Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Vairāk nekā puse iedzīvotāju ES fondu apguvi Latvijā vērtē kā sekmīgu

Vairāk nekā puse jeb 58,4% iedzīvotāju līdzšinējo Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu apguvi Latvijā vērtē kā sekmīgu, liecina pēc Finanšu ministrijas (FM) pasūtījuma veiktā tirgus un sociālo pētījumu aģentūras «Latvijas fakti» aptauja.

Tai skaitā 49,8% līdzšinējo fondu apguvi vērtē kā drīzāk sekmīgu, bet 8,6% - kā ļoti sekmīgu.Kopumā par nesekmīgu apguvi uzskata 33,4%, tai skaitā 28% domā, ka tā ir bijusi drīzāk nesekmīga, bet 5,4% ir noskaņoti kategoriskāk un uzskata, ka tā ir bijusi ļoti nesekmīga.Salīdzinājumā ar pagājušā gada aptauju šogad pozitīvi noskaņoto skaits ir audzis. Pērn par sekmīgu ES fondu apguvi atzina 48%, bet par nesekmīgu - 41,2%.Aptaujas dalībniekiem arī tika vaicāts, vai viņi zina kādu konkrētu gadījumu, kurā ES fondu līdzekļi nav izmantoti atbilstoši paredzētajiem mērķiem, piemēram, izsaimniekoti vai nozagti. Šogad apstiprinoši atbildējuši 21,6% aptaujāto salīdzinājumā ar 24,3% pērn.Lūgti vērtēt valsts rīcību ar valsts budžeta līdzekļiem, vairums jeb 64,6% pauduši viedokli, ka tā ir negodīga. Tai skaitā 39,1% vērtēja to kā drīzāk negodīgu, bet 25,5% - kā negodīgu.Tikai 28,2% valsts rīcību ar budžeta līdzekļiem vērtē kā godīgu, tai skaitā pamatā - 27,3% - kā drīzāk godīgu.

Pievieno komentāru

Jelgava