Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši stiprina patriotismu un mācās izdzīvot (FOTO)

Lai jauniešu vidū popularizētu Jaunsardzes kustību un Nacionālos bruņotos spēkus (NBS), izglītotu viņus Latvijas vēsturē, valsts aizsardzībā, drošības politikā, kā arī starptautiskos jautājumos, sniegtu izdzīvošanas pamatiemaņas un pamatzināšanas komandas darba efektivitātes uzlabošanā, savstarpējās komunikācijas veicināšanā, piektdien jaunieši no 13 Latvijas skolām tika pulcēti «Lediņos» izaicinājumu spēlē «Jaunie Rīgas sargi».

Bērnu un jauniešu centra «Junda» nometnes vietā «Lediņi» tikās jaunieši no Augstkalnes vidusskolas, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas 5. vidusskolas, Jelgavas 6. vidusskolas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas tehnikuma, Vircavas vidusskolas Platones filiāles, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Rīgas Juglas vidusskolas un Vecsaules pamatskolas. Skolēni visas dienas garumā sacentās, lai noskaidrotu ātrāko, spēcīgāko un saliedētāko komandu, kuras veido seši dalībnieki.

Spēle sastāv no divām daļām. Vispirms sešās teorētiskajās darbnīcās tika apgūtas prasmes pirmās palīdzības sniegšanā, izdzīvošanai vajadzīgā ekipējuma atlasīšana, nometnes ierīkošana, orientēšanās, sakari un vēstures fakti. Pēc tam šīs zināšanas tika liktas lietā otrajā posmā ― misijas skrējienā. Spēlē tiek atainotas 1918. un 1919. gada Brīvības cīņas, vēstures notikumi, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei.

«No šodienas sagaidu neaizmirstamus iespaidus, emocijas, gribu pavadīt laiku kopā ar draugiem un iemācīties kaut ko jaunu. Pieredzi gūt vienmēr ir labi,» teic Aleksandrs Bricis, kurš tagad dzīvo un mācās Rīgā, bet Jelgavā palikuši viņa draugi. Viens no tiem – Ričards Trestjans no 5. vidusskolas – stāsta, ka viņu no visām sacensību disciplīnām vairāk saista orientēšanās. Puisis sacensībās piedalās pirmo reizi, un to viņš vēlētos apgūt tuvāk.

Sakaru uzdevuma apmācību vietā «Ziņas» sastop 4. vidusskolas 11. klases audzēkni Daci Asmi. Dacei šis ir jau otrais gads «Jaunajos Rīgas sargos». Vēl pirms spēles sākuma meitene cer kopā ar komandu labi pavadīt laiku, gūt piedzīvojumus un pārbaudīt savas spējas, cik labi var atcerēties apmācībās apgūto un to izstāstīt biedriem. Šogad komanda mācīsies no pieredzes vispirms apdomāt tālāko rīcību un tikai tad darīt un gādās, lai katrs ir savā vietā.

Pēc apmācībām ekipējuma uzdevumā, kur jauniešiem bija jāizvēlas, ko ņemt līdzi mežā, bet ko atstāt mājās, uzdevuma vadītājs Zemessardzes 52. kājnieku bataljona

profesionālā dienesta karavīrs Jānis Feldmanis vērtē – jaunieši ir loģiski domājoši un spēj spriest, ko varēs izmantot, bet kas ceļā nav nepieciešams. «Šādi pasākumi ir atbalstāmi, un gribētos, kaut vairāk tādu būtu, lai jaunieši vairāk mācītos. Ja viņi ir ieinteresēti un viņiem patīk, es dienām ilgi varētu stāstīt par izdzīvošanas pasākumiem,» tā J.Feldmanis un atzīst – ja no jauniešu puses atsaucības nav, arī pašam mazāk gribas stāstīt. Spēles dalībnieku interesi viņš uzteic, tomēr norāda, ka daļa jauniešu nav padomājuši par meža un laika apstākļiem piemērotu apģērbu.

Šogad spēle norisinās septiņās vietās. Pirmie posmi jau aizvadīti Beverīnas novada Trikātā, Dobelē un Jelgavā. Savukārt Rēzeknē komandas tiksies 21. oktobrī, Siguldā – 28. oktobrī, Talsos – 4. novembrī un Valmierā – 25. novembrī.

Spēli organizē Jaunsardzes un informācijas centrs sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, NBS un iesaistītajām pašvaldībām.


Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas