Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina atklāti stāstīt par vardarbību

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) nedēļas garumā, no 10. līdz 15.aprīlim, rīkos īpašu Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 akciju «Redzi, dzirdi? Nepaliec vienaldzīgs!».

Akcijas laikā ikviens varēs zvanīt un ziņot par vardarbības gadījumiem ģimenē, izglītības un aprūpes iestādēs vai citviet, kā arī saņemt psiholoģisku palīdzību un atbalstu. Ja tam būs iemesls, informāciju par iespējamu vardarbību nodos VBTAI inspektoriem un citām institūcijām: bāriņtiesai, sociālajam dienestam, Drošāka interneta centram vai policijai. Tas palīdzēs uzlabot bērniem drošu dzīves vidi un bērnu tiesību ievērošanu, cer akcijas rīkotāji.VBTAI Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 apkopotā statistika liecina, ka bērni un pusaudži joprojām ikdienā bieži saskaras gan ar emocionālu un fizisku, gan arī seksuālu vardarbību. Vardarbības izpausmes sastopamas visos attiecību veidos. Vardarbība novērojama gan vienaudžu vidū, gan attiecībās ar pedagogiem, ģimenes locekļiem, partnerattiecībās, attiecībās ar draugiem, citiem cilvēkiem. Visai bieži bērni un pusaudži ar vardarbību saskaras arī interneta vidē.Uzticības tālrunis ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Tālruni 116111 var sazvanīt katru darba dienu no pulksten 8 līdz 23, sestdienās no pulksten 8 līdz 22, bet svētdienās - no pulksten 10 līdz 22.2011.gadā kopumā saņemti 1365 zvani par emocionālas vardarbības gadījumiem, 570 – par fiziskas, bet 113 zvani - par seksuālas vardarbības gadījumiem. 106 gadījumos bērns bija vardarbības liecinieks gan skolā, gan ģimenē. Arī šā gada pirmajos mēnešos zvanu skaits par vardarbības gadījumiem ir palicis nemainīgi augsts.

Pievieno komentāru

Jelgava