Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atpūta pie ūdens ik gadu paņem 20 bērnu dzīvības

Atpūšoties pie ūdens, katru gadu dzīvību zaudē ap 20 bērnu, šodien preses konferencē pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Ik gadu atpūta pie ūdens paņem arī ap 200 pieaugušo cilvēku dzīvību. Eklons norādīja, ka šī statistika ir ļoti skarba, tādējādi aicinot ikvienu bērnu apgūt zināšanas par to, ko darīt, ja nokļūst nelaimē, kā palīdzēt citiem.Šodienas preses konference par bērnu drošību uz ūdens notika Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā (UCAK), kurā piedalījās arī skolēnu konkursa «Esi drošs - neesi pārdrošs» otrās atlases kārtas dalībnieki.Eklons atzīmēja, ka ugunsgrēkos katru gadu iet bojā vidēji pieci bērni, bet uz ūdens - četras reizes vairāk, aicinot skolēnus pievērst uzmanību, cik būtiskas ir zināšanas par to, ko nedrīkst darīt pie un uz ūdens.Pērn VUGD darbinieki zem ūdens meklējuši četrus noslīkušus bērnus un 91 pieaugušo. Tomēr šie ir tikai viena dienesta dati, jo ugunsdzēsēji izbrauc tikai gadījumos, kad kādam vēl var palīdzēt - kad cilvēks slīkst un sauc pēc palīdzības, kā arī gadījumos, kad jāatrod noslīkušā mirstīgās atliekas.Skolēnus šodien uzrunāja arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), uzsverot, ka tikai izglītoti skolēni varēs palīdzēt nelaimē nokļuvušajiem. Konkursa rīkošana ļaušot ar praktiskiem piemēriem atgādināt, cik svarīgi ir rūpēties par savu un citu drošību. Ministrs izteica cerību, ka kāds no konkursa dalībniekiem nākotnē varbūt varētu kļūt par glābēju.Arī Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis uzsvēra, ka vissvarīgākais ir nelaimes brīdī atcerēties savas zināšanas, jo konkursā visiem ir tieksme tikai uzvarēt, bet brīdī, kad nepieciešams, visas zināšanas pēkšņi var aizmirsties.Par to, cik bīstama var būt atpūta pie ūdens, skolēniem šodien stāstīja arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) priekšnieks Armands Ploriņš. Viņš norādīja, ka dažkārt spēles brīvā dabā var beigties ar nāvi. Ploriņš arī atgādināja jau sen zināmo teicienu: «Dievs sargā tos, kuri paši sevi sargā».

Pievieno komentāru

Jelgava