem, 2012.05.19 17:54

Sanita

Vai arī rajona pašvaldība netaisās savest kārtībā noteikumus privātīpašumu apsaimniekošanā ? Meliorācijas likums un Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka hidrotehniskās būves pie privātīpašumiem jāuztur kārtībā īpašniekam - jāiztīra grāvji, jāizcērt krūmi. Daudzviet tas netiek darīts.

pirms 6 gadiem, 2012.05.19 17:47

idioty bars

es varbūt no sava mazā pleķīša gribu govej sienu izaudzēt, lai var vismaz normālu pieninu padzert, bet te par kaut kādiem 20 cm runa, nu toc -idioty bars

pirms 6 gadiem, 2012.05.16 16:49

nu jau vienaldzīgais

Es gan ļoti bieži redzu pašvaldības policiju braucot pa Audēju ielu( pat vairākas reizes dienā),tikai nesaprotu vai kāds no viņiem tuvumā dzīvo,vai vienkārši vizinās un neredz,ka pie garāžu kooperatīva tiek izmesti atkritumi un tur atrodas vairāk kā gadu,ka dažs privātmāju īpašnieks vienkārši aizbēris novadgrāvi,jo tā ir vieglāk pļaut,bet kūstošais sniegs un lietus tek uz zemāko vietu,pat ir bijis,ka appludināta sēta....bet pamēģini pasūdzēties,tā vispirms atbrauks policija pie tevis un sūdzoties jutīsies kā noziedznieks.
... un kā ir ar to,kas notiek sētā,ko var redzēt,garām ejot,tur var čūskas dzīvot?

pirms 6 gadiem, 2012.05.16 13:59

tomis

Varbūt pašvaldības policijai ņemt savā darba kārtībā un pabraukāt pa privātmāju teritorijām un pakontrolēt ,kāda kārtība valda gar mājām.Varu pamest, vietu ,kur izskatās diezgan biedējoši ,aiz sētas samesti tiešām visādas izcelsmes atkritumi.Ejot katru rītu pēc auto uz garažām ,to visu vēroju jau labu laiku.šī māja atrodas Zirgu un Nākotnes ielas krustojumā!

pirms 6 gadiem, 2012.05.16 13:21

kurš

Kurš iesniegs prasību Satversmes tiesā pret Domes izsludinātajiem spaidu darbiem?

pirms 6 gadiem, 2012.05.16 13:15

???

Sakarā ar remontdarbiem Čakstes bulvārī, Ūdens ielas posms gar LLU mehu darbnīcām un sporta laukumu no asfaltēta ceļa kļuvis gandrīz par grants ceļu. Kam pienākums tīrīt šo ielas posmu un kur skatās pašvaldība????

pirms 6 gadiem, 2012.05.16 08:31

jelgavnieks

Tādi sodi,lai Dome noķer kaut vienu,kas krēslas stundās izmet savus atkritumu maisiņus kur pagadās,sagādājot raizes tiem ,kas kopj un cenšas uzturēt kārtībā savus īpašumus.

pirms 6 gadiem, 2012.05.15 23:50

lūk

Tādi soda apmēri nedrīkst būt.......20 cm zāles =1000 Ls ...neadekvāti.....ar sodu palielināšanu zāle pati nepļausies un atkritumi nevāksies....jeb tas kādam ir izdevīgi...

pirms 6 gadiem, 2012.05.15 23:27

sky

Cienījamā Dome! Pašlaik jebkurā pilsētas centra ielu malu zālājā pienenes stipri vien pārsniedz minētos centimetrus!!!!

pirms 6 gadiem, 2012.05.15 22:45

ai

man kaimiņs dāčā kuru nelieto vispār neko nepļauj un visas pienenes sējās pie manis un čūskas arī lien -kur sūdzēties ???

pirms 6 gadiem, 2012.05.15 20:10

Ha-Ha-Ha

Likumā tas traktējās kā piespiedu darbs un par to ir jāmaksa,varbūt kaut ir mai mainījies?

pirms 6 gadiem, 2012.05.15 18:00

VID

Ja kāds grib tīrīt sniegu no pašvaldības teritorijas ( ielas) , tad pašvaldībai jāslēdz darba līgums un jāmaksā alga . Tas ir tāpat kā zemnieks nedrīkst rīkot kartupeļu talku - tas skaitās cilvēku nodarbināšana bez darbA LĪGUMA . pAR TO NE VIENS VIEN ZEMNIEKS IR SAMAKSĀJIS 500 latu sodu

pirms 6 gadiem, 2012.05.15 16:10

Privātmājas īpašnieks

Tieši tā - neviens nevar mani piespiest uzkopt svešu teritoriju bez atlīdzības. Tie laiki ir pagājuši. Ietvi mēdz tīrīt arī traktoriņš, un zālienu pļaut sveši cilvēki. Tad kā lai es saprotu, kad tīrīt ietvi un pļaut zāli man?

pirms 6 gadiem, 2012.05.15 15:54

zocialists Ivars Jakovļevs

svešas teritorijas uzkopšana un sniega tīrīšana no ietvēm - ir spaidu darbi!

pirms 6 gadiem, 2012.05.15 15:14

Vietējās ziņas