Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aigars Rublis: Nepieciešams atcelt braucienu skaita ierobežojumu pensionāriem 16

“Jau vairākus gadus Jelgavas sabiedriskajā transportā ir noteiktas atlaides pensionāriem, taču tās tiek piešķirtas tikai 20 braucieniem mēnesī, kas ir par maz un atstāj būtisku ietekmi uz pensionāru jau tā bēdīgo finansiālo situāciju,” pārliecināts Jelgavas domes deputāts Aigars Rublis, mudinot šos ierobežojumus atcelt, lai parādītu, ka pilsētai rūp tās seniori un viņu vēlmes.

“Tiekoties ar pensionāriem dažādās sapulcēs, ne reizi vien esmu saņēmis lūgumu palīdzēt atcelt braucienu skaita ierobežojumus pilsētas sabiedriskajā transportā. Šobrīd pensionāri par puscenu var braukt 20 reižu mēnesī, bet tas ir nepietiekami, īpaši vasaras sezonā, kad daudzi dodas uz dārziņiem, lai tur izaudzētu ziemai nepieciešamos dārzeņus un tādējādi samazinātu izdevumus,” ierobežojumu atcelšanas nepieciešamību skaidro A.Rublis.

Tā kā ceturtdienas, 21. decembra, Jelgavas domes sēdē deputāti skatīja grozījumus Jelgavas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumos, A.Rublis rosināja no tiem svītrot normu par braucienu skaita ierobežojumu pensionāriem. Rosinājums netika atbalstīts – par nobalsoja pieci no 14 klātesošajiem deputātiem, pret nobalsoja četri, bet vēl pieci deputāti balsojumā atturējās.

“Manis rosinātās izmaiņas, kas ļautu pensionāriem ietaupīt, protams, atstātu iespaidu arī uz pašvaldības budžetu, bet tajā ir vairākas pozīcijas, kuras noteikti var samazināt, tajā skaitā – tēriņus sabiedriskajām attiecībām un pašvaldības laikraksta izdošanai, kas izmaksā teju pusmiljonu eiro no nodokļu maksātāju naudas,” uzsver A.Rublis.

Lai gan deputātu vairākums minēto ideju noraidīja, A.Rublis ir iecerējis cīņu par reālu atbalstu pensionāriem turpināt, jautājumu par braucienu skaita ierobežojumu atcelšanu aktualizējot pirms pašvaldības 2018. gada budžeta skatīšanas janvārī. “No vairākām Jelgavas pilsētas domē pārstāvētām partijām priekšvēlēšanu laikā dzirdējām, ka tām pats galvenais ir cilvēks. Pēc tā, vai priekšlikums tiks atbalstīts, varēs secināt, vai ievēlētajiem tautas kalpiem reāli rūp cilvēki vai arī teiktais ir bijuši tukši priekšvēlēšanu solījumi balsu zvejošanai,” tā A.Rublis.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 16

pensionāram

PRET - Rāviņš, Vectirāne, Buškevics, Ļevčenoks, ATTURAS - Bandeniece, Garančs, Strods, Olte un Šlegelmilhs.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.21 23:18

liekuļa Rubļa draudzene

Re, ko dara amatkrēsla zaudēšana! Pensionāru braukšana rūp! Liekulība! Nekas un neviens cits kā paša labums nav satraucis!

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.21 23:54

Krišs

Atļaušos nepiekrist. Viņš arī iepriekš daudz ko darīja, bet darba augļus piesavinājās Rāviņš. Loģiski, ka tagad Rublim, kas vairs nesaista amata valgi, ir vienkāršāk parādīt, ka viņš ir darītājs, nevis kā lielākā daļa ZZSistu - muldētājs.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.22 00:08

zzzz

pilsētā Rēzekne visi kas ir deklarēti brauc par brīvu,te pat pensionāriem ierobežojumi,bet ne jau visi arī izbrauc tās 20 reizes !!!!!!!!

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.22 08:28

pens

Ko tu RUBLITI KLADZINI kur bijiagrak ka neko nedariji par sev atbildigam sferam,tad tu pielidi glumajam RAVINAM...

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.22 08:46

Vernons

Apmēram no 9:30 līdz 15:00 varētu būt par brīvu, nevari iekļauties maksā! Bet ar ko jelgavnieki, rīdzinieki un citi nieki ir labāki par tiem kas dzīvo piemēram Aucē? Ar ko Aucē dzīvojošs ir tā nogrēkojies, ka viņam autobuss uz Jelgavu un Rīgu ir mākslīgās nieres cenā? Ja transports pilda sociālo funkciju, tad tam būtu jābūt par simbolisku cenu.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.22 09:04

Kārlis

Pildīt sociālo funkciju?! Rāviņa blice ir par stulbu, lai izprastu šo jēdzienu, pretējā gadījumā mums nebūtu rindas uz bērnudārziem, sabiedriskais transports būtu nevis priekš ķekšīša un kādu kabatām, bet reāli strādājošs sabiedrības labā. Ļoti iespējams, pati blice nemaz nav vainīga, pie vainas viņu lēmumos varētu būt nekvalitatīva pārtika, uzspiestā padomju laiku domāšana, viņu vecāku neizsargāšanās dzērumā vai otrais pasaules karš, bet varbūt es maldos.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.22 13:44

tāir

Ja nepūtīsi L a u ķ a stabulē, tad Jelgavā Tu nekas neesi. Ja Tevi nostumj no siles, kā Rubļa gadījumā, tad tas ir tāpat kā čurāt pret vēju, rezultāts bēdīgs. Tāda ir Jelgavas realitāte, kamēr komunisti vēl nosaka mūsu likteņus.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.22 09:09

redzu

izskatas kad mums mēģina iepotēt zemapziņā nākamo pilsētas mēru! visi viņi ir no viena bariņa tikai sadalījušies katrs zem cita nosaukuma, drošības pēc.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.22 09:19

kom

sīkais perde

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.23 11:01

44

kas ir "sīkais" ? laurentijs?

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.24 10:31

nunu

Labak RUBLIS neka tas lauku pansionats,riebjas vinus redzet,visiem sen jau apnikusi

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.22 21:21

pensionars

Domes pansionats saprot ka viniem pedejais sroks un doma tikai par savu labumu,vajadzetu vinus tagad izdzit uz laukiemar to glumo divkosi prieksgala

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.22 22:29

amla

vakarenes maģistrs pēc bezamata gadījuma dikti darbīgs palicis - nav vairs darba volvāgens, ar ko pēc desas uz bodi braukt. Jāspirinās pa dzīvi tagad...

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.28 14:58

Jelgava