Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauniešus aicina ierīkot vietas sportošanai un pētīt novada Sociālā dienesta darbu

Aicinot jauniešus piedalīties sociālo projektu konkursā «Open Mind», šodien Jelgavas un novada pašvaldību pārstāvji izteica idejas, kuras studenti varētu īstenot, piesaistot atbalstītāja finansējumu.

«Open Mind» ir sociālo ideju konkurss studentiem. Tā mērķis ir rosināt jauniešus augstskolās gūtās zināšanas, izmantot sabiedrības kopējo vajadzību risināšanai, lai uzlabotu sociālo vidi vietējā reģionā, pilsētā vai augstskolā. Konkursa uzvarētājiem «Swedbank» piešķir līdz 2000 latu finansējumu idejas īstenošanai.Jelgavas pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle, atsaucoties uz aptauju skolēnu vidū, pastāstīja, ka jaunieši Jelgavā labprāt izmantotu āra trenažierus, kur jebkurš varētu uzlabot savu fizisko formu, publisku slidotavu, kā arī velosipēdu novietnes pie visām skolām un vietās, kur jelgavnieki atpūšas. «Noderīgi arī dažādi tematiskie pasākumi un pieredzes apmaiņas braucieni uz skolām citās pilsētās,» atklāja J.Grīsle.Savukārt Jelgavas novada Sociālā dienesta projektu koordinatore Silvija Jansone pastāstīja, ka dienests strādā pie savas darbības stratēģijas izstrādes, tāpēc nepieciešams būtu pētījums par problēmām un izaicinājumiem tā darbā. «Mūsu idejas saistītas ar smagiem gadījumiem. Piemēram, vajadzīgs atkarīgo atbalsta punkts, lai jaunieši varētu iet un stāstīt skolēniem par atkarībām un to sekām. Kad cilvēkam ir 50 gadu, viņš tikai uzklausīs un tikai retais gribēs ko mainīt savā dzīvē, bet skolēnus vēl var pasargāt,» uzskata S.Jansone. Viņa arī atklāja, ka novadā trūkst bērnu pieskatīšanas centru, kur jaunās māmiņas varētu uz pāris stundām atstāt savus bērnus. Tāpat dienestam nepieciešami drukātie vai digitālie izziņas materiāli, kas varētu noderēt ģimenēs, kurās ir guloši slimnieki.«Open Mind» konkursam var pieteikties līdz 30.martam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas