Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā notiks seminārs par drošu veloinfrastruktūru 7

Piektdien, 23. septembrī VAS «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) un Latvijas Riteņbraucēju apvienība, turpinot kampaņu «Mums visiem ir pa ceļam!», Jelgavā organizē izglītojošu semināru par drošu un ērtu veloinfrastruktūru, informē LVC.

Seminārs sāksies pulksten 9 Jelgavas pilsētas domes konferenču zālē. Semināra darba kārtībā Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks sniegs savu skatījumu par velosatiksmes lomu tautsaimniecībā; viens no valsts standarta «Velosatiksme» autoriem, LVC inženieris Aigars Šarpņicks iepazīstinās ar jaunā standarta aspektiem un būtību; CSSD informēs par plānotajiem grozījumiem Ceļu satiksmes noteikumos. Savukārt pēcpusdienā, pulksten 12.30 semināra dalībniekiem ieplānots praktisks izbrauciens Jelgavas ielās, lai iepazītos un novērtētu velosatiksmes infrastruktūru galvaspilsētā. Pulksten 13.30 paredzēta ekspertu diskusija par Jelgavā redzēto un ieteikumi risinājumiem nestandarta situācijās.

LVC vadībā ir tapis jauns valsts standarts «Velosatiksme», kurā ir apkopoti pasaules labākās prakses piemēri un vadlīnijas labas velosatiksmes plānošanai un projektēšanai. Standarts ir domāts, lai palīdzētu pasūtītājiem, projektētājiem, pilsētplānotājiem, arhitektiem un satiksmes plānotājiem izstrādāt labus, kvalitatīvus projektus ērtai un drošai velosatiksmei. LVC, pasūtot projektu ceļam vai veloceļam, nosaka prasību ievērot attiecīgo standartu.

Informatīvās kampaņas «Mums visiem ir pa ceļam!» laikā LVC kopā ar riteņbraucējiem un jaunā standarta «Velosatiksme» izstrādātājiem rīko izglītojošus praktiskos seminārus visā Latvijā. To mērķis ir informēt par jaunākajām tendencēm velosatiksmes jomā, iedzīvinot valsts standarta «Velosatiksme» prasības topošajos veloinfrastruktūras projektos.

Semināri un apmācības ir domātas inženieriem, projektētājiem, arhitektiem, būvvalžu darbiniekiem un būvniekiem, komunālo dienestu un pašvaldības policijas darbiniekiem, būvniekiem un ceļu uzturētājiem. Semināra dalībnieki saņem atbilstošus sertifikātus.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

m!

Lai izbrauc pa velocelinju Jelgava - Ozolnieki uz kura katra otraja krustojuma ar paralelajam ielam ir parak augti savienojumi kas dauza velo.

Jau 3 reizes iekopeju http://karte.pilsetsaimnieciba.lv/ ierosinajumu salabot shis vietas bet nekas nav izdarits

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 14:01

Daudzbraucējs

Nu ne jau tik augsti kā daudzviet Jelgavā

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 14:44

Otrã rindkopa

Jelgava jau ir galvaspilsēta? Ko es esmu nokavējusi? :)

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 14:50

Resnais

Jelgava ir Zemgales galvaspilsēta. Tās ilggadīgs mērs ir Andris Rāviņš.

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 21:08

bezatbildīga braukšana

Velo ceļiem Ozolnieki Jelgava tumšā laikā jaunieši braukā neturot rokas pie stūres telefonu rokā brauc tumsā bez atstarojošās vestes un bez nekādiem gaismas lukturiem. Reāli izraisa sadursmes, policijai viss pie kājas neko nedara kamēr kāds smagas traumas neiegūst.

pirms 2 gadiem, 2016.09.10 04:37

Velo

Jelgavā nekas netiek darīts, lai pievērstu gājēju uzmanību veloceliņiem. Slāj kā govis pa sarkano celiņu, vēl nolamā, ka velobraucēji šos traucējot. Ja velobraucējs atgādina, ka sarkanais celiņš paredzēts viņam, biežākā atbilde ir - čevo?

pirms 2 gadiem, 2016.09.10 23:40

bojeva masina vora

Vates trenuškās brauc ar bmw

pirms 2 gadiem, 2016.09.11 23:39

Vietējās ziņas