Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina iedzīvotājus ziņot par garām rindām un sarežģītām procedūrām valsts institūcijās 1

Valsts kanceleja aicina iedzīvotājus ziņot, ja nākas sastapties ar garām rindām, sarežģītām procedūrām un citām administratīvā sloga izpausmēm, kā arī piedāvāt risinājumus birokrātijas mazināšanai, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska.

Ziņot var, aizpildot anketu Ministru kabineta interneta mājaslapas sadaļā «Mazinām slogu kopā!» - www.mk.gov.lv/aktuali/mazinamslogukopa.Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane norāda, ka iedzīvotāju sniegtā informācija tiks analizēta un pamatotām problēmām tiks gatavoti priekšlikumi izmaiņām normatīvajos aktos.Viņa skaidro, ka administratīvā sloga mazināšana iedzīvotājiem un valsts sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošana ir viens no svarīgākajiem valsts pārvaldes uzdevumiem, tādēļ tiek veikta normatīvā regulējuma analīze nozaru griezumā. Ir arī panākta vienošanās ar Latvijas Darba devēju konfederāciju un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru par uzņēmējiem aktuālo sarežģīto procedūru apzināšanu un risināšanu.Tostarp tiek izvērtēta nepieciešamība pēc privātpersonas fiziskas klātbūtnes, lai saņemtu, piemēram, izziņu vai atļauju, plānots arī izskaust gadījumus, kad jāiesniedz tādi dokumenti, kas jau ir valsts institūciju rīcībā. Mērķis ir arī samazināt gadījumus, kad dokumentus nevar iesniegt vai saņemt elektroniski, kā arī samazināt nesamērīgus finansiālus izdevumus un laika resursu patēriņu.Kā piemēru līdz šim veiktajiem pasākumiem sloga mazināšanai Valsts kanceleja min Uzņēmumu reģistru (UR). Valsts kancelejas izplatītajā video teikts, ka izmaiņu rezultātā samazināts papīru apmērs un saīsinātas rindas, uzņēmumu iespējams reģistrēt viena UR apmeklējuma laikā, dokumenti tiek izskatīti trīs dienu laikā. Video arī tiek minēts, ka mazkapitāla SIA dibināšana izmaksās aptuveni 30 latus, gada pārskatus var iesniegt tikai Valsts ieņēmumu dienestā, par pievienotās vērtības nodokļa maksātāju var pieteikties UR.Valsts kanceleja ir centrālā valsts pārvaldes iestāde, kas sadarbībā ar ministrijām sniedz Ministru kabinetam priekšlikumus par valsts attīstības prioritātēm un nodrošina valsts pārvaldes attīstības politikas izstrādi, koordinē un pārrauga tās ieviešanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Linda

Pieteicos pie daktera Jelgavas poliklīnikā,sirsniņas pārbaudei.
Atbilde pēc - diviem mēnešiem.Kad jautāju,vai nevar ātrāk,atbilde skanēja,ka pa naudu varot jau pēc trīs dienām.Piekritu.
20 ls un viss kārtībā.

Bet tas interesantākais ir tas,ka aizgāju un radās tāds iespaids,ka esmu vienīgā,kam ir un nav žēl naudiņas savai veselībai.A dakters ta sēž savu pieņemšanas laiku,bet parastos mirstīgos,kam nav pa spēkam samaksāt ,nozīmē pēc diviem mēnešiem...

Varbūt ,ka nemaz nevajadzēs tos bezmaksas pakalpojumus,neizvilsks tos 2 mēnešus.

pirms 7 gadiem, 2012.05.18 11:29

Jelgava