Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina atcelt sēru dienā ieplānoto “Lieldienu jampadraci”; pasākums pārcelts uz sestdienu (papildināts)

Jelgavas domes deputāts Aigars Rublis (“Vienotība”) aicinājis Jelgavas domes vadību atcelt 25. martā (dienā, kad visā Latvijā tiek pieminēti 1949. gada deportācijās cietušie un bojā gājušie) ieplānoto izklaides pasākumu ģimenēm “Lieldienu jampadracis”, ko organizē Jelgavas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde kopā ar Jelgavas krievu biedrību “Istok”, uzskatot, ka tā ir necieņa pret komunistiskā terora upuriem.

“Pirms 69 gadiem 25. martā uz Sibīriju tika izsūtīti vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotāju, starp kuriem bija arī daudz jelgavnieku, un tos mūsu pilsētā ik gadu pieminam, noliecot galvas un noliekot ziedus Svētbirzī,” skaidro A.Rublis, kurš bijis nepatīkami pārsteigts, uzzinot, ka šajā sēru dienā pašvaldības iestāde rīko izklaides pasākumu.

Kā liecina Sabiedrības integrācijas pārvaldes interneta vietnē publicētā informācija, Jelgavas bērniem ir sarūpēti svētki ar jaunu teatrālu programmu no Rīgas teātra trupas “Poteha”. Bērni varēs doties jautrās rotaļās, ripināt Lieldienu olas, kā arī izpriecāties kopā ar Lieldienu tēliem. Pasākums plānots 25. martā pulksten 12 Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē, tas notiks latviešu un krievu valodā, un tajā aicināti piedalīties visi bērni, vecumā no četriem līdz desmit gadiem.

A.Rublis uzskata, ka šādu pasākumu rīkošana sēru dienā ir necieņa ne tikai pret tiem, kurus nomocīja Sibīrijā, un viņu tuviniekiem, bet arī ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Turklāt nepatīkamais “pārsteigums” sarīkots tieši Latvijas 100. jubilejas gadā. “Ņemot vērā visu iepriekš minēto, es vēršos pie Jelgavas pilsētas domes vadības, tajā skaitā pilsētas mēra Andra Rāviņa, kā arī kolēģiem deputātiem, īpaši tiem, kuri pārstāv Nacionālo apvienību, ar aicinājumu būt saprotošiem un atcelt “Lieldienu jampadraci”, atrodot tam piemērotāku dienu,” uzsver A.Rublis.

Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža informē, ka pasākums pārcelts uz sestdienas, 24. marta, pulksten 16 un atvainojas par radušos situāciju.


Foto: no arhīva

Jelgava