Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: 40% iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanas iegādājas lielveikalā

Mazāk nekā puse jeb 40% aptaujāto visas Ziemassvētkiem paredzētās dāvanas iegādājas lielveikalā, liecina tirdzniecības centra «Domina Shopping» veiktā aptauja par pircēju Ziemassvētku dāvanu iegādes paradumiem.

Aptaujā atzīmēts, ka 18% respondentu dāvanas iegādājas Ziemassvētku tirdziņos un mazo tirgotāju veikaliņos. 7%, lai izvairītos no svētku burzmas lielveikalos, visu nepieciešamo svētkiem iegādājas internetā, bet 13%, lai ikviena dāvana būtu īpaša, tās gatavo paši, bet 4% aptaujāto Ziemassvētku dāvanas iegādājas ārzemēs.Savukārt 9% aptaujāto Ziemassvētkos sev tuvos plāno sveikt nevis ar dāvanām, bet gan ar īpašu atmosfēru un pusdienām, tikmēr atlikušie 9% respondenti izvēlas vēl kādu citu alternatīvu.Jautāti par to, kā pircēji iesaiņo Ziemassvētku dāvanas, vairāk nekā puse jeb 65% aptaujāto norādījuši, ka dāvanas saiņo pašrocīgi, 6% - izmanto dāvanu saiņošanas piedāvājumus veikalos, kurus tirgotāji nodrošina kopā ar preces iegādi, 7% - izmanto profesionālu dāvanu saiņotāju pakalpojumus, 13% - dāvanas nesaiņo, bet 9% atzīmējuši citu variantu.Atbildot uz jautājumu par Ziemassvētku dāvanu, kas iepriecinātu visvairāk, mazāk nekā puse jeb 40% aptaujāto atbildējuši, ka viņus iepriecinātu pašgatavotas dāvanas, 20% - grāmata vai biļete uz kino, teātri, koncertu, 11% - ceļojums, 10% - kāda praktiska un saimniecībā noderīga lieta, 7% - Ziemassvētku paciņa ar konfektēm, mandarīniem un piparkūkām, 5% - iecienītākā laikraksta vai žurnāla abonements, bet 7% norādījuši vēl kādu citu variantu.Savukārt jautājumā par to, ko nekādā gadījumā nevajadzētu dāvināt Ziemassvētkos, 20% atzīmējuši, ka negribētu saņemt saimniecības piederumus - gludekli, pannu, blenderi, 3% - dažādus našķus un kārumus - šokolādes konfektes, cepumus, 13% - nepraktiskus sīkumus - dekorus, eņģelīšus, izrakstītas sedziņas, 6% - biļetes uz kādu pasākumu, 8% - kosmētiku un drēbes, 2% - grāmatu vai DVD disku, 8% norādījuši kādu citu alternatīvu, bet 40% respondentu norādījuši, ka jebkura dāvana, kas dāvināta no sirds, ir labs pārsteigums svētkos.«Domina Shopping» aptauja tika veikta no 10.decembra līdz 17.decembrim, un tajā piedalījās 1197 respondenti.

Pievieno komentāru

Jelgava