Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: latviešu valoda jāmāca jau bērnudārzā

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka latviešu valoda jāmāca jau pirmsskolas mācību iestādēs un bērnudārzos, liecina uzņēmuma «Latvijas Fakti» jaunākā aptauja.

Apgalvojumam «Lai veicinātu sabiedrības saliedētību visās pirmsskolas mācību iestādēs un bērnudārzos ir obligāti jāmāca latviešu valoda» pilnībā piekritusi lielākā daļa jeb 61,6% aptaujāto. Šim uzskatam drīzāk piekrīt 19,7% iedzīvotāju, bet drīzāk nepiekrīt tikai 11,4%.Pret latviešu valodas mācīšanu jau bērnudārzā ir 4,7% aptaujāto, savukārt tikai 2,6% nezināja, kā uz šo jautājumu atbildēt. Lielākā daļa valodas mācīšanas piekritēju ir latvieši - 87,4% aptaujāto latviešu piekrita, ka latviešu valoda ir jāmāca pirmsskolas iestādēs. Lai arī starp krievvalodīgajiem šim jautājumam ir mazāk piekritēju, tomēr valodas mācīšanu bērnudārzos atbalsta lielākā daļa – 73%.

Pievieno komentāru

Jelgava