Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: 66% iedzīvotāju piekrīt prezidenta viedoklim par latviešiem kā stipru, gudru, atjautīgu un strādīgu tautu

Divas trešdaļas jeb 66% iedzīvotāju piekrīt Valsts prezidenta Andra Bērziņa viedoklim, ka «mēs, latvieši, esam stipra tauta, mēs esam gudri, atjautīgi, strādīgi, mēs varam visu to, ko var arī citi», liecina «DNB Latvijas barometra» aptauja.

Šim izteikumam pilnībā piekrīt 26% aptaujāto, bet 40% izvaicāto šai domai drīzāk piekrīt. Izteikumam drīzāk nepiekrīt 16%, bet 6% tam nepiekrīt pilnībā.«DNB Latvijas barometra» aptaujā iedzīvotāji tika lūgti novērtēt, cik lielā mērā piekrīt dažādiem politiķu izteikumiem par latviešiem. Izteikumi tika piedāvāti vērtējumam, nenorādot, kurš politiķis ir katra izteikuma autors.Kā atklāj pētījums, 64% aptaujāto piekrīt Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (V) komentāram, ka «latvieši pārāk maz novērtē, ko paši ir spējuši izdarīt», un 63% - Māra Gaiļa izteikumam, ka «latvieši bieži mēdz vaimanāt bez pamata un uztraukties, kad kaut kas vēl tikai nočabējis».Zemāku iedzīvotāju atbalstu - 47% aptaujāto atbalstu - saņēmis Vairas Vīķes-Freibergas daudzinātais «Mēs esam stipri! Mēs esam diženi! Mēs esam raženi! Mēs esam skaisti!» un Viļa Krištopana teiciens «Tas ir tā, kā tajā grāmatā par Buratino - muļķu zemē rīts vēl nebija ausis, bet jau valdīja liela rosība», kam piekrita 40%.Aptauja veikta augustā, izvaicājot 1003 cilvēkus vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā. Izlase ir reprezentatīva attiecībā pret ģenerālo kopumu. Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju nodrošina SKDS, veicot tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās.

Pievieno komentāru

Jelgava