Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Zemgalieši vairāk nekā citi naudu iegulda bērnu labklājībā un sapņu īstenošanā paļaujas uz veiksmi

83 procenti Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu sapņu īstenošanai nepieciešama nauda, tomēr gandrīz trešdaļa jeb 31 procents aptaujāto piekopj «nekā nedarīšanas» taktiku un to piepildīšanā paļaujas tikai uz veiksmi. Minēto taktiku no visiem Latvijas iedzīvotājiem visizteiktāk piekopj zemgalieši, vienlaikus brīvos līdzekļus izvēloties ieguldīt bērnu labklājībā, liecina «Nordea» bankas un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Zemgalieši visvairāk sapņo nodzīvot kvalitatīvu dzīvi līdz sirmam vecumam, izskolot bērnus un iegādāties vai uzcelt ģimenes māju. Savu sapņu piepildīšanā Zemgales iedzīvotāji lielākoties izvēlas divas pieejas – 54 procenti paļaujas uz veiksmi, savukārt 31procents pārdomāti krāj nepieciešamos līdzekļus, informē pētījuma veicēji. Ikdienā zemgalieši biežāk nekā citi Latvijas iedzīvotāji atlicina naudu kādam lielākam pirkumam – to dara 21 procents aptaujāto. Salīdzinot ar pārējiem Latvijas reģioniem, zemgalieši ir samērā apzinīgi, veidojot uzkrājumus (to dara 77 procenti), vairāk nekā citi iegulda naudu bērnu izglītībā un labklājībā (30 procentu). Zemgalē iedzīvotāji galvenokārt krāj naudu sadzīves priekšmetu iegādei, mājokļa remontam, mēbelēm vai ārstēšanās izdevumiem. Lielākā daļa jeb 82 procenti Latvijas iedzīvotāju par savas dzīves lielāko sapni izvirzījuši nodzīvot kvalitatīvu dzīvi līdz sirmam vecumam, kam seko bērnu izskološana un ceļojums uz kādu eksotisku. Savukārt vismazāk cilvēkus Latvijā saista iespēja kļūt par Valsts prezidentu, par to sapņo vien četri procenti aptaujāto, jahtas vai privātās lidmašīnas iegāde, kā arī slava un atpazīstamība. Latvijas iedzīvotāji visbiežāk naudu krāj mājokļa remontam, mēbeļu iegādei, ceļojumam, bērnu labklājībai un mājokļa iegādei, secināts Nordea bankas un SKDS veiktajā aptaujā.

Pievieno komentāru

Jelgava