Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aglonas svētceļnieki aiziet pa “ātrāku” maršrutu (FOTO) 12

Ar dziesmas vārdiem “Dievs ceļā mūs sauc...” piektdienas rītā tradicionālajā svētceļojumā no Jelgavas uz Aglonu kājām devās ap trīsdesmit svētceļnieku. Viņus svētīdams, Jelgavas diecēzes bīskaps Eduards Pavlovskis zz.lv piebilda: “Gribas teikt, ka svētceļojums ir svētīga lieta ne tikai gājējiem, bet arī visiem cilvēkiem, jo īpaši labdariem, kas to atbalstījuši.” Katoļu draudzes pārstāvis Vladimirs Godunovs paskaidro, ka svētceļojumu ir atbalstījuši ap trīsdesmit Jelgavas uzņēmēju, tostarp arī Jelgavas pašvaldība, kas, kā parasti, 15. augustā uz Svētās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku nobeigumu sūtīs autobusu, ar ko svētceļniekiem atgriezties mājās.

Šogad svētceļojumu pirmo reizi vada priesteris Agris Ruļuks. Viņš ir arī izvēlējies jaunu maršrutu. Iepriekš Jelgavas svētceļnieki devās ceļā jau jūlija pēdējos datumos un gāja caur Staļģeni, Bausku, Skaistkalni tālāk gar Leišmali līdz pat Daugavpilij, bet šoreiz viņu ceļš iet caur Vecumniekiem un gar Staburagu. Tas ir īsāks, taču tajā ir mazāk atpūtas dienu. Daugava tiks šķērsota Jēkabpilī. Pirmajā dienā plānots noiet līdz Iecavai, kur apmetnes vieta skolā, kā precizē priesteris A.Ruļuks, atrodas 33 kilometrus un 300 metrus no Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles Jelgavā.

Svētceļojumam var pievienoties jebkurš, kas ir fiziski gatavs ikdienā noiet ap 30 kilometriem, pieņem tā reliģisko un katehētisko raksturu (ikdienas līdzdalība kopīgajās lūgšanās, dievkalpojumos, dziedājumos un konferencēs), no visas sirds meklē Dievu un vēlas padziļināt savu kristīgo formāciju, kā arī spēj pielāgoties svētceļojuma vadītāja norādījumiem.

Vairums no svētceļniekiem ir jaunieši. Pārsvarā meitenes, kā arī viens indiešu students. Vecākais no Jelgavas svētceļniekiem ir 76 gadus vecais Līvbērzes katoļu draudzes loceklis Antons Punculs. Viņam šī ir trešā reize, kad tiek iets pilns ceļš no Jelgavas līdz Aglonai. “Es ticu un paļaujos, ka noiešu,” sacīja svētceļnieks. Uz jautājumu, kā viņa apņemšanos veikt šo ceļu vērtē ārsts, A.Punculs moži atbildēja, ka nav bijis ne pie viena daktera, jo jūtas labi.Foto: Raitis Puriņš

Jelgava