Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar piebaldzēna pašapziņu studentijā 1

“Manas dzimtās mājas “Jaunbeitēni” ir starp Vecpiebalgu un Jaunpiebalgu. Uzskatu sevi par piebaldzēnu,” teic LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes 3. kursa students Ingus Pētersons. Pirms mēneša LLU Studentu pašpārvaldes rīkotajā konkursā viņš saņēma 2017. gada studenta titulu. Ingus lepojas, ka nāk no Latvijas novada, kas tautai devis izcilus ļaudis, tostarp rakstniekus brāļus Kaudzītes, komponistu Emīlu Dārziņu, dzejnieku Kārli Skalbi.

Ar smaidu students stāsta: “Piebalgā mēs dalāmies slātaviešos un čangaļos.” Jaunbeitēni atrodas tuvāk Vecpiebalgai, kas skaitās pie Slātavas. Ingus ir beidzis Vecpie­balgas vidusskolu, no septiņu gadu vecuma dejo tautas deju kolektīvā “Slātaviņa”, un viņam ir slātaviešu tautas tērps.

Mūsdienu pilsētnieciskais dzīves ritms ir mainījis arī Jaunbeitēnus. Tur vairāk nav govju, kazu un trušu, ko vecāki audzēja Ingus bērnībā. Tomēr vēl aizvien ir Ingum tuvā svaiguma, dabas krāsu un skaņu bagātā pasaule, kas atjauno viņa spēkus.

Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 29. marta “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ingus, cepuri nost!

LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes 3. kursa students Ingus Pētersons pirms mēneša LLU Studentu pašpārvaldes rīkotajā konkursā ieguva "LLU 2017.gada students" titulu.
Apsveikumi, Ingus, Tev kā īstam piebaldzēnam!

pirms gada, 2018.04.05 23:02

Jelgava