Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Tikai 10% uzskata, ka alkohola pārdošanas ierobežošana jauniešiem līdz 25 gadiem palīdzēs cīņā ar alkoholismu 1

Ievērojami mazākā daļa latvijas iedzīvotāju jeb 10% uzskata, ka ierosinājums, aizliegt pārdot alkoholu 18 līdz 25 gadus veciem jauniešiem bez identifikācijas dokumentu uzrādīšanas, palīdzēs cīnīties ar alkoholismu, jo īpaši jauniešu vidū, liecina pētījumu kompānijas "GfK" veiktās aptaujas rezultāti, par kuriem svētdien informēja LNT raidījums "Top 10".

Vairāk nekā divas trešdaļas jeb 38% Latvijas iedzīvotāju šo ierosinājumu vērtē kā bezjēdzīgu. Nedaudz vairāk kā puse aptaujas dalībnieku jeb 51% pauduši viedokli, ka ar šādu paņēmienu mazināt alkoholismu Latvijā izdosies tikai daļēji, jo viss atkarīgs no pārdevēju godaprāta.Viedokļa šajā jautājumā nav bijis 1% aptaujāto.Aptauja veiktā internetā.Kā ziņots, Saeimas darba grupa secinājusi, ka alkoholisko dzērienu patēriņš jauniešu vidū Latvijā joprojām ir viens no augstākajiem Eiropas kopienas valstīs un arī visu alkohola grupu pieejamība jauniešu vidē ir vērtējama kā augsta. Lai samazinātu alkohola ietekmi uz bērniem un jauniešiem, nepieciešams veikt izmaiņas alkohola aprites "režīmā".Darba grupa, meklējot risinājumus bērnu un jauniešu alkohola atkarības ierobežošanai, rosina aizliegt pārdot alkoholu bez identifikācijas dokumentu uzrādīšanas personām no 18 līdz 25 gadu vecumam.Darba grupas atbalstītie priekšlikumi grozījumiem Administratīvo pārkāpumu kodeksā un Alkohola aprites likumā paredz aizliegumu pārdot alkoholu bez identifikācijas dokumentu uzrādīšanas personām no 18 līdz 25 gadu vecumam, kā arī sankcijas par šī pienākuma nepildīšanu - naudas sodu pārdevējam no 50 līdz 100 latiem, bet juridiskajām personām - no 100 līdz 500 latiem.Tāpat darba grupa piedāvā noteikt aizliegumu pārdot alkoholu valsts un pašvaldību iestādēs, pienākumu to tirgot atsevišķi norobežotā nodaļā, noteikt sankcijas par nelikumīgu alkohola apriti īpašumā, kā arī pastiprināt sankcijas par atkārtotu nepilngadīgā iesaistīšanu un novešanu līdz dzēruma stāvoklim.Darba grupas atbalstītie priekšlikumi paredz arī sankcijas nepilngadīgajiem par alkohola iegādi un starpnieka izmantošanu, kā arī sankcijas par alkohola lietošanu izglītības iestādes telpās un teritorijā.Savukārt Latvijas Ārstu biedrības priekšlikumu paredzēt iespēju piemērot administratīvo arestu par alkohola pārdošanu nepilngadīgajiem darba grupa neatbalstīja, taču aicina diskutēt un izteikt viedokli par šo priekšlikumu, kas paredz turpmāk atļaut pārdot alkoholu no tikai 21 gadu vecuma, nevis 18 gadu vecuma, kā tas ir patlaban.Plānots, ka pieci darba grupas deputāti paredzētos grozījumus normatīvajos aktos virzīs izskatīšanai Saeimā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

MEMBRĀNS

ASV no 21gada,mūsu STULBIE BĀLELIŅI ierosina no 25gadi .Es no savas puses ierosinu arī PENSIONĀRIEM nepārdot alkoholu,pietiek dzert,taupiet veselību.STULBUMS!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2012.08.27 15:07

Jelgava