Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā ir ap 15 nelegālām izgāztuvēm; to likvidēšanai plānots tērēt ap 25 000 latu 4

«Zemgales Eko» meklē uzņēmumu, kas turpmāk likvidēs nesankcionētas izgāztuves Jelgavā. Tā kā šādu izgāztuvju skaits pēdējo gadu laikā Jelgavā ir samazinājies, šogad plānots tērēt ap 25 000 latu, bet iepriekš darbs izmaksājis ap 35 000 latu.

«Mums ir izstrādāts maršruts, braucot pa kuru, apsekojam iespējamās izgāztuvju vietas. Apsekošana notiek katru nedēļu,» stāsta «Zemgales Eko» valdes locekle Zane Ķince, piebilstot, ka Jelgavā ir ap 15 nelegālām izgāztuvēm.«Grēko» ne tikai privātpersonas. Piemēram, no Slokas un Uzvaras ielas rajonā rudenī izvesta kaudze ar drēbēm un apaviem no lietotu apģērbu veikala.Daudz izgāztuvju ir arī dārzkopības sabiedrību teritorijās. «Cilvēki arvien vairāk sāk dzīvot vasarnīcās arī ziemā, par ko liecina atkritumu apjoma palielināšanās pie ceļiem,» atklāj Z.Ķince, piebilstot, ka izgāztuves pie vasarnīcu rajoniem ir 1.līnijā, Ošu ceļā, Staļģenes ielā.Līgums par izgāztuvju likvidēšanu tiks noslēgts uz gadu. «Pirms pieciem gadiem šim mērķim tērējām ap 35 tūkstošiem latu, tagad izgāztuvju ir mazāk, tāpēc plānojam, ka darbs izmaksās 25 tūkstošus,» Z.Ķince lēš. Pašlaik darbus veic vietējais uzņēmums «Agne».Nesankcionētās atkritumu izgāztuves var veidoties dažādos pilsētas rajonos, kā arī vietās, kur apgrūtināta transporta piekļūšana, tādēļ lielākā daļa atkritumu izgāztuvju jālikvidē, izmantojot roku darbaspēku. Uzņēmumam, kas tiks atzīts par uzvarētāju konkursā, savāktie atkritumi būs jānogādā atkritumu poligonā «Brakšķi».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Resnajam

Nespīd tev vecīt,jo to naudiņu paņems mūsu vadītājiem tuvākstāvošie vai radiņi!

pirms 6 gadiem, 2012.02.29 15:04

Jelgavniece

Nelegālo izgāstuvju pastāvēšana ir sabiedrības vispārējas degradācijas visspilgtākā izpausme. Daļa iedzīvotāju būtu jāpārvieto dzīvot savu nelegāli izmesto atkritumu teritorijā, jo neko labāku viņi nav pelnījuši.

pirms 6 gadiem, 2012.02.27 21:48

Resnais

1500 Ls uz 1 izgāztuvi. Drīkst es ar kaiminu Pēteri pieteikšos? Viņam simtlatniekos darbs tāds pat, bet maksā reizi mēnesī Ls 80.

pirms 6 gadiem, 2012.02.27 20:49

skolotājs

Vai varētu iepazīties ar pilnu pasākuma tāmi?

pirms 6 gadiem, 2012.02.27 20:11

Vietējās ziņas