Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā un Dobelē šodien atklājot minerālūdens parkus, aicina vairāk dzert ūdeni

Atklājot «Mangaļu» minerālūdens parkus, kuros pudeļu instalācijas aicinās iedzīvotājus ikdienā dzert vairāk ūdens, organizatori cer atkārtoti pievērst uzmanību ūdens dzeršanas nepieciešamībai.

Šodien Jelgavā un Dobelē tiks atklāti unikāli «Mangaļi» minerālūdens parki, kuros runājošas pudeļu instalācijas vidē aicinās iedzīvotājus ikdienā dzert vairāk ūdens. Šie ir divi no deviņiem parkiem, kas tapuši pēc dabīgā minerālūdens «Mangaļi», uztura speciālistu un skolēnu iniciatīvas, informē pasākumu organizatori.

Ikviens aicināts piedalīties parku atklāšanā – 9. jūnijā pulksten 12 Dobelē pie kultūras nama Baznīcas ielā un pulksten 15 Jelgavas Raiņa parkā. Pasākumā varēs uzzināt interesantus faktus par ūdeni, kas tapuši kopā ar bērniem un uztura speciālistiem.

Dobelē instalācijas atradīsies pie kultūras nama, un tās veidotas kopā ar Dobeles sākumskolas skolēniem, kas veidojuši un ierunājuši minerālūdens pudeļu tekstus. Savukārt Jelgavā runājošās minerālūdens instalācijas ierīkotas kopā ar Jelgavas 2. pamatskolas skolēniem. Abi parki darbosies līdz šī gada 13. jūnijam.

Kopumā runājošās vides instalācijas tiks izvietotas deviņās pilsētās – Siguldā, Cēsīs, Liepājā, Kuldīgā, Jelgavā, Dobelē, Jēkabpilī un Ventspilī, noslēdzot ceļojošo izstādi Rīgā. Tās jau bijušas Siguldā, Cēsīs, Liepājā un Kuldīgā.

Runājošā minerālūdens parks katrā pilsētā tiek veidots kopā ar vietējo skolu bērniem kā radošās darbnīcas. Bērni piedalās projektā kā vēstneši, kas izstrādā savu ūdens veselīguma programmu, apglezno pudeles un ierunā audio vēstījumus.

Lizete Puga, uztura speciāliste: «Ūdens organismā veido aptuveni 50–75 procentus ķermeņa masas. Dzīvības procesi organismā var notikt tikai ūdens klātbūtnē, tāpēc tas ir organismam tikpat svarīgs kā gaiss. Ūdens dzeršana starp ēdienreizēm arī samazina vēlmi našķoties, uzlabo sirds veselību un muskuļu darbību. Ja mūsu organismā trūkst ūdens, tad to uzreiz izjūtam ar enerģijas trūkumu un nespēku. Katru dienu mēs zaudējam aptuveni 1,5–2,5 litrus šķidruma ar svīšanu, elpošanu, urīnu un citiem organisma procesiem, karstā laikā un fiziskas slodzes laikā pat vairāk. Līdzsvaram mums ir jāuzņem tikpat daudz ūdens.»

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (European Food Safety Authority) iesaka sievietēm katru dienu uzņemt vismaz 1,6 litrus jeb astoņas glāzes ūdens, bet vīriešiem – vismaz divus litrus jeb desmit glāzes ūdens. Savukārt skolas bērniem – vismaz 1,5 litru ūdens dienā. Aptuveni 25 procentus no nepieciešamā daudzuma mēs uzņemam ar ēdienu, bet atlikušie 75 procenti jāuzņem, dzerot ūdeni.

Projekta «Mangaļi runājošais parks» autors ir Latvijā ražotais dabīgais minerālūdens «Mangaļi». Uzņēmums ir pārliecināts, ka Latvija ar tīrajiem un bagātīgajiem pazemes ūdens resursiem ir minerālūdens lielvalsts. To, ka Latvija var lepoties ar pazemes ūdeni, apliecina Tallinas Tehnoloģiju universitātes pētnieku veiktais atklājums. Viņi izpētījuši, ka dabīgā minerālūdens «Mangaļi» 213 metru dziļumā iegūtais ūdens ir filtrējies caur zemes iežiem 36 000 gadu, kas ir raksturīgi tikai mūsu reģionam. Jāmin, ka no šī urbuma iegūtais minerālūdens «Mangaļi» ir viens no visiecienītākajiem dabīgajiem minerālūdeņiem Latvijā. Pateicoties tā ilgajai filtrācijai, tas ir vienlaikus arī vērtīgiem minerālsāļiem – magniju, kalciju un citiem – bagāts un saglabā augstu tīrības pakāpi.
Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas