Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes jauno ēku

Iedzīvojušies jaunajās telpās Rīgas ielā 22, tās iepazīt arī citus interesentus aicina LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) studenti un mācībspēki. PTF studiju un zinātnes centrs tiks atklāts 11. maijā pulksten 11, klātesot PTF kolektīvam, LLU vadībai un zemkopības ministram Jānim Dūklavam, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

Jaunā PTF studiju un zinātnes centra ēka aiz Valdekas pils tapusi kādreizējo veco noliktavu vietā. Tās būvniecība sākta 2014. gada novembrī un noslēgusies 2015. gada jūlijā. Zinātniskās aparatūras izvietošana noslēdzās šī gada februārī, kad uz jaunajām mājām pārcēlās fakultātes kolektīvs. Tādējādi studiju process 2015./2016. gada pavasara semestrī fakultātes īstenotajās studiju programmās sācies jau jaunajās telpās.

Divstāvu ēkas kopējā platība ir vairāk nekā 3000 kvadrātmetru. Tajā atrodas studiju un zinātnisko laboratoriju bāze pārtikas zinātnei, nelielas pilotražotnes, kurās studentiem ir iespēja gūt izpratni par ražošanas procesu norisi, bet pārtikas uzņēmēji, noslēdzot sadarbības līgumus, PTF zinātnieku vadībā var izmēģināt jaunu produktu ražošanu, kas grūti realizējama lielās ražotnēs.

PTF dekāne profesore Inga Ciproviča stāsta, ka šis ir fakultātes trešais mēģinājums tikt pie mūsdienīgām, pārtikas nozares speciālistu apmācībai un zinātniskā darba veikšanai atbilstošām telpām, jo Jelgavas pilī, kurā tā atradās pirms tam, ir nepiemēroti apstākļi, lai īstenotu studiju un zinātniskās ieceres. Pirmais projekts veidots jau 20. gadsimta astoņdesmitajos gados, bet tā arī palicis nerealizēts.

«Sākotnējais plānojums paredzēja, ka jaunajā ēkā atradīsies visa fakultāte, taču, ņemot vērā finansiālos ierobežojumus, tika samazināta jaunās ēkas kopējā platība. Šobrīd izveidots studiju un zinātniski pētnieciskais centrs pārtikas tehnologiem, bet Ķīmijas katedra un mācību virtuve pagaidām atstāta pašreizējās telpās Jelgavas pilī. Ļoti ceram, ka tālākā nākotnē ar citu projektu atbalstu paplašināsim jauno kompleksu un tur atradīsies visas fakultātes katedras,» plānos dalās I. Ciproviča.

Jaunajā kompleksā uzstādīts moderns laboratoriju aprīkojums, tai skaitā gāzu hromatogrāfs olfaktometrs, esošo gāzu un šķidruma hromatogrāfu aprīkojums ar automātiskām paraugu ievadīšanas ierīcēm daudzveidīgu pārtikas izejvielās un produktos esošo bioloģiski aktīvo vielu noteikšanai, farinogrāfs un amilogrāfs miltu kvalitātes īpašību izzināšanai, nitrītu un nitrātu satura noteikšanas iekārta, konvenkcijas un ātrās dzesēšanas iekārtas, mikroskopijas datorizētā sistēma un citas pārtikas tehnoloģijas procesu nodrošināšanai nepieciešamas iekārtas.

Jāpiebilst, ka būvniecības darbi notika Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētā projektā «LLU mācību infrastruktūras modernizācija». Tā kopējās izmaksas bija 18 057 826,93 eiro. Turpretim līgumsumma par PTF ēkas būvniecību ar SIA «RCBS» bija 2 343 288,71 eiro bez PVN. Projekts īstenots laikā no 2010. gada 1. septembra līdz 2015. gada 31. augustam.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Jelgava