Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz lekciju par sirds veselību (VIDEO)

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par sirds asinsvadu slimību būtību, tādējādi samazinot mirstību no sirds un asinsvadu slimībām, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju īsteno sociālo kampaņu “Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!”, 26. oktobrī pulksten 16 Jelgavā, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, aicinot uz lekciju.

Ik gadu Latvijā vairāk nekā tūkstotis cilvēku mirst no akūta miokarda infarkta, un vairāk nekā divi tūkstoši – no insulta. Pēc insulta tikai nedaudz vairāk kā 50 procentos gadījumu cilvēki turpina dzīvi bez acīm redzamām insulta sekām. “Lai mazinātu miokarda infarkta un insulta seku smagumu, ir ļoti svarīgi atpazīt akūta miokarda infarkta un insulta simptomus, lai pēc iespējas laicīgāk varētu nodrošināt kvalificētu medicīnisko palīdzību. Infarkta un insulta gadījumā minūtēm un stundām ir dzīvības un turpmākās dzīves kvalitātes cena!” uzsver lekcijas organizatoru pārstāve Gunita Berķe.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs dr. Jānis Pudulis un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģe dr. Arina Novaša lekcijās “Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!” un “Miokarda infarkts un insults – ko nezinām par zināmo?” runās par insulta un miokarda infarkta simptomiem, par to, kam jāpievērš uzmanību, lai neapdraudētu savu vai cita cilvēka dzīvību. Lai sniegtu efektīvu medicīnisko palīdzību insulta vai akūta miokarda infarkta gadījumā, ļoti svarīgas ir pirmās stundas pēc slimības simptomu parādīšanās, tāpēc lekcijā piedalīsies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra Jelgavas brigāžu atbalsta centra vecākais ārsta palīgs Mārtiņš Gulbis, lai informētu par neatliekamās palīdzības iespējām, kā arī to, kam jāpievērš uzmanība, lai pēc iespējas efektīvāka būtu neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu un pacienta sadarbība.

Lekcijā aicināti piedalīties Jelgavas pašvaldības iestāžu darbinieki, tāpat tā ir atvērta ikvienam interesantam.

Kampaņā “Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!” lekcijas notiek Jelgavā, Bauskā, Valmierā, Kuldīgā un Daugavpilī.

Sociālo kampaņu “Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!” īsteno Slimību profilakses un kontroles centrs un Veselības ministrija sadarbībā ar Latvijas Neirologu biedrību un Latvijas Kardiologu biedrību.Pievieno komentāru

Jelgava