Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aprit 21 gads kopš Latvijas neatkarības «de facto» atjaunošanas

Pirms 21 gada - 1991.gada 21.augustā - Latvijas Republikas Augstākā padome pieņēma konstitucionālo likumu «Par Latvijas Republikas valstisko statusu» un tika noslēgta Latvijas neatkarības atjaunošana «de facto».

«21.augusts Latvijai atnesa faktisko valsts neatkarību un atjaunoja to valsti, ko mūsu tēvu tēvi izveidoja 1918.gadā, ko Latvijas tauta turēja ieslēgtu savās sirdīs smago okupācijas gadu laikā un ko plecu pie pleca nosargājām barikādēs,» teikts Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) apsveikumā.Sagaidot Latvijas neatkarības atjaunošanas divdesmit pirmo gadadienu, Āboltiņa aicina ikkatru atkal atsaukt atmiņā mūsu valsts pirmsākumus, laiku, kad savu valsti bijām zaudējuši, un to mīlestību pret Latviju, ko izjutām neatkarības atgūšanas laikā un atgriežoties demokrātisko un brīvo valstu saimē, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā."Ar šādām domām un attieksmi mēs spēsim dot savai valstij jaunu izrāvienu, kas nepieciešams drošas un pārtikušas nākotnes veidošanai mums ikvienam," uzsver Saeimas priekšsēdētāja.Jau tagad, pārvarot ekonomisko krīzi, esam atkārtoti apliecinājuši savu spēju vienoties kopīgam mērķim un valsts intereses stādīt augstāk par individuālajām, uzskata Āboltiņa. Turklāt laikā, kad Eiropā joprojām ir aktuālas reformas un dzelžaina disciplīna, Latvijā ir rasta iespēja samazināt atsevišķus nodokļus un pirmo reizi kopš 2007.gada veikt budžeta grozījumus un piešķirt papildu līdzekļus prioritāriem mērķiem, norāda politiķe, piebilstot, kas "tas nenoliedzami ir sasniegums un apliecinājums mūsu izaugsmei".Taču galvenā panākumu atslēga ir nevis stingra finanšu disciplīna vien vai paļaušanās tikai uz ārvalstu palīdzību, bet gan pārmaiņu veikšana pašu rokām, atzīmē Saeimas priekšsēdētāja. "Ikviens cilvēks ir svarīgs - gan Latvijā, gan ārpus tās dzīvojošais, jo Latvija - tie esam mēs paši. Cik spēcīgi mēs katrs būsim iesakņojušies šajā zemē, lai kur mēs dzīvotu, noteiks mūsu pašu un mūsu valsts nākotni. Valsts izaugsmei no jauna ir nepieciešams atbalsts visā sabiedrībā, lai ļaudis būtu gatavi iet šo ceļu visi kopā," teikts Āboltiņas apsveikumā.Viņa arī norāda, ka mēs kopīgi veidojam ikdienu un kopīgiem spēkiem rakstām valsts vēsturi, kas tiks nodota bērniem un mazbērniem. "Vēlu mums visiem, lai Latvija atkal kļūst par tādu vietu, kurā ļaudis var dzīvot drošībā, stabilitātē un labklājībā," teikts Saeimas priekšsēdētājas apsveikumā.

Pievieno komentāru

Jelgava