Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsarga solījumu dod arī Raimonds Bergmanis (FOTO) 4

Pēc labākās sirdsapziņas pildīt savus pienākumus sestdien Ziemassvētku kauju muzejā apņēmušies 11 jaunie zemessargi un 41 jaunsargs. Klātesot aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, svinīgā ceremonija bija viens no Ziemassvētku kauju 102. gadadienai veltītajiem piemiņas pasākumiem.

“Ja mēs pēc laika paņemsim fotogrāfiju no šī notikuma, tā būs ļoti līdzīga daudzām šī muzeja fotogrāfijām. Ticība savai valstij, kuras vēl nav, daudziem lika stāties karaspēka vienībā ar domu, ka mums kādreiz būs sava valsts, savs karogs un himna. Daudzi to nesagaidīja – viņi krita, pirms tika dibināta valsts,” savā uzrunā sacīja ministrs R.Bergmanis, cerot, ka uz zemes vairs nebūs karu. “Būt gatavam aizstāvēt savu valsti nav viegls ceļš, bet jebkur pasaulē ir tas cienījamākais.”

“Septiņus gadus darbojos Jaunsardzē un gribēju turpināt iesākto. Manī iekšā ir dedzīgs patriotisms, kas liek stāvēt par savu valsti, un kā gan to darīt citādi, ja ne šādi,” stāsta jaunā zemessardze Samanta Paula Grinevica. Viņa iet tēta un vecāko brāļu pēdās un Zemessardzi uzskata par īsto izvēli, jo profesionāli vēlas sevi realizēt citā jomā.

Viena no valsts aizsardzības mācības pilotprojekta īstenotājām ir Kalnciema vidusskola, un projektā piedalās arī Toms Jansons. Desmitklasnieks stāsta, ka ir interesanti apgūt zinības par valsts aizsardzību, stiprināt patriotismu. Par nākotnes plāniem gan vēl esot pāragri spriest, taču, iespējams, nākotnē Toms varētu stāties Zemessardzē.

“Jaunsardzē mani saista uzticētais lielais gods aizstāvēt Latviju,” teic Kalnciema vidusskolas 11. klases audzēknis Raimonds Bergmanis. Jaunietis, kurš nes to pašu vārdu, ko Latvijas aizsardzības ministrs, ir apņēmies savu nākotni saistīt ar profesionālo militāro dienestu. Raimonds lēš, ka vārdu sakritība gan, visticamāk, ir nejaušība, tomēr reiz jau abi viens otram roku spieduši. Tas notika kādās sporta spēlēs, kad zēnam bija astoņi gadi.

Par jaunsargu var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no desmit līdz 21 gadam, savukārt Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu.

Ziemassvētku kaujas un tajās kritušos karavīrus pieminot, visas dienas garumā norisinājās dažādi pasākumi. Tos ievadīja Ziemassvētku kaujām veltīts volejbola turnīrs Valgundes Sporta hallē, vēlāk notika aizlūgums Kalnciema–Klīves baznīcā. Kalnciema vidusskolā bez maksas varēja noskatīties Askolda Saulīša filmu “Astoņas zvaigznes”, bet Ziemassvētku kauju muzejā Mangaļos – iepazīt muzeja ekspozīciju. Silenieku kapos notika kritušo strēlnieku pārapbedīšanas ceremonija. Pēc zemessargu un jaunsargu svinīgā solījuma klātesošie devās sešus kilometrus garā lāpu gājienā uz Ložmetējkalnu, kur tika iedegti atmiņu ugunskuri un skanēja dziesmas.

 

Foto: Eva Pričiņa un Santa Logina

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Māmuļas no laukiem

LAI DZĪVO KADETS BERGMANIS !

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.13 10:56

3.14...

Spriežot pēc bildes ministrs stipri pārdzīvo tādas santas loginas ņirgāšanos par vinu.

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.13 15:07

Es

Vārda sakritība gan nav tikai sakritība, ja kas!

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.14 11:20

Vietējās ziņas