Apstrīd būvatļauju lielveikala «Depo» būvei Cukura ielā 120

Biedrība «Direct impact» un advokāts Jānis Vaits ceturtdien elektroniski nosūtījuši Jelgavas pilsētas domei iesniegumu, kurā apstrīd 24. februārī apstiprināto Jelgavas pašvaldības būvvaldes būvatļauju lielveikala «Depo» ēkas būvei Cukura ielā 2. Pamatojot, kāpēc būvatļauja būtu atceļama, tiek norādīts, ka šis dokuments neatbilst likuma «Par ietekmes uz vidi novērtējumu» prasībām. Likumā ir minēts, ka ietekmes uz vidi novērtējums nepieciešams pilsētvides attīstības projektiem, tostarp tirdzniecības centriem, ja tur ir paredzētas stāvvietas vairāk nekā 300 automašīnām.

Tālāk iesniegumā minēts ar ES atbalstu 1, 6 miljonu latu apmērā 2011. gadā uzbūvētais Lielupes labā krasta aizsargdambis, kas reizē ir atpūtnieku promenāde. Sūdzības iesniedzēji uzsver, ka teritorija, attiecībā uz kuru ir izsniegta būvatļauja, līdz aizsargdambja izbūvēšanai bija applūstoša. Proti, tajā būvniecība bija aizliegta ar Aizsargjoslu likuma 37. pantu. Tādējādi saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. pantu, ievērojot būves apjomu, šis būtu uzskatāms par nelikumīgu valsts un ES atbalstu komersantam.

Būvatļaujas apstrīdējums pamatojas arī uz Jelgavas domes apstiprināto šīs teritorijas lokālplānojumu, kas prasa, lai šajā teritorijā tiktu būvētas reprezentablas būves, bet šajā gadījumā notiek tikai vienas lielveikalu ķēdes operatora reprezentācija.

Advokāts J.Vaits zz.lv minēja, ka ir jelgavnieks un tādēļ skaidri var iedomāties, cik nepieņemami lielveikals izskatītos līdzās pilij. «Manu iesaistīšanos būvatļaujas apstrīdēšanā motivēja tas, ka pret šo projektu iestājās Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija. Taču tās viedoklis netika ņemts vērā,» teica J.Vaits.

Saskaņā ar likumu, būvatļauja ir apstrīdama mēneša laikā pēc tās spēkā stāšanās (termiņš beidzas 24. martā). Ja pilsētas dome neatceļ pašvaldības izdoto un iedzīvotāju apstrīdēto būvatļauju, tad strīds tiek risināts tiesā. J.Vaits domā – ļoti iespējams, bez tiesas šeit neiztiks. «Domes deputātiem tiek skaidrots, ka tad, ja viņi nobalsos pret šo projektu, pašvaldībai būs jāmaksā projekta attīstītājam kompensācija. Rodas jautājums, par ko tad pilsētai būs jāmaksā. Tur ir kaut kas uzbūvēts, un nu jājauc nost?!» ironiski jautā advokāts.

Pirms divām nedēļām izveidotās biedrības «Jelgavas attīstībai» vadītājs Jānis Āboliņš, kas kopā ar domubiedriem vāca parakstus par šīs būvieceres sabiedrisko apspriešanu un rīkoja alternatīva projekta prezentāciju, teica, ka līdz pirmdienai savu iesniegumu būvatļaujas apstrīdēšanai sagatavos arī biedrība «Jelgavas attīstībai». Portālam zz.lv ir informācija, ka būvatļauju apstrīdēt gatavojas arī Cukura ielas iedzīvotāju grupa.

Svētdien strīdus teritorijā Cukura ielā 2 parādījās izkārtne ar būvieceres aprakstu, kas drīz sagāzās pavasara vēja brāzmās.


Foto: Jānis Āboliņš

Pievieno komentāru

Komentāri 120

7 kadri

Lieliski! Liekas, ka torgaši aplauzīsies!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 00:40

Hermanis

Un lauķi apdir___s. Kukulis būs jāatgriež.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 09:43

Skeptiķis

Te gan izskatās, ka Āboltiņš taisa sev politiķa karjeru, nevis mūs nabadziņus atpestij no ļaunā, ļaunā būvmateriāla veikala!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 16:19

Dreipāns

Man šķiet, ka šobrīd ar riešanu vajadzētu ieturēt pauzi. Lai iztiesājas, lai izmanto savas likumā paredzētās tiesības.
Visgardāk būs pēc tiesas sprieduma, kas jau ir skaidri paredzams, ielūkoties visu šo pretinieku švaļu (mieze, barkāns, āboliņš, pornozvaigznes Ilzes Kozules māsas lauras, tomašūna) acīs.
Te visi iedomājas, ka 3600 balsis ir vis Jelgava. 3600 balsis ir mēslainu švaļu pulciņš un nekas vairāk.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.19 11:10

Dreipāns

Aizmirsu vēl pieminēt vienu smirdīgu utainu krievu lūzeri guščinu, kas ar savu istorija jelgavi smirdina informatīvo telpu, lai gan saprot, ka cerību tam mēslam nav.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.19 11:12

7 kadri

Gogītis - hahītis - vienīgais šķūneļa aizstāvis nu jau Dreipāns. Novelc treniņbikses, pirms ej uz operu.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.19 15:12

Labāk

Cienījamais jurists laikam nezin, ka, ja tev izsniedz būvatļauju, tu sāc pasūtīt materiālus, algot cilvēkus, kas to visu organizē. Īsāk sakot, nauda tiek tērēta pamatojoties uz izsniegtu būvatļauju. Tas tā, lai atgrieztu asprātīgo juristu realitātē. Nu izņemot, ka es kaut ko nezinu, un likumā ir norādīts, ka mēneša laikā neko nedrīkst darīt, jo jāpagaida, kāmēr vietējie neveiksminieki izdomās iemeslu apstrīdēšanai.
Kam ir līdzekļi algot juristu šādām lietām? Tiem, kas sctīklos sašūt, ka neredzēs divus krūmus un viņu dzīves standarts kritīsies, jo, no domas vien, ka kāds kaut ko uzceļ, tie nevarēs normāli svinēt ziemassvētkus? Jeb tomēr juristu apmaksā vietējie konkurences apdraudētie veikali. Kam ir nauda?

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 06:27

No malas skatoties...

Cienījamais "Labāk"... :) Nerunājiet Labāk to, ko neziniet...! :) Pēc Būvatłaujas saņemšanas nesāk sūtīt (vismaz kaut cik saprātīgs attīstītājs neko tādu nedarītu) nekādus materiālus un nesāks algot cilvēkus. Īstenībā EM savulaik izdodot jauno Būvniecības likumu nedaudz maldina cilvēkus, jo tā īstenībā ir atļauja uzsākt Būvprojekta izstrādi, nevis sākt būvniecību. Malacis Advokāts! Labi pastrādāts!!! :)

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 07:47

110

Zinot kā šie veikali tiek celti, var gadīties, ka aizparīt jau būs gatavs un būs pēc tam jājauc arī nost. :/

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 11:20

Juris

Veikalu fasādes pilsētā vairāk "izkropļo" pilsētas ainavu! Depo ir ļoti labs latviešu uzņēmums! Jaunas darba vietas arī nenāks par sliktu. Ēka, kuru plāno būvēt, ir uzvarējusi arhitektu konkursā un ir arhitektoniski augstvērtīga. Tā nomale sen jau bija jāsakopj!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 13:59

Tas pats Jānis

Juri, nah mums vēl viens būvmateriālu veikals? Vai tiešām Jelgavai visās lietās vajag kaut kādu nesamērīgu sviestu? >30 zobārstu kabineti, uz katra stūra pārtikas veikals, kaudze būvmateriālu veikalu, kuros apkalpošana ir ārprātīga. Kuršos un Pilsētā vēl ir kaut cik ciešami, bet pārlielupē visos "megaveikalos" ir totālas auzas. Būtu pārpirkuši esošo nekam nevajadzīgo krautu un iekārtojušies tur, lai veikalu skaits, uz kuriem neviens normālais neiet, nepalielinās.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:24

priekš "Tas pats Jānis"

Ir brīva valsts - citi uzņēmumi atveras, citi savukārt samazinās vai nobankrotē. Tā ir brīvā konkurence. Tu nebūsi tas, kas kādam aizliegs nodarboties ar uzņemējdarbību un piedāvāt citiem labākas preces par draudzīgāku cenu!
Jā, Jelgavā ir vairāki būvmateriālu, sadzīves preču tirgotāji. Paskatieties kam tie pieder! Tie nav latviešu uzņēmumi, bet te nāk Depo (latviešu uzņemums) ar labākam precēm un labākām cenām. Varbūt tev neko nevajag, vari turpināt dzīvot padomju laiku sistēmā. Būs cilveki, kuri novērtēs, ka Jelgavā ienāk stabils latviešu uzņēmums, kurš starp citu darbiniekiem piedāvā daudz labākas algas, jo to var atļauties.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:36

Kreipāns

Advokātam žetons. Ceru, ka dome aplauzīsies. Kam tas Depo tur vajadzīgs???

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 08:28

Dreipāns

Cerība, vecīt, ir muļķa mierinājums.
Apstrīdēšanas pamatojums pirmklasnieka līmenī, arī advokāts tāds nav dzirdēts.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 08:47

Ivars

Arī neredzēju pamatojumu! Tas, ka pieminēti likumi, kas uz konkrēto teritoriju vairs neattiecas, neko nenozīmē. Redz cik lasītājiem vien vajag - ierauga, ka tiek piesaukts "kaut kas", bet "kas tas" ir nav ne jausmas!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:11

Dreipāns Ivaram

Glupajai bauru tautai jau pietiek ar to, ka viens nostājas un kliedz "Atlaist saimu atlaist saimu".
Plusiņu jūra garantēta. Tāpat šeit - neviens jau neanalizē, bet dala žetonus visiem, ja latvju baurim jau neko nevajag - lai stāv pie di rsta pļava, ka tik kautko kāds neuzbūvē.
Savulaik Sesavā vietējie bauri padzirdēdami, ka dānis grasās nopirkt pamestu fermu, lai ierīkotu tur cūku kompleksu, ar skubu metās baurot, līdz beigās sametās un nopirka to fermu paši un pēc tam nojauca, jo nakuj darba vietas, ja var kost par pabalstiem.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 07:03

Opaps

Veikals labs un noderīgs, bet neiederas atpūtas zonā. Izveidoja patīkamu vietu atpūtai ,bet kādam tas nepatīk un tādēļ vajag visu sabojāt .Domāju ka atpūtas zonā labākais būtu atļaut uzcelt vistu un cūku kūti lai tiktu pie lētākas pārtikas.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.19 10:05

jelgavietis

Visu cieņu Vaita un Āboliņa kungiem! ZZS - neaizmirstiet, vēlēšanas pie durvīm!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 08:32

Paldies

Paldies advokātam un visiem, kas iedzīvotāju intereses ciena vairāk par mūsu politiskās un varas elites iegribām.
Lai tas depo pērk to tukšo vagonu rūpnīcu.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 08:53

garāmgājējs

Tieši tā - tā teritorija ar "tanku"rūpnīcas sagatavēm stāv iekonservēta ... un visi plašie bijušās cukurfabrikas lauki.. tieši kā radīti šādam mērķim!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 12:45

Ilze

Tukšajā vagonu rūpnīcā vari iet dzīvot tu pats! Būvētājiem dažu cilvēku nepamatotu iegribu dēļ nav jāpārdod sava zeme!
Ne visi jelgavnieki ir pret šo projektu! Paldies jelgavniekiem, kuri saglabā veselo saprātu un redz tālāk par so bļauru brēcieniem "Nepatīk!".

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:15

Tas pats Jānis

Ilze, paldies arī kapeiksitējiem, kas turpina ar visām četrām atbalstīt Depiņu un sagādā mums visiem izklaidi vairāku gadu garumā.
Takš Jelgavas skopuļi tāpat mauks uz Rīgas Depo jo tur cenas būs par 5% zemākas.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:26

Ilze

Kāpēc Jelgavas skopuļi? Uz Jelgavu brauc arī no apkārtnes. Tāpat daudzi nemaz uz to Rīgu nebrauc, mājsaimniecībai vajadzīgās preces meklē tepat.
No kurienes tev informācija, ka preces Rīgā būs par 5% lētākas? Faktus, lūdzu!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:40

Lai izdodas

uzvarēt un nepieļaut prihvatizatoru-transformatoru-attīstītāju plānu uzsliet būvmateriālu veikalu-noliktavu pilsētas centrā pie Lielupes, kur tam nav vieta! Pašvaldības "teātra aktieriem" lieliska iespēja parādīt kā intereses viņi pārstāv pirms vēlēšanām.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 09:03

Ilze

Tas nav Jelgavas centrs! Tā ir Cukura ielas nomale, kurā pat kārtīga apgaismojuma šobrīd nav! Jābeidz izplatīt šie meli vienreiz!
Un komentārs par "pašvaldības aktieriem" skaidri parāda cik inteliģenti ir projekta pretinieki. Cilvēkam acīmredzami nav izpratnes uz kādiem principiem balstās pašvaldības darbs, vēlēšanas, pašvaldības priekšsēdētāja pilnvaras utt.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:19

Ilzei

Ilzīt, atzīsties godīgi, Tu taču esi no domes, vai ne? :-)

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:42

Ilzei

Iedzīvotājiem jau būtu jāzin, ka Rāviņš saņem savu daļu no visiem šiem projektiem, ja ne tiešā, tad pastarpinātā veidā. Kā ar veiksmīgo autobusu rūpnīcu, kura nezkapēc nevarēja autobusus pārdot pilsētai pa tiešo, bet caur starpnieka Rāviņa ģimenes firmu utt.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:27

Ilze

Tad nu lūdzu, komentātāj, ar visiem pierādījumiem par Rāviņa negodprātīgajiem darījumiem dodies uz KNAB! Savādāk izskatās pēc nomelnošanas, kas nu gan ir sodāma lieta!

Gluži kā pret Depo, visām varītēm nomelno, nezin kādas akcijas rīko, medijos un soc.tīklos izplata maldinošu informāciju. Skaidri redzams, ka te ir grupiņa ieintresētu cilvēku, kas neskatoties uz pašu nelikumīgajām darbībām darīs visu, lai konkurents pilsētā neienāktu.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:47

Ilzei

Kāds satraukums, vaīī cik liela bēda! Ilze nevarēs pie promenādes nopirkt mājsaimniecības preces. Ai, ai, ai, vai, vaiii!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 20:39

Jelgavnieki

Ta jau ir uzvara draugi! Malacis Grutupa kungs, Abolina kungs un Guscina kungs!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 09:55

Ivars

Depo tur tiks uzcelts! Par kādu uzvaru iet runa!? Ieguvēji būs visi jelgavnieki!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:26

€€€

Ieguvēji būs zzs cilvēki, nevis jelgavnieki. Atšķirību redzi?

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:30

Gatis

Tiešu tā, tā jau ir liela uzvara- un precedents, ja gribam kaut ko mainīt- jācīnās un kulaks galdā- tad sanāk!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 10:10

Dreipāns

Pagaidām tā ir tikai absolūti paredzama ambīcija. Līdz uzvarai un jo sevišķi līdz precedentam ir tik tālu kā līdz zvaigznēm.
Ja jau kapu tramvajam deva zaļo gaismu, tad šis gadījums ir ar krietni mazāku rezonansi.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 11:38

Jānis Ā.

Tā nav uzvara, tas ir kārtējais pierādījums, ka grupiņai ieintresētu cilvēku šis projekts nepatīk! Ar šādu pamatojumu lietu pat neuzsāks.
Patiesi žēl latviešu uzņemumu Depo, kas ar vislabākajiem nodomiem un pretīmnākšanu šadi tiek "pazemots" un pat nomelnots!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:30

Līga

nu un pareizi ir, ka apstrīd ! kā šīs muļķības kādam var likties nopietni uztveramas ?

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 10:11

Līgai

Tas nav pareizi. Visiem bļāvējiem vajadzētu nokaunēties - paši sev un citiem jelgavniekiem kājā cērt.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 16:23

hmm..

Visgardak smejas tas, kas smejas pedejais.. es personigi nezinu NEVIENU jelgavnieku, kas butub pret so projektu. Un ZZ vajadzetu padomat vai ta klusana par dazu paslabuma mekletaju ruporu ir tas kas vajdzigs. Minusojat drosi!:)

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 10:19

Vai patiešām

Andri, Tu?

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 10:26

Jelgavnieks

Es neesmu pret jauniem veikaliem, kaut 100 būvējiet.
Bet tiem nav jābūt pilsētas centrā. Ap tiltu jau tā satiksme intensīva.
Vienmēr jau atrodas tādi hmm, kas savu auto bezmaz vai trepju telpā noparkos, lai tik sava pakaļa mazāk jākustina. Tiem vienmēr štrunts par pārējiem. Un mistkaste zem loga, jo tā ērtāk.
Varbūt arī podu pie virtuves galda uzliec, atliek tikai rīt un **** ar komfortu. Ko vairāk vajag mūsdienu patērētājam.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 10:37

gr...

Neviens nav vainīgs, ka nepazīsti īstus jelgavnekus.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 15:58

prieks

Vai tiešām veselais saprāts uzvarēs?Pilnīgi neticami!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 11:38

Dreipāns

Par to, ka veselais saprāts uzvarēs, šaubu nav. Līdz šim tas uzvarēja. Uzvarēs arī tagad.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 11:48

Ivars

Šeit nav daļai jelgavnieku veselā saprāta! Paskatieties kas ir projekta pretinieki - arhitektu studenti, kas paši nav praktizējušies un ir atrauti no realitātes. Cilvēkiem vajag darba vietas, investorus vajag ielaist pilsētā! Tad vēl pretinieku vidū ir daudzi cilvēki, kuri ir "ciešās attiecībās" ar konkurentu uzņēmumiem. Ne velti parasti tika vākti konkurentu uzņēmumos. Jelgavnieki atveriet acis! Arī šo rakstu raksta neobjektīvs žurnālists! Savas personīgās pārdomas var rakstīt savā dienasgrāmatā.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:07

Tas pats Jānis

Ivar, kādus investorus? Viņi neko neražos un nedarīs? Tikai tirgos būvmateriālu, kā to jau dara kaudze uzņēmēju Jelgavā. Attiecīgi, pircēji sadalīsies un lielāki pirkšanas apjomi un, attiecīgi, arī nodokļi nevienam nespīd! Arī darbiniekos neņems aļņus, kas tagad stās bezdarbnieku rindās - tie nevienam nav vajadzīgi.
Īsāk sakot - nekas no tā veikala Jelgavai netiks, ja neskaita kārtējo satiksmes sarežģījumu, kas ir plānots, tipiskā ZZS stilā ar "viedajiem" luksoforiem un sastrēgumiem vakaros.
Tev un pārējiem "balsotājiem "par"" tas ir nepieciešams? Kāpēc? Pārāk plats vakars, ka liekās 10 minūtes mašīnā nav svarīgas? Garlaicīgi un gribas dažādību? Februārī Ķīpsalā bija izstāde garlaikotajiem - vajadzēja to apmeklēt!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:33

Dreipāns Ivaram

Arhitektu studente (Laura Kozule), kurai māsa filmējas pornofilmās

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 07:07

Imants Kakaška

Nevajag visus uzņēmējus likt vienā groziņā! Piemēram, es māku arī dalīties.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.19 10:24

Jelgavnieku vārdā

Lielisks solis, vīriem uzslava! Paldies Grūtupa un Āboliņa kungiem, advokātam, kas tērē savu laiku un nervus cīņā ar astoņkāji. Jums jākandidē vēlēšanās, cilvēki visi balsos par Jums! NOST AR DEPO!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 12:21

Ivars

Man kā jelgavniekam ir kauns par šiem cilvēkiem (Grūtupu, Āboltiņu). Sevi sauc par jelgavnieku pārstāvjiem! Nevajag melot šie cilvēki pārstāv 5-10 negatīvi noskaņotus cilvēkus. Šie cilvēki savukārt iestāstījuši par šo projektu melus citiem jelgavniekiem. Sākot ar nepareizās pļavas norādīšanu, nelikumīgu akciju rīkošanu utt, sarakstu var turpināt un turpināt. Savas nelikumīgās aktivitātes nekautrējas publicēt arī sociālajos tiklos. Te nu fakti runā skaļāk par kārtējo nepilnīgo Grūtupa raksteli.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:39

Sesks

Jā, priekšvēlēšanu cīņas un šauru interešu lobēšana jau sākas .. kur vēl pateicīgāku augsni... visvienkāršāk taču ir nostāties pret kaut ko, neko nedarīt, nepiedāvāt alternatīvas un uz tā būvēt iedomāto "politisko" kapitālu tipa aizstāvot vietējo iedzīvotāju intereses. Gan jau kārtis kritīs aprīli kad būs jāiesniedz partiju saraksti vēlēšanām - runasvīri pa sarakstu pirmajām rindām grozīsies :)

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 12:27

Nesesks

Ai, ai, nemelo! Alternatīvas visu laiku piedāvā - pie Loka maģistrāles, "tank-vagonu" rūpnīca, cietuma teritorija utml., bet nē, dažiem labiem gribās tā kā spītīgiem āžiem taču par visām varītēm to šķūni tieši centrā pie tilta, pie Lielupes neskatoties uz sabiedrības iebildumiem...

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 13:14

Vairis

Tad kad gribēja celt uz pļavas tieši pretī Jelgavas pilij, tad es biju ar visām četrām PRET šādu celtniecību, jo tad aizēnoja mūsu lepnumu, kā arī nebūtu kur rīkot dižus lielkoncertus (piem. Prāta Vētra).
Tagad man ir divi jautājumi Āboliņa kungam:
1. Vai man kāds var parādīt skici kā šī jaunceltne aizēno Jelgavas lepnumu, es līdz šim tādu neesmu redzējis!
2. Un izejot no iepriekšējā jautājuma - konkrēti KAM tiks aizēnots?
Es ļoti vēlētos redzēt šādas skices.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 12:39

ese

Vairi..ja Tu dzīvotu Cukura ielā..šķiet runātu pavisam ko citu..Labi vien ka Tu tur nedzīvo.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 13:00

To ese

Nu ja Cukura ielas elitārā rajona elitārie kultūras sargātāji un nesēji neredzēs nolupušu hercoga GAISMAS PILI:)

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 13:53

ese

to ese - elitārs vai neelitārs , tad kad pa cukura ielu fūres un būvmateriālu pircēji ducinas cauru nedēļu tad būs pi pi..

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:29

Jelgavniece

Ko var ņemties? Ir cilvēki, kuriem nekad nekas nebūs labi! Vai tad neesat vēl sapratuši ZZ lasītāji?
Sākumā meloja par konkrētās pļavas atrašanās vietu, tad izdomāja melot par kultūras pieminekļa aizsargjoslām, ka redz neesot pareizā attālumā. Savukārt, kad šie ZZ izplatītie meli neapstiprinājās, tad sāka vākt konkurentu vietās parakstus, taisīt uz privātpersonu zemes akcijas bez atļaujas. Un stāstīt, ka neesot arhitektoniski neiederīga būve. Būvnieki uztaisīja konkursu, kura uzvarētāja projektu apstiprināja profesionāla arhitektu žūrija. Būvētāji trūkumu novērsa un izvirzīja jauno projektu. Tagad atkal izdomājuši mistiskus iemeslus, kāpēc nevarot būvēt. Nu lūk, ķēde turpinās, pieminēti kārtējo reizi neprecīzi likumi. Pamatojuma, izlasot rakstu, NAV! Un cilvēku maldināšana turpinās.
Vēl viens intersants fakts, ka šo ZZ ziņu raksta viens no sīvākajiem projekta pretiniekiem (vārds un uzvārds augšā rakstīts). Kāda runa šeit var būt par raksta objektivitāti!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 13:40

Ai,ai,

nāksies vien Tev pieciest, jo ņemsies tik ilgi kamēr sabiedrības viedoklis tiks ņemts vērā un tas šķūnis pie Lielupes netiks uzbūvēts! Starp citu, vai patiešām esi jelgavniece???

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 13:50

priekš "ai, ai,"

Sabiedrības viedoklis tika ņemts vērā pirms aptuveni diviem gadiem, kad notika sabiedriskā apspriešana par konkrēto teritoriju. Nevienam iebildumu nebija, ka konkrētajā vietā turpmāk drīkstēs būvēt komercēku.
Šogad notika vēl viena publiskā apspriešana Jelgavas pilī par konkrēto projektu. Arī šajā reizē atnāca vien daži.
Cilvēki tika uzklausīti, un jūsu ~10 negatīvo cilvēku viedokļi tika ņemti vērā. Taču pārliecinoši lielākajai daļai iebildumu pret Depo būvniecību nav!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:00

Nu nezin gan kā ir ar:

3675 parakstiem pret - https://manabalss.lv/nosargasim-jelgavas-pils-vesturisko-ainavu/show
Vai tie arī ietilpst "priekš "ai, ai"" atbildē minētajos 10?

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:12

divi iemesli

Lielā sāpe ir tā, ka skatoties no Lielupes labā krasta nomācošs iespaids rodas no gigantiskā veikala un nepārtrauktās kņadas ap to. Otrā lielā sāpe ir sabojāta unikāla atpūtas zona, jo atpūsties pilsētas centrā bez auto-moto trokšņiem un putekļiem ir liels pluss pilsētai.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.18 09:56

Lai saprastu kas ir patiesais ieguvējs

Ir jānoskaidro šī zemesgabala īpašnieks.
Jo ir virkne alternatīvu vietu depo būvēšanai.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 14:17

7 kadri

Skaidrs, ka tagad šī lieta ies uz principu - depisti - lai parādītu sabiedrībai vidējo pirkstu, bet zemesgabala iztirgotāji - ka viņi ne pie kā nav vainīgi.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:11

Visiem ekspertiem

Nopērciet no īpašniekiem to zemi, ierīkojiet tur pastaigu parciņu pilsētniekiem un maksājiet īpašuma nodokli mūžīgi! Tad Depo uzbūvēs kaut kur Loka maģistrālē, kur tik tiešām tam būtu loģiskāka vieta. Jo neviens jau nav pret Depo, vai ne? Tikai pret to, lai tas netiktu būvēts "pretī pilij". :) Cirks!

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:19

Man nekas nav jāperk!

Un citu alkatība jāsponsorē. Bet izstāsti kā mainīsies satiksmes intensitāte uz vienīgā tilta, un cik man būs jāstāv korķī tikai tāpēc, ka kāds zemes prihvatizators grib uzvārīties.

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:39

Vai Jūs vēlaties pateikt, ka

galvenie vainīgie ir tie, kas tieši šo pašvaldības zemi notirgoja privātīpašniekiem?

pirms 9 mēnešiem, 2017.03.17 15:42

Jelgava