Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalstīs vientuļos vecākus (papildināts ar pēdējo rindkopu) 9

«Esam ģimene» – šāds nosaukums dots Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes (JSLP) organizētajai atbalsta grupai Jelgavas mammām un tētiem, kuri bērnus audzina vieni vai atsevišķi no otra vecāka. Pirmā tikšanās desmit bezmaksas nodarbību ciklā paredzēta 14. martā.

JSLP Ģimenes atbalsta nodaļas pārstāve Daiga Cīrule stāsta, ka 2015. gadā pārvaldes darbinieki piedalījās un mācījās šai tēmai veltītā projektā. Vecākiem, kuri vieni audzina bērnus, palīdzēts jau iepriekš, bet nu ar pašvaldības finansiālu atbalstu rasta iespēja noorganizēt desmit nodarbību ciklu. Tajā JSLP speciālisti gatavi stāstīt, piemēram, kā parūpēties par savu pašsajūtu, saprast un atbalstīt savu atvasi, šķirties vai palikt kopā bērna dēļ, kā pārvarēt šķiršanās traumu un turpmāk veidot cieņpilnas attiecības, kā veidot karjeru un rūpēties par ģimenes budžetu. Atbalsta grupā vecāki tiks arī aicināti dalīties pieredzē.

Nodarbības, kurām vēl var pieteikties, zvanot pa tālruni 63011783, paredzētas reizi nedēļā, un katra ilgs aptuveni trīs stundas. Grupas plānotas nelielas un sākotnēji darba laikā tiem vecākiem, kuri ir mājās ar maziem bērniem, strādā nepilnu slodzi vai var apvienot darbu ar mācībām. Ja būs liela strādājošo vecāku interese, tiks risināts jautājums par nodarbību organizēšanu vakaros vai citā laikā, sola JSLP.

JSLP informē, ka grupas nodarbību dalībniekiem tiks nodrošināta arī bērnu pieskatīšana – to uzņēmušies apmācīti ģimenes asistenti un brīvprātīgie. 

 

Foto: gooddadsgreatdads.com

Pievieno komentāru

Komentāri 9

egle1

kuri ir mājās ar maziem bērniem, strādā nepilnu slodzi vai var apvienot darbu ar mācībām.
-------------------------
mācības paredzētas 3 stundas 1x nedēļā. Kā vientuļā mamma var atstāt mazus bērnus uz 3 stundām (ja viņa vēl ir dekrētā, izšķīrusies un viņai vēl ir ienākumi)? Ja mamma strādā, kā viņa var atnākt pulksten 10 darba dienās. Ja mamma nestrādā, bet ir mājās un bērns dārziņā, no kā tad vientuļā mamma pārtiek. Man jau liekas, ka mums visa šī sociālā lietu pārvalde ir ļoti tālu no reālās dzīves vai arī viņi nemitīgi kontaktējas ar bezdarbniekiem, kas sēž uz pabalstiem.

pirms gada, 2017.02.16 15:25

Resnais

tas, dārgā, nevienu neinteresē! Nodarbības ir bijušas, ķeksītis ievilkts algas saņemtas. Ja netiec, pati vainīga. Vientuļajam vecākam jau gluži vienkārši nav kam sīko atstāt. Par atstāšanu bez uzraudzības policists sastādīs protokolu un nāks ciemos tantes no bāriņtiesas.

pirms gada, 2017.02.16 18:12

(bez temata)

Njā...ir cilvēki, kuriem vienmēr viss ir slikts un bez risinājumiem. Diagnoze.
Varbūt tiek kursi vēl katram mājās jānovada? Lai nav jākāpj no čībām ārā?

pirms gada, 2017.02.16 19:16

mhh

Jā, vēlēšanas tuvojās, tas nu ir acīmredzami.

pirms gada, 2017.02.16 21:32

bez vārda

Nu protams vēlēšanas tuvojas solīts makā nekrīt.

pirms gada, 2017.02.16 22:13

egle1

Pastāstīšu, kā tālāk risinājās notikumi. Tātad, izlasījusi, ka ja būs interese no strādājošiem vecākiem, tad tiks organizētas nodarbības citā laikā, uzrakstīju epastu šī projekta kuratorei. Es pati viena audzinu bērnu un strādāju Rīgā, atgriežos mājās vakaros. Saņēmu nicīgu atbildi, ka varu saņemt (vai pameklēt) pakalpojumu Rīgā, bet ja notiks Jelgavā, tad, iespējams, par maksu. Tāda ir tā attieksme. Kad es dzirdu, kā sociālie pēc notikumiem taisnojas -(traģēdija Dobelē), "Rimi meitene" kāpņutelpā - ka viņi strādā labi, viss kārtībā, tad varu tikai pasmīnēt. Man neko nevajag, iztikšu es bez jebkādiem kursiem. Bet ja lūdzēji (tie, kam tiešām vajag) nesūdzēsies, jo ir atkarīgi no šādām dāmām, tad es gan plānoju pārsūtīt saraksti uz Labklājības ministriju izvērtēšanai. Saprotu, ka nekas nesekos, taču epastus palasīs gan un būs man spiesti atbildēt.

pirms gada, 2017.02.17 06:50

(bez temata)

Ar tādu attieksmi pret dzīvi - sūdzēšanos, pūšanos un kasīšanos nav brīnums, ka saņem nicīgas atbildes.

pirms gada, 2017.02.17 19:29

Mamma

Es tiešām nesaprotu šos negatīvos komentārus. Jūs jau esat negatīvi noskaņoti, pirms paši esat bijuši kaut uz vienu nodarbību. Arī es plānoju doties uz šīm nodarbībām, atprasīšos no darba uz to laiku. Izlasot tikai Daigas Cīrules vārdu, man ir skaidrs, ka šīs nodarbības būs ļoti interesantas un noderīgas. Līdzīgās piedalījos, kas bija organizētas par bērnu audzināšanu vispār.
Protams, ir objektīvi apstākļi, kad nevar fiziski tikt uz nodarbībām. Visiem labi nekad nebūs.

pirms gada, 2017.02.17 09:06

D

Iepriekšējo reizi šo grupu organizēja arī strādājošiem vecākiem pieejamā laikā. Bija vērtīgi un tiešām interesanti. Šoreiz gan neredzu vajadzību apmeklēt nodarbības.
Par laikiem tiešām pabrīnijos, jo kāreiz vientuļie vecāki nevar atļauties nestrādāt. Bet nu Jelgavā daudzi pasākumi notiek nerēķinoties ar to lielo daļu cilvēku, kas strādā Rīgā.

pirms gada, 2017.02.18 10:57

Jelgava