Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aigars Rublis: Jelgavā nepieciešams vismaz vēl viens pašvaldības bērnudārzs 19

Lai risinātu problēmu ar rindām uz vietu bērnudārzā, Jelgavas domes deputāts Aigars Rublis rosina šā gada pašvaldības budžetā paredzēt līdzekļus jauna pašvaldības bērnudārza būvniecībai. Šobrīd pirmskolas izglītību Jelgavā nav iespējams iegūt 239 bērniem, bet prognozes liecina, ka šo bērnu skaits tuvāko deviņu mēnešu laikā varētu palielināties vēl par 40, tādēļ A.Rublis uzskata, ka ar lēmumu kavēties vairs nedrīkst.

Pašreiz Jelgavas domē notiek aktīvs darbs, veidojot šā gada pašvaldības budžetu un cenšoties sabalansēt iespējas ar vēlmēm. “Atbildot par izglītības jautājumiem, esmu panācis, ka Jelgavas pilsētas attīstības programmas 2014.–2020. gadam investīciju plānā ir iekļauta jaunas pašvaldības pirmskolas izglītības iestādes izveide. Šobrīd pašvaldībai jāsper solis, lai īstenotu dokumentā solīto,” uzsver A.Rublis, piebilstot, ka nodrošināšana ar pirmskolas izglītību ir viena no būtiskākajām pašvaldības funkcijām.

“Patlaban Jelgavā ir vienpadsmit pašvaldības bērnudārzu un septiņas privātās pirmskolas izglītības iestādes, turklāt savus pakalpojumus piedāvā vairāk nekā 90 aukļu. Tomēr šā gada 1. janvārī pirmskolas izglītību Jelgavā nesaņēma 229 bērni, bet Izglītības pārvalde prognozē, ka līdz septembrim šis skaitlis varētu palielināties līdz 279. Tālākā nākotnē šis skaitlis varētu turpināt kāpt, jo Jelgavā ar katru gadu dzimst arvien vairāk bērnu. Pirms pāris gadiem privātās pirmskolas izglītības iestādes bija pustukšas, bet šobrīd brīvu vietu nav, un daudzviet pat ir izveidojušās rindas. Īpaši sarežģīta situācija ir ar bērniem, vecumā no pusotra gada līdz četriem gadiem,” skaidro A.Rublis.

Pēc viņa domām – lai nodrošinātu pirmskolas izglītības pieejamību visā pilsētā, Jelgavā jāuzbūvē vismaz vēl viens lielais bērnudārzs ar līdzīgu bērnu skaitu, kā ir “Kāpēcīšos”.

“Pozitīvi, ka veidojas privātie pirmskolas pakalpojumu sniedzēji jeb tā saucamais aukļu dienests. Tas ir kaut kāds atbalsts tām ģimenēm, kuru mazuļi netiek nevienā pirmskolas izglītības iestādē. Taču šajā gadījumā ir nepieciešams mazināt finanšu slogu vecākiem, daļu no tā pārliekot uz pašvaldības budžetu,” skaidro A.Rublis.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, A.Rublis pašvaldības budžeta projektam virzīs priekšlikumus par jauna pašvaldības bērnudārza būvniecību un pašvaldības dotācijas palielināšanu no 60 līdz 100 eiro tām ģimenēm, kuras izmanto auklīšu pakalpojumus. “Vai šie mani priekšlikumi tiks atbalstīti, redzēsim tajā brīdī, kad par tiem balsos Jelgavas domes deputāti. Turklāt šī balsojuma rezultāts arī demonstrēs, vai tiek pildīti pilsētas iedzīvotājiem dotie solījumi un pilsētas attīstības dokumentos ierakstītie plāni,” piebilst deputāts.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 19

krišs

izskatās, ka vienīgais deputāts, kuram rūp, ka bērni netiek bērnudārzos...

pirms 2 gadiem, 2018.01.16 14:49

zinu

Domes deputāts

pirms 2 gadiem, 2018.01.17 11:59

Zuze

Vēl Kapeikai būtu vajadzīgs kauns- pirms pēdējām vēlēšanām FB, kur viņš ir pats saaicinājis puspasauli, personīgi diskutējām par to, ka pagājušajā gadā pat privātajā bd nevarēja tikt iekšā, kur nu pašvaldības! Tad toreiz viņš apgalvoja, ka saskaņā ar viņa rīcībā esošo info, viss esot vnk fantastiski!!! Nekādu rindu neesot privātajos un auklēm vairāk par 60 euro nevajagot maksāt (stc, Rīgā auklēm maksā tikpat cik privātajiem bd), jo Jelgavā māmiņas šmaucoties!!!! Noformējot, ka pieskata viena otras bērniņus, saņemot naudu par neko!!! un tāpēc privāto aukļu institūts esot neatbalstāms veidojums. Tagad, kad šis Pusrublis ir nevienam nevajadzīgās Jenotības opozīcijas deputāts, viņš bezkaunīgi gaudo citu dziesmu. Fui, kā var būt tāds... politiķis (labi, ka mums LV vārds "politiķis" ir lamu vārds). Jācer, ka nākamajā sasaukumā viņš vispār netiks Domē.

pirms 2 gadiem, 2018.01.17 12:31

Vai

šitā gadījumā nav tā pati pašvaldība, kas savulaik lielu daļu bērnudārzus neizšeptēja un noprihvatizēja?

pirms 2 gadiem, 2018.01.16 14:55

ha ha

kā izmeta no draugu loka, tā kapeika baigi aktīvā palika,,,,,,smiekli nāk

pirms 2 gadiem, 2018.01.16 16:39

SP

Stāsts no dzīves - pieteicāmiems uz bērnudārzu - rindā jāgaida 6 gadi.
Drīz jau sešos gados plāno pirmajā klasē laist.
Iniciatīva laba, lai tik dara!

pirms 2 gadiem, 2018.01.16 19:29

mja

Kāpēc tik mazs cipars 239? tie ir bērni kuri vispār nekur nav tikuši? Jo mēs stāvam rindā un esam 450. kaut kadi... Pie tam uz privato ari netikam pagaidam... Tas nav normāli, protams vajadzīgs vismāz viens bernudārzs

pirms 2 gadiem, 2018.01.16 20:21

Iedzīvotāja

Lai izdodas. Arī mēs ar mazo 2gadnieku łoti gribam b/d tikt.

pirms 2 gadiem, 2018.01.16 21:24

Prasts mirstīgais

Mums jau 4 gadi, ejam privātajā. Nevis tāpēc, ka mums nav kur naudu likt, bet nav pašvaldības b/d. Stāvam rindā no dzimšanas. Laikam jāstājas visādās rindās, lai laicīgi tiktu uz NEIESPĒJAMĀS MISIJAS vietām! Blatu nav!

pirms 2 gadiem, 2018.01.17 11:12

Hiacinte

Tā rinda ir pilnīgi neizprotama, mans četrgadnieks tika pašvaldības dārziņā 2016. gada rudenī, kad viņam bija 2, 10 gadi - kā viņi atsijā, kurš tiek, kurš netiek, nevar saprast...

pirms 2 gadiem, 2018.01.17 22:49

māja jau ir

E Dārziņa un Augstkalnes ielas krustojumā jau ir pamesta bērnudārza ēka. Sakārtosies viens stūris.
Īpašnieks pirms kāda laika to mēģināja pārdot. Daudz negribēja.

pirms 2 gadiem, 2018.01.17 11:48

krišs

Nu nē, tas taču n-tās reizes dedzis, izdemolēts utt. tur neko nevar saremontēt, jājauc nost. Turklāt to taču jau Paškauskis nopircis.

pirms gada, 2018.01.20 19:24

lolo

tas viss ir jauki, ka tiek par to domāts, bet dzīvē viss ir savādāk. Mēs stāvam rindā no dzimšanas brīža, šobrīd esam 300,tā kā abi strādājam pašvaldības struktūrā un 24 stundu darbu , bērns jāved pieskatīt par visai iespaidīgu naudu , redz skolotāju un mediķu bērni tiek b/d ātrāk, sanāk ka mūsu abu vecāku, kas strādā pašvaldības labā un maksā nodokļus , bērns tiek ignorēts un apdalīts, jo finansējums salīdzinot ar pašvaldības vai privāto b/d un aukles pakalpojumu ir smieklīgs. vidēji mēnesi jāšķiras no 240eur,kas liek aizdomāties vai tiešām pašvaldībai rūp strādājoši vecāki ar bērniem!?

pirms 2 gadiem, 2018.01.17 22:53

Mediķis

Kur tu tādas muļķības dzirdēji,ka mediķu bērni tiek ātrāk? Privilēģijas ir- ja ir jau tajā bērnu dārza māsa vai brālis, kāds no vecākiem ir militārā dienestā, vai ugunsdzēsējs.

pirms gada, 2018.01.23 01:08

Neblakts

Vai ir iespējams redzēt sarakstu, kuri gaida rindu. Ja tas būtu aktualizēts, būtu mazākas iespējas šmaukties.Un arī informāciju par kustību pašvaldības bērnudārzos, bet gan jau nē. Jo klusā un slepenā bardakā vieglāk noslēpt visus galus un blata bērnus.

pirms 2 gadiem, 2018.01.18 11:21

krišs

Datu aizsardzības likums neļauj publiskot sarakstus ar vārdiem un uzvārdiem, bet ar identifikatoriem sarakstu latvija.lv var apskatīt ikviens

pirms gada, 2018.01.20 19:22

Lūcija

Kam tagad pieder tā sarkanu ķieģeļu ēka, Aspazijas ielas māju pagalmos? Šķiet tur arī kādreiz bij bērnudārzs...

pirms 2 gadiem, 2018.01.18 21:18

krišs

Tas ir privātīpašums, kuru plānots pārbūvēt par daudzdzīvokļu māju.

pirms gada, 2018.01.20 19:23

Jelgava