Aicina uz bezmaksas semināru, mudinot vecākus vairāk laika veltīt bērniem 7

Labklājības ministrijas iniciētā projekta “Maziem mirkļiem ir liela nozīme” laikā Latvijas pašvaldībās tiks organizēti ceļojošie semināri, mudinot vecākus vairāk laika un uzmanības veltīt bērniem. Domu apmaiņu vadīs psiholoģe Kristīne Balode un trīs meitu tēvs Armands Simsons. Pasākumos arī tiks sveiktas ģimenes, kas augstu tur godā ģimeniskās vērtības. Seminārus visi interesenti var apmeklēt bez maksas.

Jelgavā seminārs notiks šodien no pulksten 15 līdz 16.30 Jelgavas novada pašvaldības Lielajā zālē.

Pasākumā tiks sniegta praktiska un noderīga informācija par to, kādas ir vecāku tiesības, savukārt dzīvespriecīgais tētis A.Simsons dalīsies ar praktisku informāciju un idejām, kā interesanti pavadīt laiku ar saviem bērniem. Varēs arī ieklausīties psiholoģes Kristīnes Balodes padomos, kā arī būs iespēja uzdot dažādus jautājums.

“Mūsu kampaņas video parāda – kaut piecas minūtes vairāk laika kopā ar bērniem rada prieku un mājīguma izjūtu. Tās ir skaistākās bērnības atmiņas, ko paņemt līdzi pieauguša cilvēka dzīvē. Pētījumi liecina, ka laiks, ko vecāki pavada kopā ar bērniem, veido viedokļu apmaiņai atvērtu mājas vidi. Tas savukārt mazina bērnu norobežošanos un pārlieku aizraušanos ar vientulības izraisītu sēdēšanu datorā. Jau pirmajā kampaņas nedēļā jutām, ka mūsu iniciatīva stiprināt vecāku un bērnu attiecības ir sadzirdēta tuvos un tālos Latvijas novados,” saka LR labklājības ministrs Jānis Reirs. Viņš arī uzsver, ka saticība ģimenē sekmē to, lai bērns labi iejustos dažādos sabiedrības modeļos: bērnudārzā un klasē, augstskolas auditorijā un darbavietā.

Psiholoģe Kristīne Balode uzsver: “Vecāku uzdevums un atbildība ir radīt bērnam apstākļus, kuros viņam ir iespējas augt un attīstīties kā fiziski un garīgi veselai personībai. Mūsdienās papildus katra pieaugušā paša zināšanām un intuitīvajai jušanai, kā to paveikt, ir pieejams milzīgs atbalstošas un izglītojošas informācijas daudzums, lai mēs šajā lielajā savas dzīves izaicinājumā nejustos vieni un neapjuktu. Tomēr vienu vienkāršu patiesību mēs bieži mēdzam aizmirst – bērnam no dzimšanas un arī pieaugot ir nepieciešams vecāku laiks un uzmanība. Reizēm mēs, vecāki, tik ļoti aizraujamies ar to, kā izaudzināt “veiksmīgu” personību, ka aizmirstam, cik nozīmīgs ir laiks, ko varam pavadīt kopā – savstarpēji ieinteresēti un klātesoši. Tas ir laiks, kurš bērnam ļaus justies mīlētam. Laiks, kad bērnam ir iespēja mācīties no vecāka darīšanas piemēra, vecākiem ir iespēja vērot un pamanīt bērna izdošanās un grūtības, lai iespējami labāk viņu atbalstītu. Bērnam ir iespēja pārrunāt savas domas un sajūtas, tādējādi veidojot spēcīgu vecāka un bērna savstarpējo saikni, kas viņā attīstīs pašpaļāvību un drosmi aktīvi pašrealizēties ikvienā dzīves jomā arī pieaugušā vecumā.”

Sākta vēl viena iniciatīva – kampaņas uzlīmes, kas pauž mazo mirkļu nozīmību, ceļo arī uz Latvijas veikaliem: tās redzamas uz piena un kefīra “Baltais” pakām.Pievieno komentāru

Komentāri 7

Baiba

Ļoti imteresētu, bet nu laiks strādājošajiem galīgi nepiemērots.

pirms 3 mēnešiem, 2017.11.07 10:06

mhh

Iepriekšējie 2 komentāri arī izskaidro tēmas būtību. Vecākiem ir jāstrādā. Ar pliku pakaļu laime nebūs, tā tik filmās rāda.

pirms 3 mēnešiem, 2017.11.07 11:07

:)

Ja neieshu uz seminaaru, vairaak laika pavadiishu ar beerniem :)

pirms 3 mēnešiem, 2017.11.07 11:24

Privāts sektors

Lai pacel dubultā algas, lai nebūtu nepieciešams strādāt divos darbos, un tad laiks bērnam būtu lielāks. Deputātiem un ierēdņiem tas ir vienkārši – nolemjam, paceļam un gatavs, diemžēl privātajā sektorā tā nenotiek – to naudu ir jānopelna!

pirms 3 mēnešiem, 2017.11.07 11:35

egle1

Es arī nevaru vairāk laika pavadīt ar bērnu, kā 7 no rīta izeju no mājas, tā 19 vakarā atnāku. Labklājības ministrija, ieskaitot bāriņtiesas madāmas, dzīvo uz mēness, nolaižoties uz zemes tikai dienā, kad kontā ienāk alga.

pirms 3 mēnešiem, 2017.11.07 12:49

Kā Āfrikā, par personīgo higiēnu

Ceļojošie semināri, lektoru Latvijas tūre bez dziedāšanas.

pirms 3 mēnešiem, 2017.11.07 14:06

Jelgava