Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācija: Stingrāki ierobežojumi alkoholisma problēmu nerisina 2

Stingrāki ierobežojumi alkoholisma problēmu valstī nerisina, laikrakstam «Dienas Bizness» uzsvēris Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācijas valdes loceklis, AS «Latvijas Balzams» zīmolu direktors Valters Kaže.

Viņš atgādina, ka Saeimas deputāti vienojušies tālākai izskatīšanai virzīt darba grupas izstrādātos priekšlikumus, kas ierobežotu pārmērīgu alkohola lietošanu jauniešu vidū. Lai gan darbā grupā priekšlikums paaugstināt vecuma ierobežojumu alkohola iegādei līdz 21 gadam netika atbalstīts, tika uzvērts, ka lielākā daļa komisiju deputātu turpmākajās diskusijās tomēr varētu atbalstīt šo priekšlikumu.«Starptautiskā prakse un daudzi pētījumi rāda, ka stingrāki vecuma ierobežojumi problēmu ar alkohola lietošanu bērnu un pusaudžu vidū nerisina. Ja līdz šim brīdim valsts tiesībsargājošas institūcijas nav spējušas nodrošināt esošā normatīvā regulējuma efektīvu īstenošanu, tad diskusijai un rīcības plānam ir jābūt nevis par to, kā ieviest papildu ierobežojumus, bet gan par to, ko darīt, lai spēkā esošais regulējums reāli strādātu un problēma tiktu risināta pēc būtības,» akcentē Kaže.Viņš norāda, ka ārvalstu prakse apliecina - Latvijā esošie vecuma ierobežojumi atbilst Eiropas valstu regulējumam. Tikai trīs Eiropas valstīs ir stingrāki ierobežojumi, un visas šīs valstis vieno kopēja specifika - alkohola valsts monopols.Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācijas valdes loceklis aicina šo jautājumu skatīt kopsakarībās ar citām tiesībām, ko dod pilngadība.«Vecuma cenza paaugstināšana līdz 21 gadam nav samērīga, jo tas nozīmētu, ka 18 gadus vecs jaunietis nespēj būt atbildīgs par saprātīgu alkohola patērēšanu, kaut gan pēc likuma šajā vecumā viņš jau var uzņemties atbildību par sevi un citiem, piemēram, stājoties laulībā vai piedaloties vēlēšanās ne vien kā vēlētājam, bet pat kandidātam,» norāda Kaže. «Arī nelegālā alkohola plašā pieejamība neļauj domāt, ka jauni vecuma ierobežojumi varētu kļūt par panaceju. Ārstu biedrības piesauktais Eiropas skolu aptaujas projekts mums atklāj visai interesantu ainu: 85% līdz 90% skolēnu ir pieeja alkoholam, tie ir to lietojuši, bet tikai aptuveni puse skolēnu alkoholu iegādājušies veikalā.»Kā akcentē uzņēmējs, tas norāda uz divām problēmām - pirmkārt, skolas vecuma jauniešiem joprojām ir pieejams alkohols veikalos, un, otrkārt, puse skolēnu to ir iegādājusies nelegāli vai arī saņēmusi no pieaugušajiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Dziva planeta

Asociacijai rup tikai pelna,alkoholisms ir atkariba,degrade tautu un galina.

pirms 7 gadiem, 2012.09.18 21:28

membrāns

dienēt armijā,vēlēt,balsot,DRĀZTIES var no 18gadiem,iedzert ALIŅU no 21gadiņa!!!idiotisks projekts,IDIOTISKI projekta autori.

pirms 7 gadiem, 2012.09.18 14:23

Jelgava